Konsultacja merytoryczna:

Zyprexa

ZYPREXA zawiera substancję czynną olanzapinę. ZYPREXA należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi i jest stosowana w leczeniu:
• schizofrenii – choroby objawiającej się tym, że pacjent słyszy, widzi lub odczuwa rzeczy nieistniejące w rzeczywistości, ma sprzeczne z rzeczywistością przekonania, jest nadmiernie podejrzliwy i wycofuje się z kontaktów z innymi. Pacjent może odczuwać depresję, lęk lub napięcie.
• średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii – stanów chorobowych, których objawami są pobudzenie lub euforia.

Wykazano, że ZYPREXA zapobiega nawrotom tych objawów u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, u których uzyskano dobrą odpowiedź na leczenie epizodu manii olanzapiną.

Jaki jest skład Zyprexa, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest olanzapina. Każda tabletka powlekana zawiera 2,5 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg, 15 mg lub 20 mg substancji czynnej. Konkretna dawka podana jest na opakowaniu z tabletkami ZYPREXA.

Inne składniki leku to
(rdzeń tabletki) laktoza jednowodna, hydroksypropyloceluloza, krospowidon, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu oraz
(otoczka tabletki) hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek tytanu (E171) i wosk Carnauba.

Ponadto, tabletki ZYPREXA o różnych mocach zawierają następujące składniki:

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zyprexa – jak stosować ten lek?

Lekarz zdecyduje ile tabletek oraz jak długo należy zażywać lek ZYPREXA. Dawka dobowa leku ZYPREXA wynosi 5 mgdo 20 mg. W razie ponownego wystąpienia objawów choroby należy powiadomić o tym lekarza. Nie należy jednak przerywać stosowania leku ZYPREXA, chyba że lekarz tak zdecyduje.

Tabletki ZYPREXA należy przyjmować raz na dobę zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia, czy tabletki zażywa się podczas posiłku czy nie. Tabletki powlekane ZYPREXA przyjmuje się doustnie. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjentów, którzy przyjęli większą niż zalecana dawkę leku ZYPREXA występowały następujące objawy: przyspieszone bicie serca, pobudzenie lub agresywne zachowanie, trudności w mówieniu, mimowolne ruchy (zwłaszcza mięśni twarzy i języka) oraz ograniczenie świadomości. Inne objawy to: ostre splątanie (dezorientacja), drgawki (padaczka), śpiączka, jednoczesne wystąpienie gorączki, szybkiego oddechu, pocenia się, sztywności mięśni i ospałości lub senności, zmniejszenie częstości oddechów, zachłyśnięcie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala, jeśli wystąpi którykiwiek z powyższych objawów. Należy pokazać lekarzowi opakowanie z tabletkami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zyprexa – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu po przyjęciu leku ZYPREXA, ponieważ ten lek w skojarzeniu z alkoholem może wywoływać senność.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zyprexa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią lub gdy przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Leku ZYPREXA nie powinny przyjmować kobiety karmiące piersią, gdyż niewielkie ilości leku mogą przenikać do mleka.

U noworodków, których matki stosowały lek ZYPREXA w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Zyprexa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ZYPREXA 2,5 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg tabletki powlekane (Olanzapina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 226.52 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zyprexa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ZYPREXA 2,5 mg, 5 mg, 7,5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg tabletki powlekane (Olanzapina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 957.19 KB

Cena - ile kosztuje Zyprexa?

Cena Zyprexa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zyprexa.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zyprexa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Zyprexa”

  1. Bardzo dobry lek. Podawane mi zamienniki już nie działały na mnie tak rewelacyjnie. W całym długim leczeniu po tym leku po raz pierwszy w życiu byłam”normalna”,nie tyłam i nie byłam senna. Afekt adekwatny. Niestety najpierw stracił refundację,a teraz nawet nie wiem czy jest dostępny? Chciałam zapytać decydentów w NFZ dlaczego krzywdzą pacjentów i podejmą takie decyzje,jeśli dla pacjenta jest to jedyne lekarstwo po którym w ogóle funkcjonuje? Dlaczego nawet drogie staje się niedostępne? Na pewno nie dlatego,że się nie sprawdziło. Wręcz przeciwnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie DOMOWA APTECZKA Morwa Biała Complex (Opakowanie: 200 )DOMOWA APTECZKA Morwa Biała Complex (Opakowanie: 200 ) to suplement diety polecany osobom borykającym się z nieprawidłowym poziomem cukru we krwi. Składniki preparatu wspierają metabolizm węglowodanów i utrzymanie odpowiedniego stężenia glukozy.
Efekt działania DOMOWA APTECZKA Morwa Biała Complex (Opakowanie: 200 )DOMOWA APTECZKA Morwa Biała Complex (Opakowanie: 200 ) zawiera suszone liście morwy białej – rośliny…

18.29 

Zastosowanie Acidolac Junior misie tabletki o smaku truskawkowym (Opakowanie: 20 )Acidolac Junior misie tabletki o smaku truskawkowym (Opakowanie: 20 ) chroni układ pokarmowy dzieci i dorosłych. Zawiera bakterie kwasu mlekowego, które przywracają naturalną florę bakteryjną jelit. Wspiera naturalne mechanizmu układu odpornościowego.
Efekt działania Acidolac Junior misie tabletki o smaku truskawkowym (Opakowanie: 20 )Acidolac Junior misie tabletki o smaku truskawkowym (Opakowanie: 20 ) wspiera funkcjonowanie jelit i zapobiega takim dolegliwościom…

27.49 

Reishi + Acerola (Opakowanie: 90 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

82.94 

Zastosowanie Gehwol rozdzielacz do palców stopy duży (Opakowanie: 3 szt.)Wkładka wsuwana między palce, odciążająca. Koryguje halluks, chroni skórę z podrażnieniem i niewielkimi ranami. Wskazana dla osób z niewielkimi halluksami.Gehwol rozdzielacz do palców stopy duży (Opakowanie: 3 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

38.99 

Zastosowanie Vitapil kapsułki (Opakowanie: 60 )Vitapil kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety stosowany dla zdrowia i poprawy kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Dostarcza składników odżywczych, które pomagają uzyskać gęste włosy, gładką skórę, mocne i elastyczne paznokcie.

Vitapil na włosy, skórę i paznokcie wzbogaca codzienną dietę w składniki takie jak m.in. biotyna, krzem, cynk, miedź, niacyna…

39.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief