ZONISAMIDE SANDOZ

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ZONISAMIDE SANDOZ - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ZONISAMIDE SANDOZ. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ZONISAMIDE SANDOZ w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ZONISAMIDE SANDOZ? – OPIS I WSKAZANIA

Zonisamide Sandoz zawiera substancję czynną zonisamid i stosowany jest jako lek przeciwpadaczkowy.

Lek Zonisamide Sandoz jest stosowany w leczeniu drgawek wyzwalanych w jednej części mózgu (napady częściowe), które mogą (lub nie) przechodzić w napady wyzwalane w całym mózgu (napady wtórnie uogólnione).

Lek Zonisamide Sandoz można stosować:
– jako jedyny lek w leczeniu drgawek u dorosłych.
– razem z innymi lekami przeciwpadaczkowymi w leczeniu drgawek u dorosłych, dzieci i młodzieży w wieku co najmniej 6 lat.

SKŁAD ZONISAMIDE SANDOZ, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Zonisamide Sandoz, 25 mg
Substancja czynną jest zonisamid. Każda kapsułka zawiera 25 mg zonisamidu.

Pozostałe składniki to:
– zawartość kapsułkia: celuloza mikrokrystaliczna, uwodorniony olej roślinny i sodu laurylosulfonian
– osłonka kapsułkai: żelatyna i tytanu dwutlenek (E 171)
– tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek

Zonisamide Sandoz, 50 mg
Substancja czynną jest zonisamid. Każda kapsułka zawiera 50 mg zonisamidu.

Pozostałe składniki to:
– kapsułka: celuloza mikrokrystaliczna, uwodorniony olej roślinny i sodu laurylosulfonian
– osłonka kapsułki: żelatyna i tytanu dwutlenek (E 171)
– tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172)

Zonisamide Sandoz, 100 mg
Substancja czynną jest zonisamid. Każda kapsułka zawiera 100 mg zonisamidu.

Pozostałe składniki to:
– kapsułka: celuloza mikrokrystaliczna, uwodorniony olej roślinny i sodu laurylosulfonian
– osłonka kapsułki: żelatyna i tytanu dwutlenek (E 171)
– tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek

JAKIE JEST DAWKOWANIE ZONISAMIDE SANDOZ? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka:
Zonisamide Sandoz stosowany jako jedyny lek
– Dawka początkowa to 100 mg raz na dobę.
– Lekarz może zwiększać tę dawkę co 2 tygodnie maksymalnie o 100 mg.
– Zwykła dawka wynosi 300 mg raz na dobę.

Zonisamide Sandoz stosowany z innymi lekami przeciwpadaczkowymi
– Dawka początkowa to 50 mg na dobę przyjmowanycha w dwóch równych dawkach podzielonych po 25 mg.
– Lekarz może zwiększać tę dawkę co 1-2 tygodnie maksymalnie o 100 mg.
– Zwykła dawka dobowa wynosi od 300 mg do 500 mg.
– U niektórych osób skuteczne są mniejsze dawki. Jeżeli u pacjenta występują działania niepożądane, jest w podeszłym wieku lub ma zaburzenia czynności nerek lub wątroby, lekarz może wolniej zwiększać dawkę leku.

Stosowanie u dzieci (w wieku od 6 do 11 lat) i młodzieży (w wieku od 12 do 17 lat) o masie ciała co najmniej 20 kg

– Dawka początkowa to 1 mg na kilogram masy ciała raz na dobę.
– Lekarz może zwiększać tę dawkę o 1 mg na kilogram masy ciała w odstępie jednego do dwóch tygodni.
– Zwykle stosowana dawka dobowa to 6 do 8 mg na kilogram u dziecka o masie ciała do 55 kg lub 300 do 500 mg u dziecka o masie ciała większej niż 55 kg (stosuje się mniejszą dawkę) raz na dobę.

Przykład: dziecko o masie ciała 25 kg powinno otrzymywać dawkę 25 mg raz na dobę w pierwszym tygodniu, następnie dawkę dobową należy zwiększyć o 25 mg na początku każdego kolejnego tygodnia, aż do uzyskania dawki dobowej między 150 mg a 200 mg.

Jeżeli pacjent ma wrażenie, że działanie leku Zonisamide Sandoz jest za silne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
– Kapsułki leku Zonisamide Sandoz należy połykać w całości, popijając wodą.
– Kapsułek nie należy rozgryzać.
– Lek Zonisamide Sandoz można przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniami lekarza.
– Jeżeli pacjent przyjmuje lek Zonisamide Sandoz dwa razy na dobę, połowę dawki dobowej należy przyjąć rano, a połowę wieczorem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ZONISAMIDE SANDOZ, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli pacjent przyjął większą niż powinien ilość leku Zonisamide Sandoz, należy niezwłocznie poinformować opiekuna (członka rodziny lub przyjaciela), lekarza prowadzącego lub farmaceutę albo zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala, zabierając ze sobą opakowanie leku.

Pacjent może odczuwać senność i stracić przytomność, może również mieć nudności, ból brzucha, skurcze mięśni, ruchy gałki ocznej, czuć się słabo, mieć spowolnioną czynność serca i zaburzenia oddychania i czynności nerek. Nie należy prowadzić pojazdów.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Zonisamide Sandoz można przyjmować niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ZONISAMIDE SANDOZ W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym, musi stosować odpowiednią metodę zapobiegania ciąży podczas przyjmowania leku Zonisamide Sandoz i przez jeden miesiąc od zakończenia leczenia. Jeśli pacjentka uważa, że mogła zajść w ciążę, jest w ciąży lub planuje ciążę, powinna o tym natychmiast powiedzieć lekarzowi.

Lek Zonisamide Sandoz można stosować podczas ciąży wyłącznie na zalecenie lekarza. Badania wykazały zwiększenie ryzyka wad wrodzonych u dzieci kobiet przyjmujących leki przeciwpadaczkowe.

Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Zonisamide Sandoz i przez jeden miesiąc od zakończenia leczenia.

Brak dostępnych danych klinicznych dotyczących wpływu zonisamidu na płodność u ludzi. Badania na zwierzętach wykazały zmiany parametrów płodności.

ULOTKA LEKU ZONISAMIDE SANDOZ – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ZONISAMIDE SANDOZ CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ZONISAMIDE SANDOZ CENA, REFUNDACJA

ZONISAMIDE SANDOZ OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here