Zolpidem Genoptim

Zolpidem Genoptim to lek nasenny, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności u dorosłych pacjentów, u których bezsenność uniemożliwia funkcjonowanie lub jest skrajnie uciążliwa. Lek ten działa poprzez zmniejszenie aktywności mózgu i uspokojenie, co pomaga pacjentom zasnąć. Zaleca się stosowanie go tylko wtedy, gdy jest to konieczne i zgodnie z zaleceniami lekarza. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Zolpidem Genoptim. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane to lek nasenny.

Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane został przepisany, aby pomóc zasnąć. Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane może być stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności, która jest ciężka, zaburza funkcjonowanie lub jest skrajnie uciążliwa dla pacjenta.

Czas trwania leczenia zwykle waha się od kilku dni do maksymalnie czterech tygodni. Jeśli po zakończeniu przyjmowania przepisanych przez lekarza tabletek leku pacjent nadal ma problemy ze snem, powinien skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Zolpidem Genoptim, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest zolpidemu winian.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza 5cps, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 6000,

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Zolpidem Genoptim – jak stosować?

Zolpidem Genoptim jest lekiem szybko działającym, dlatego należy go przyjmować bezpośrednio przed pójściem spać albo po położeniu się do łóżka.

Zalecana dawka leku Zolpidem Genoptim wynosi 10 mg na 24 godziny. Niektórym pacjentom lekarz może przepisać mniejszą dawkę. Lek Zolpidem Genoptim należy przyjmować:
• w pojedynczym podaniu,
• bezpośrednio przed snem

Pacjent musi zachować okres co najmniej 8 godzin pomiędzy przyjęciem leku a przystąpieniem do wykonywania czynności, które wymagają zwiększonej koncentracji.
Nie przekraczać dawki 10 mg na 24 godziny.

Pacjenci w podeszłym wieku (w wieku powyżej 65 lat) lub pacjenci osłabieni:
Zwykle stosowana dawka to 5 mg. Nie powinno się przekraczać dawki zalecanej.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby:
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 5 mg. Lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do 10 mg, jeśli jest to bezpieczne. Nie wolno przekraczać dawki maksymalnej wynoszącej 10 mg.

Dzieci i młodzież:
Lek Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

Jeśli pacjent po kilku tygodniach zauważy, że stosowane przez niego tabletki nie działają tak dobrze jak działały na początku leczenia, wówczas powinien zwrócić się do lekarza, gdyż może być konieczne zmodyfikowanie dawkowania.

Czas trwania leczenia
Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Zwykle leczenie trwa od kilku dni do dwóch tygodni. Maksymalny okres leczenia, w tym okres stopniowego zmniejszania dawki, wynosi cztery tygodnie. Schemat stopniowego zmniejszania dawki określi lekarz, na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta. W niektórych sytuacjach może być konieczne stosowanie leku Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane przez okres dłuższy niż 4 tygodnie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent (lub ktokolwiek inny) połknie dużą liczbę tabletek na raz, lub sądzi że tabletki te połknęło dziecko, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Opakowanie i pozostałe tabletki należy zabrać ze sobą. Nie należy udawać się po pomoc lekarską bez osoby towarzyszącej. W przypadku przedawkowania bardzo szybko może nasilać się senność, a po przyjęciu dużych dawek leku może dojść do śpiączki, a nawet śmierci.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zolpidem Genoptim – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane nie powinno się spożywać alkoholu, gdyż może on nasilać działanie uspokajające tego leku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Zolpidem Genoptim w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane nie należy przyjmować w ciąży, a zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Jeśli lek Zolpidem Genoptim, tabletki powlekane będzie przyjmowany z pilnych wskazań medycznych pod koniec ciąży lub w trakcie porodu, wówczas u noworodka może wystąpić obniżenie temperatury, zwiotczenie mięśni i problemy z oddychaniem, a także objawy z odstawienia po porodzie, spowodowane uzależnieniem fizycznym.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub planuje zajść w ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy karmić piersią, gdyż niewielkie ilości zolpidemu mogą przenikać do mleka kobiecego.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Zolpidem Genoptim

Ulotka Zolpidem Genoptim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Zolpidem Genoptim przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zolpidem Genoptim m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Sprawdź cenę i dostępność Zolpidem Genoptim w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Zolpidem Genoptim

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zolpidem Genoptim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Zolpidem Genoptim”

 1. Ważne, należy podkreślać, ze zażywanie zolpidemu może prowadzić do trudnego w terapii uzależnienia.
  Zolpidem nic nie leczy! Jego działanie nasenne i/lub uspokajające jest przejściowe, szybkom narasta tolerancja, która może powodować przyjmowanie coraz wyższych dawek. Z tego powodu jeżeli już lekarz zaleci stosowanie zolpidemu nie należy go przyjmować dłużej niż 14 dni. W zasadzie powinien być stosowany jedynie okazjonalnie. Już przyjęcie ponad 40 tabletek w skali roku może powodować poważne schorzenia z nowotworami łącznie.

  Od 12 lat kieruję oddziałem detoksykacji gdzie hospitalizujemy osoby uzależnione od zolpidemu. Przyjmowanie przez pacjentów ponad 100 tabletek dziennie nie jest rzadkością. Natomiast stanowczo odradzam leczenie na własną rękę.
  Nagłe odstawienie zolpidemu lub gwałtowne zmniejszenie przyjmowanej dawki może być bardzo groźne dla życia i zdrowia. mogą wystąpić drgawki(padaczka), napady gromadne, status padaczkowy, lub zaburzenia świadomości o typie majaczenie lub inne psychozy.
  Jeżeli już rozwinęło się uzależnienie wskazane jest podjęcie leczenia pod opieką lekarza z doświadczeniem w detoksykacji i leczeniu osób uzależnionych od BZDRA.(agonistów receptorów benzodiazepinowych).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Zolpidem Genoptim. Podziel się doświadczeniami na forum.