Konsultacja merytoryczna:

Zolpidem Aurovitas

Zolpidem należy do grupy leków zwanych lekami podobnymi do benzodiazepiny.

Lek Zolpidem Aurovitas to tabletki nasenne, które poprzez wpływ na mózg powodują senność. Jest on stosowany do krótkotrwałego leczenia bezsenności u osób dorosłych, tylko wtedy, gdy zaburzenie to jest ciężkie, upośledzające prawidłowe funkcjonowanie lub powodujące skrajne cierpienie u pacjenta.

Jaki jest skład Zolpidem Aurovitas, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest zolpidemu winian.
Każda tabletka powlekana leku zawiera 10 mg substancji czynnej.

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.
Otoczka: hypromeloza (5cPs), makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zolpidem Aurovitas – jak stosować ten lek?

Zolpidem Aurovitas jest lekiem przyjmowanym doustnie. Ze względu na to, że lek Zolpidem Aurovitas działa bardzo szybko, należy przyjmować go bezpośrednio przed pójściem spać lub leżąc.

Dorośli
Zalecana dawka leku Zolpidem Aurovitas wynosi 10 mg na 24 godziny. Niektórym pacjentom lekarz może przepisać mniejszą dawkę.

Lek Zolpidem Aurovitas należy przyjmować:
– w pojedynczym podaniu,
– bezpośrednio przed snem.

Pacjent musi zachować okres co najmniej 8 godzin pomiędzy przyjęciem leku a przystąpieniem do wykonywania czynności, które wymagają zwiększonej koncentracji.
Nie przekraczać dawki 10 mg na 24 godziny.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) lub pacjenci osłabieni
Zazwyczaj stosowana dawka to 5 mg. Nie należy przekraczać zlecanej dawki.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa to 5 mg. Lekarz może podjąć decyzję o zwiększeniu dawki do 10 mg, jeśli jest to bezpieczne. Nie należy stosować leku Zolpidem Aurovitas w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami oddychania w wywiadzie (przewlekła niewydolność oddechowa)
Zalecana jest mniejsza dawka.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Zolpidem Aurovitas nie jest przeznaczony dla osób w wieku poniżej 18 lat.

Czas trwania leczenia
Czas podawania powinien być jak najkrótszy. Zwykle waha się od kilku dni do dwóch tygodni. Maksymalny okres leczenia, w tym stopniowe zakończenie leczenia, wynosi cztery tygodnie.

Lekarz określi odpowiedni dla pacjenta okres stopniowego kończenia procesu leczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. W niektórych sytuacjach może być konieczne stosowanie leku Zolpidem Aurovitas dłużej niż 4 tygodnie

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent (lub ktokolwiek inny) przyjmie na raz dużą ilość tabletek, lub gdy istnieje podejrzenie, że dziecko połknęło tabletkę leku, należy natychmiast skontaktować się z najbliższym oddziałem ratunkowym szpitala lub lekarzem. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku oraz pozostałe tabletki ze sobą. Należy zadbać o to by pójść tam w towarzystwie inne osoby. Jeśli doszło do przedawkowania, pacjent może stać się bardzo szybko senny, co po dużych dawkach leku prawdopodobnie może doprowadzić do śpiączki lub nawet śmierci.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zolpidem Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Zolpidem Aurovitas, ponieważ może nasilić się działanie uspokajające leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zolpidem Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Zolpidem Aurovitas podczas ciąży, zwłaszcza podczas pierwszych trzech miesięcy ciąży. Jeżeli z ważnych powodów medycznych stosuje się lek Zolpidem Aurovitas w późnym okresie ciąży lub podczas porodu, u dziecka po urodzeniu mogą wystąpić objawy z odstawienia spowodowane uzależnieniem fizycznym, takie jak niska temperatura ciała, zespół wiotkiego noworodka i problemy z oddychaniem.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku, jako że zolpidem przenika do mleka w niewielkich ilościach.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Zolpidem Aurovitas wywiera duży wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, taki jak „zasypianie za kierownicą”. Pacjent powinien mieć świadomość, że następnego dnia po przyjęciu leku Zolpidem Aurovitas (tak jak innych leków nasennych) pacjent:
– może czuć się ospały, senny, mieć zawroty głowy lub być zdezorientowany,
– może potrzebować więcej czasu na podjęcie szybkich decyzji,
– może widzieć niewyraźnie lub podwójnie,
– może być mniej czujny.

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia wymienionych powyżej zdarzeń zaleca się zachowanie przynajmniej 8-godzinnej przerwy między przyjęciem zolpidemu a prowadzeniem pojazdu, obsługiwaniem maszyn oraz pracą na wysokościach.

Ulotka Zolpidem Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zolpidem Aurovitas, 10 mg, tabletki powlekane (Zolpidemi tartras)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 452.33 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zolpidem Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zolpidem Aurovitas, 10 mg, tabletki powlekane (Zolpidemi tartras)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 654.75 KB

Cena - ile kosztuje Zolpidem Aurovitas?

Cena Zolpidem Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zolpidem Aurovitas.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zolpidem Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Trzy składniki – magnez (w postaci węglanu magnezu) oraz witaminy D i B6 – zawarto w suplemencie diety Detrinova 4000 D3 + magnez. Preparat przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety u osób powyżej 75. roku życia.

Krople Akustone Alert to wyrób medyczny do stosowania w leczeniu stanów zapalnych ucha zewnętrznego (Otitis externa). Preparat sprawdzi się jako środek zapobiegawczy u osób z tendencją do nawracających infekcji zewnętrznego przewodu słuchowego.

Skład suplementu diety Vitter Pure Forte z witaminami tworzy – magnez w postaci cytrynianu oraz witamina B6, witamina C oraz bioflawonoidy cytrusowe. Preparat polecany między innymi jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Bardzo wysoka zawartość kwasów Omega-3, a do tego porcja witaminy D i E. Suplement diety Moller’s Forte pomaga uzupełnić dietę w cenne kwasy EPA i DHA, przeznaczony jest dla dorosłych i dla dzieci powyżej 6. roku ż…

Kompozycja naturalnych olejków roślinnych, która skutecznie odstrasza komary, meszki i kleszcze, dzięki czemu zapobiega bolesnym ukąszeniom. Hit Spray z naturalnymi olejkami roślinnymi dla dzieci może być stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia.

Doustny probiotyk nowej generacji Lactinova Femina został stworzony dla kobiet powyżej 12. roku życia. Suplement diety zawiera zawiera starannie skomponowany zestaw bakterii kwasu mlekowego, który odpowiada naturalnej mikroflorze kobiet.

Niezbędna w każdym domu i w każdym pojeździe – Apteczka pierwszej pomocy. W zestawie znaleźć można najpotrzebniejsze produkty do opatrywania rożnego rodzaju ran. Mamy tu plastry różnej wielkości, bandaże, opaski mocujące…

Wyrób medyczny Virostop spray do nosa jest preparatem rekomendowanym do stosowania w celu ochrony organizmu przed bakteriami i wirusami – w tym przed koronawirusem SARS-CoV-2. Preparat jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Osobom, które chcą zadbać o swój przewód pokarmowy poleca się picie pysznej ziołowej herbatki Zioła Mnicha na pracę jelit. W jej składzie znajdziemy miętę pieprzową oraz nasiona lnu. Smaku dodaje im owoc czarnego…

Zdrowsza alternatywa dla przekąsek typu paluszki, krakersy i chipsy! Nasiona Słonecznika polecane są do chrupania w ciągu dnia lub jako dodatek do sałatek i ciasteczek. Ze słonecznika można także przygotować pyszną pastę do…

Wysokiej jakości sok wyprodukowany z owoców aceroli, które pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Sok Bio Acerola 100% nie zawiera żadnych dodatków, w tym konserwantów, barwników lub cukru.

Połączenie kwasu azelainowego, kwasu salicylowego oraz witaminy B3 w postaci lekkiego Żelu do skóry trądzikowej i z przebarwieniami Anida Derm. Preparat pomaga uporać się ze zmianami trądzikowymi, łojotokiem oraz przebarwieniami.

Mimo że cholekalcyferol jest syntetyzowany w organizmie, często występuje jego niedobór, co jest związane z niewystarczającym nasłonecznieniem. Niedoborom tej substancji można zaradzić, np. stosując preparat z cholekalcyferolem – Witamina D3 2000j.m.

Sprawnie działający układ odpornościowy stanowi ochronę przed różnymi infekcjami, dlatego warto dostarczać organizmowi odpowiednich składników m.in. cholekalcyferolu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatu Vimont Witamina D3 Forte 2000j.m.

Kapsułki polecane dla osób, które borykają się z dyskomfortem ze strony przewodu pokarmowego oraz trzustki. Suplement diety Dla trzustki pomaga uzupełnić codzienną dietę w takie cenne składniki jak: owoc kminku, liść mięty oraz korzeń…

Zdrovital Tonik, zawiera odpowiednią kompozycję witamin, minerałów oraz substancji wspomagających zdrowie i dobrą kondycję organizmu. Preparat posiada właściwości wzmacniające serce, mózg i układ nerwowy.

Oprócz codziennej pielęgnacji zafunduj swoim stopom coś ekstra! Maska nawilżająca do stóp z olejkiem makadamia Scholl Pedi Mask to skarpety nasączone specjalną kompozycję składników o działaniu nawilżającym, odżywiają…

Suplement diety Now Foods Beta-Glukany z ImmunEnhancer zawiera dwa wyjątkowe składniki, które wspierają odporność organizmu. Preparat rekomendowany jest jako uzupełnienie codziennej diety przede wszystkim w okresie zwiększonego ryzyka infekcji.

Aromatyczna malina doprawiona egzotyczną acerolą. Płynny suplement diety Syrop Malina Acerola to wysokiej jakości preparat polecany do picia jako uzupełnienie diety w cenne składniki, a tym samym wsparcie prawidłowej pracy organizmu.

Preparat dla osób dorosłych przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w N-acetylo-L-cysteinę. Suplement diety NACC 600mg jest polecany w przypadku przeziębienia organizmu, a także przy problemach z odkrztuszaniem wydzieliny.