Abiraterone Fresenius Kabi

Abiraterone Fresenius Kabi to lek na receptę, który zawiera abirateronu octan. Jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała. Działa poprzez hamowanie produkcji testosteronu w organizmie, co może spowolnić rozwój raka gruczołu krokowego.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Abiraterone Fresenius Kabi jest lekiem zawierającym abirateronu octan. Jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała. Abiraterone Fresenius Kabi hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie; to może spowolnić rozwój raka gruczołu krokowego – prostaty.

Gdy Abiraterone Fresenius Kabi jest stosowany na wczesnym etapie choroby reagującej na terapię hormonalną, jest on podawany razem z terapią zmniejszającą stężenie testosteronu (terapia supresji androgenowej).

W trakcie stosowania tego leku, lekarz prowadzący zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizolon. Ma to na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie (zastoju płynów) lub zmniejszenia stężenia potasu we krwi.

Skład

– Substancją czynną leku jest abirateronu octan.
– Każda tabletka zawiera 250 mg lub 500 abirateronu octanu.

Abiraterone Fresenius Kabi, 250 mg
– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna typ 102, kroskarmeloza sodowa, powidon K29/32, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Abiraterone Fresenius Kabi, 500 mg
– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna typ 102, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza 2910, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ile leku należy zażywać
Zalecana dawka to 1000 mg (cztery tabletki 250 mg, dwie tabletki 500 mg) raz na dobę.

Stosowanie tego leku
Podanie doustne.
Leku Abiraterone Fresenius Kabi nie wolno zażywać razem z jedzeniem.
Abiraterone Fresenius Kabi należy stosować co najmniej jedną godzinę przed lub co najmniej dwie godziny po jedzeniu.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
Nie należy rozkruszać tabletek.
Abiraterone Fresenius Kabi stosuje się razem z lekiem o nazwie prednizolon. Należy stosować prednizolon zgodnie z zaleceniami lekarza.
Należy stosować prednizolon codziennie podczas stosowania leku Abiraterone Fresenius Kabi. Ilość stosowanego prednizolonu może być zmieniona w razie nagłej potrzeby. Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, jeśli zajdzie konieczność zmiany dawki stosowanego prednizolonu. Nie należy przerywać stosowania prednizolonu bez konsultacji z lekarzem.

Lekarz prowadzący może przepisać także inne leki pacjentowi, który stosuje Abiraterone Fresenius Kabi i prednizolon.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent zastosuje więcej leku niż powinien, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się do szpitala.

Jedzenie i picie (alkohol)

Tego leku nie wolno stosować razem z jedzeniem. Stosowanie leku Abiraterone Fresenius Kabi z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Ciąża i karmienie piersią

Leku Abiraterone Fresenius Kabi nie stosuje się u kobiet.
Kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciążę powinny używać rękawiczek ochronnych, jeśli dotykają lub obchodzą się z tym lekiem.
Lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku, jeśli jest stosowany przez kobietę w ciąży.
Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która może zajść w ciążę, należy używać prezerwatywy i innej skutecznej metody antykoncepcji.
Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą będącą w ciąży, należy używać prezerwatywy, aby chronić nienarodzone dziecko.

Ulotka Abiraterone Fresenius Kabi

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Abiraterone Fresenius Kabi (forum)

Stosujesz Abiraterone Fresenius Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Abiraterone Fresenius Kabi. Podziel się doświadczeniami na forum.