Onirex

Działanie i wskazania

Onirex zawiera substancję czynną zolpidemu winian, jest lekiem nasennym należącym do grupy leków o działaniu podobnym do działania benzodiazepin. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.

Onirex stosuje się wyłącznie w leczeniu ciężkiej bezsenności, zaburzającej prawidłowe funkcjonowanie lub niezwykle uciążliwej dla pacjenta.

Onirex cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Onirex:

 • cena leku Onirex (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
 • interakcje leku Onirex z innymi lekami
 • lista leków refundowanych oraz leków 75+
 • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Onirex - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest zolpidemu winian.
Każda tabletka zawiera 10 mg zolpidemu winianu.

Inne składniki leku:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, hypromeloza, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki Opadry Y-1-700 White: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, makrogol 400.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Onirex należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletkę należy przyjmować z płynem bezpośrednio przed snem, który powinien trwać nieprzerwanie 7 do 8 godzin.

Zwykle stosowana dawka dobowa:

Dorośli
Jedna tabletka Onirex 10 mg (odpowiadająca 10 mg zolpidemu winianu na dobę).

Osoby w podeszłym wieku, osłabione, z zaburzoną czynnością wątroby
Połowa tabletki Onirex 10 mg (odpowiadająca 5 mg winianu zolpidemu/dobę). Lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do jednej tabletki leku Onirex 10 mg (odpowiadającej 10 mg zolpidemu winianu na dobę), jeśli działanie jest niewystarczające i lek jest dobrze tolerowany przez pacjenta.

Dawka maksymalna
Nie należy przekraczać dawki dobowej – 1 tabletki leku Onirex 10 mg (odpowiadającej 10 mg zolpidemu winianu na dobę).

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Onirex u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie

Należy natychmiast powiadomić lekarza. Należy pokazać poniższą ulotkę i tabletki, jakie pozostały.
W razie przedawkowania zolpidemu objawy mogą zmieniać się od skrajnej senności po lekką śpiączkę.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia, ponieważ działanie nasenne leku Onirex może ulec zwiększeniu. Może to mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjentka zamierza zajść w ciążę lub podejrzewa, że jest w ciąży. Lekarz zadecyduje czy należy kontynuować leczenie.

Nie należy przyjmować leku Onirex w czasie ciąży i okresie karmienia piersią, szczególnie w pierwszych trzech miesiącach ciąży, ponieważ dostępne dane dotyczące bezpieczeństwa pacjentek przyjmujących zolpidem w czasie ciąży i okresie karmienia piersią są niewystarczające.

Jednakże, jeśli korzyści dla matki przeważają ryzyko dla dziecka, lekarz może zdecydować o zastosowaniu leku Onirex. Jeśli lek jest przyjmowany przez dłuższy czas w ostatnich miesiącach ciąży, po porodzie u dziecka mogą wystąpić objawy odstawienne.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Onirex - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(46 ocen, średnia: 5,83 na 10)
Loading...

14 KOMENTARZE

 1. Witam biore onirex 10 mg 1 tabl na noc od 3 miesięcy chcę go odstawić jednej nocy wziełem pół tabl. ale mnie przebudziło w środku nocy miałem lęk dreszcze itp efekt odsawienniczy drugiej nocy nie wziełem wcale zamiast tego wziełem hydroxyzyne w syropie było jeszcze gorzej nie zmrużyłem oka mialem duże lęki silny niepokój szybkie tętno skaczące ciśnienie itp.Mam pytanie jak ten lek odstawić proszę o pomoc.

  • na ulotce w internecie wyczytałem, że ten lek stosuje się do 1 miesiąca i dłużej się nie powinno i stąd Twoje uzaleznienie i dlatego tak organizm reaguje na odstawienie, w takich przypadkach zawsze lek trzeba odstawiac stopniowo zmniejszając dawkę:tabletka nastepnego dnia, czy przez 2 kolejne-pół tabletki-i dalej 1/4 tabletki

 2. Na mnie ten lek onirex nie działa. Wzięłam cala tabletkę i nie spałam całą noc. Lepiej śpię po leku afobam tylko trzeba go wziąć 3 godziny wcześniej.

 3. Potwierdzam poprzednie komentarze… rozmazany obraz, dziury w pamięci a rano DRAMAT, nie mogłam się podnieść z łóżka! Nie polecam

 4. Po kilku dniach stosowania czułam się okropnie. Stan w jakim wtedy byłam mogę przyrównać do ogromnego kaca. Naprawdę straszne uczucie. Potwierdzam wcześniejszy komentarz faktycznie urywa się film, są także koszmary senne.

 5. nie polecam brania tego leku – dziala bardzo dziwnie/zdradliwie — nie czujesz sennosci, ale w momencie gdy kladziesz sie do lozka,odplywasz/film sie urywa!! Po kilku nocach stosowania, jestes jak zombi- caly dzien zmulony, zwolnione reakcje, dziury w pamieci, wszystko na zwolnionych obrotach.
  2-3 noce maximum, a pozniej pozbadz sie tego swinstwa!!!

  • Ja biorę już długi czas Apo-Zolpin to jest odpowiednik Onirexu i mogę tylko powiedzieć, że lek jest świetny!!!

 6. nie polecam brania tego leku – dziala bardzo dziwnie — nie czujesz sennosci, ale w momencie gdy kladziesz sie do lozka,odplywasz/film sie urywa… Po kilku nocach stosowania, jestes jak zombi- caly dzien zmylony, dziury w pamieci, wszystko na zwolnionych obrotach. 2-3 noce maximum, a pozniej pozbadz sie tego swinstwa!!!

 7. Właśnie znalazłam to dziwne lekarstwo u mojej mamy przez 5 dni zero kontaktu !postawiła czajnik bezprzewodowy na gazie i chciała ją zagotować………ruchy całkiem niekontrolowane ..przypuszczam że brała to z lekami przepisanymi od psychiatry nadawała sie na detoks Ale odmówiła szpitala.

Please enter your comment!
Please enter your name here