Konsultacja merytoryczna:

Olanzapine Passauer

Olanzapine Passauer należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi i jest stosowany w leczeniu:
• Schizofrenii – choroby objawiającej się tym, że pacjent słyszy, widzi lub odczuwa rzeczy nieistniejące w rzeczywistości, ma sprzeczne z rzeczywistością przekonania, jest nadmiernie podejrzliwy i wycofuje się z kontaktów z innymi. Pacjent może odczuwać depresję, lęk lub napięcie.
• Średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii – stanów chorobowych, których objawami są pobudzenie lub euforia.

Wykazano, że Olanzapine Passauer zapobiega nawrotom tych objawów u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, u których uzyskano odpowiedź na leczenie olanzapiną epizodu manii.

Skład

• Substancją czynną leku jest olanzapina.
Olanzapine Passauer, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 5 mg olanzapiny.
Olanzapine Passauer, 10 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 10 mg olanzapiny.
Olanzapine Passauer, 15 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 15 mg olanzapiny.
Olanzapine Passauer, 20 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 20 mg olanzapiny.

• Pozostałe składniki to
Laktoza jednowodna, wapnia krzemian, hydroksypropyloceluloza o niewielkim stopniu podstawienia, krospowidon typu B, aspartam (E951), aromat pomarańczowy, aromat bananowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Olanzapine Passauer – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz zdecyduje, ile tabletek oraz jak długo należy zażywać lek Olanzapine Passauer tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej. Dawka dobowa olanzapiny wynosi 5 do 20 mg. W razie ponownego wystąpienia objawów choroby należy powiadomić o tym lekarza. Nie należy jednak przerywać stosowania leku Olanzapine Passauer, chyba że lekarz tak zdecyduje.
Olanzapine Passauer tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej należy podawać doustnie.
Tabletki Olanzapine Passauer tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej należy przyjmować raz na dobę zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy starać się przyjmować tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia, czy tabletki zażywa się podczas posiłku czy nie.

Tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej Olanzapine Passauer łatwo się kruszą, dlatego należy się z nimi obchodzić ostrożnie. Nie należy brać tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej mokrymi rękoma, ponieważ tabletki mogą się rozpaść.
1. Trzymając perforowaną dawkę jednostkową blistra za krawędzie należy oddzielić wydzielony kwadrat blistra z tabletką od reszty listka. Należy odrywać go delikatnie wzdłuż perforacji.
2. Ostrożnie odkleić tylną folię.
3. Delikatnie wypchnąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej z blistra.
4. Umieścić tabletkę w jamie ustnej. Tabletka rozpuści się bezpośrednio w jamie ustnej, dzięki czemu będzie ją łatwiej połknąć.

Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej można również umieścić w pełnej szklance wody, soku pomarańczowego, soku jabłkowego, mleka lub kawy a następnie wymieszać. Niektóre napoje po wrzuceniu do nich tabletki i wymieszaniu mogą zmienić barwę i ewentualnie zmętnieć. Sporządzony płyn należy natychmiast wypić.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjentów, którzy przyjęli większą niż zalecana dawkę leku Olanzapine Passauer występowały następujące objawy: przyspieszone bicie serca, pobudzenie lub agresywne zachowanie, trudności w mówieniu, mimowolne ruchy (zwłaszcza mięśni twarzy i języka) oraz ograniczenie świadomości. Inne objawy to: ostre splątanie (dezorientacja), drgawki (padaczka), śpiączka, jednoczesne występowanie gorączki, szybkiego oddechu, pocenia się, sztywności mięśni i ospałości lub nadmiernej senności, zmniejszenie częstości oddechów, zachłyśnięcie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala, jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów. Należy pokazać lekarzowi opakowanie z tabletkami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Olanzapine Passauer – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu stosując lek Olanzapine Passauer, ponieważ ten lek w skojarzeniu z alkoholem może wywoływać senność.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Olanzapine Passauer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, lub gdy przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Leku Olanzapine Passauer nie powinny przyjmować kobiety karmiące piersią, gdyż niewielkie ilości leku mogą przenikać do mleka.

U noworodków, których matki stosowały lek Olanzapine Passauer w ostatnim trymestrze ciąży (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Olanzapine Passauer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Olanzapine Passauer; 5 mg; 10 mg; 15 mg; 20 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Olanzapinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 204.64 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Olanzapine Passauer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Olanzapine Passauer; 5 mg; 10 mg; 15 mg; 20 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Olanzapinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 293.44 KB

Cena - ile kosztuje Olanzapine Passauer?

Cena Olanzapine Passauer i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Olanzapine Passauer.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Olanzapine Passauer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Birkin Haarwasser m.Fett (Opakowanie: 250 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

34.99 

Zastosowanie Play Woman żel intymny dla kobiet (Opakowanie: 150 ml)Play Woman żel intymny dla kobiet (Opakowanie: 150 ml) to pobudzający żel intymny dla kobiet potęgujący przyjemne doznania seksualne. Preparat może wpłynąć pozytywnei na wzmocnienie ukrwienia stref intymnych czy orgazmu.
Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących odczuwać intensywne doznania podczas kontaktów seksualnych.
Preparat może być też stosowany przez kobiety chcące wzmocnić uczucie orgazmu…

26.99 

Niverosin (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.99 

Zastosowanie Flegamina o smaku miętowym bez cukru (Opakowanie: 200 ml)Flegamina o smaku miętowym bez cukru (Opakowanie: 200 ml) to lek w postaci syropu o działaniu wykrztuśnym do stosowania przy infekcji górnych dróg oddechowych. Wspomaga oczyszczenie oskrzeli z zalegającej wydzieliny, dzięki czemu przyspiesza powrót do zdrowia.Efekt działania Flegamina o smaku miętowym bez cukru (Opakowanie: 200 ml)Flegamina o smaku miętowym…

21.18 

Zastosowanie Tormentile Forte (Opakowanie: 20 g)Tormentile Forte (Opakowanie: 20 g) to lek w postaci maści do stosowania na zmiany wypryskowe i trądzik o słabym nasileniu objawów. Może być stosowany w przypadku oparzeń I stopnia. Wspomaga proces regeneracji, ma działanie bakteriobójcze.Efekt działania Tormentile Forte (Opakowanie: 20 g)Tormentile Forte (Opakowanie: 20 g) ma działanie przeciwzapalne i wysuszające, zapobiega „sączeniu się” ran, szczegó…

10.56 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief