Podmiot odpowiedzialny | |
Kod ATC | |
Procedura | |
Substancja | Zopiklon |
Źródła / bibliografia:
- RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)
Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Zopitin?
Substancją czynną leku Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane jest zopiklon, który jest lekiem nasennym działającym na ośrodkowy układ nerwowy. Lek ułatwia zasypianie i kontynuację snu. Działanie nasenne leku występuje po 15-20 minutach.
Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane jest wskazany wyłącznie do krótkotrwałego leczenia bezsenności.
ZONTIVITY
Jaki jest skład Zopitin, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest zopiklon. 1 tabletka powlekana zawiera 7,5 mg zopiklonu.
Inne składniki leku to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, wapnia wodorofosforan dwuwodny, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, indygotyna (E 132), makrogol 4000.
Dawkowanie preparatu Zopitin – jak stosować ten lek?
Dawkowanie i czas leczenia ustalany jest indywidualnie. Zwykle stosowana dawka u pacjentów dorosłych to 1 tabletka przyjmowana tuż przed udaniem się na spoczynek, a najdłuższy zalecany czas trwania terapii to cztery tygodnie. Jednakże lekarz może zadecydować o innym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb czasie trwania terapii i dawce, która może być inna niż 1 tabletka przed snem. Należy stosować lek dokładnie zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie należy samemu zmieniać dawki.
Leku Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane nic należy stosować u dzieci.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
W przypadku przedawkowania lub zatrucia należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do szpitalnej izby przyjęć.
Aby zmniejszyć wchłanianie zopiklonu można podać węgiel aktywowany. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zopitin – czy mogę spożywać alkohol?
Lek Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane należy popić dużą ilością wody (co najmniej 200 ml). Lek można przyjmować również w trakcie posiłku. Stosując zopiklon nie należy pić alkoholu.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Zopitin w okresie ciąży i karmienia piersią?
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Leku Zopitin 7,5 mg tabletki powlekane nie należy stosować w ciąży ani w trakcie karmienia piersią.
Ulotka Zopitin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Zopitin przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Zopitin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Dostępność Zopitin w najbliższej aptece
Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.
Opinie o Zopitin - forum pacjentów
Stosujesz Zopitin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków.
Odstawcie zolpidem. To najgorszy narkotyk jaki brałem. Uzależnienie straszne, potem detox w szpitalu. Dajcie spokój… Nasennie tylko hydroksyzyna albo tritico, i musi wystarczyć. Benzo itp to kanał jest…
I co zazyles? Jak działa na Ciebie? Ja też do tej pory stosowałam Nasen i teraz mam Zopitin dziś wzięłam ale jakoś nic się nie dzieje….
Wcześniej łykałem tylko nasen teraz wpadł mi w ręce zopitini mam obawy