Onirex

Onirex zawiera substancję czynną zolpidemu winian, jest lekiem nasennym należącym do grupy leków o działaniu podobnym do działania benzodiazepin. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.

Onirex stosuje się wyłącznie w leczeniu ciężkiej bezsenności, zaburzającej prawidłowe funkcjonowanie lub niezwykle uciążliwej dla pacjenta.

Jaki jest skład Onirex, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest zolpidemu winian.
Każda tabletka zawiera 10 mg zolpidemu winianu.

Inne składniki leku:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, hypromeloza, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki Opadry Y-1-700 White: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, makrogol 400.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Onirex – jak stosować ten lek?

Onirex należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletkę należy przyjmować z płynem bezpośrednio przed snem, który powinien trwać nieprzerwanie 7 do 8 godzin.

Zwykle stosowana dawka dobowa:

Dorośli
Jedna tabletka Onirex 10 mg (odpowiadająca 10 mg zolpidemu winianu na dobę).

Osoby w podeszłym wieku, osłabione, z zaburzoną czynnością wątroby
Połowa tabletki Onirex 10 mg (odpowiadająca 5 mg winianu zolpidemu/dobę). Lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do jednej tabletki leku Onirex 10 mg (odpowiadającej 10 mg zolpidemu winianu na dobę), jeśli działanie jest niewystarczające i lek jest dobrze tolerowany przez pacjenta.

Dawka maksymalna
Nie należy przekraczać dawki dobowej – 1 tabletki leku Onirex 10 mg (odpowiadającej 10 mg zolpidemu winianu na dobę).

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Onirex u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast powiadomić lekarza. Należy pokazać poniższą ulotkę i tabletki, jakie pozostały.
W razie przedawkowania zolpidemu objawy mogą zmieniać się od skrajnej senności po lekką śpiączkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Onirex – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia, ponieważ działanie nasenne leku Onirex może ulec zwiększeniu. Może to mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Onirex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjentka zamierza zajść w ciążę lub podejrzewa, że jest w ciąży. Lekarz zadecyduje czy należy kontynuować leczenie.

Nie należy przyjmować leku Onirex w czasie ciąży i okresie karmienia piersią, szczególnie w pierwszych trzech miesiącach ciąży, ponieważ dostępne dane dotyczące bezpieczeństwa pacjentek przyjmujących zolpidem w czasie ciąży i okresie karmienia piersią są niewystarczające.

Jednakże, jeśli korzyści dla matki przeważają ryzyko dla dziecka, lekarz może zdecydować o zastosowaniu leku Onirex. Jeśli lek jest przyjmowany przez dłuższy czas w ostatnich miesiącach ciąży, po porodzie u dziecka mogą wystąpić objawy odstawienne.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Onirex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Onirex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

25 komentarzy do “Onirex”

 1. Jak ktoś stosuje całą tabletkę na noc, to jak najszybciej zejść do pół tabl, później 1/4 a najlepiej jak najszybciej odstawić. Nie wolno stosować dłużej niż m/c.

  Odpowiedz
 2. Stosuję od 4 lat -najczęściej po pół tabletki -czasami całą. Jestem już od nich uzależniona-nie wyobrażam sobie zasnąć bez nich .Mam nerwicę lękową…chciałabym się od tych tabletek uwilnić-ale nie radzę sobie z tym .

  Odpowiedz
 3. Nie polecam. Brałam w ciągu pół roku sporadycznie, dokładnie 7 razy. Zasypiałam szybko np. ok. 23, lecz budziłam ok. 4. Rano jak na kacu, splątanie, ból głowy itp. Onirex nie leczy! W bezsenności pomogło mi Trittico zażywane przez 4 mce. Odstawiłam z dnia na dzień, gdy ustabilizowała mi się sytuacja.

  Odpowiedz
 4. Witam biore onirex 10 mg 1 tabl na noc od 3 miesięcy chcę go odstawić jednej nocy wziełem pół tabl. ale mnie przebudziło w środku nocy miałem lęk dreszcze itp efekt odsawienniczy drugiej nocy nie wziełem wcale zamiast tego wziełem hydroxyzyne w syropie było jeszcze gorzej nie zmrużyłem oka mialem duże lęki silny niepokój szybkie tętno skaczące ciśnienie itp.Mam pytanie jak ten lek odstawić proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • na ulotce w internecie wyczytałem, że ten lek stosuje się do 1 miesiąca i dłużej się nie powinno i stąd Twoje uzaleznienie i dlatego tak organizm reaguje na odstawienie, w takich przypadkach zawsze lek trzeba odstawiac stopniowo zmniejszając dawkę:tabletka nastepnego dnia, czy przez 2 kolejne-pół tabletki-i dalej 1/4 tabletki

   Odpowiedz
 5. Na mnie ten lek onirex nie działa. Wzięłam cala tabletkę i nie spałam całą noc. Lepiej śpię po leku afobam tylko trzeba go wziąć 3 godziny wcześniej.

  Odpowiedz
 6. Potwierdzam poprzednie komentarze… rozmazany obraz, dziury w pamięci a rano DRAMAT, nie mogłam się podnieść z łóżka! Nie polecam

  Odpowiedz
 7. Po kilku dniach stosowania czułam się okropnie. Stan w jakim wtedy byłam mogę przyrównać do ogromnego kaca. Naprawdę straszne uczucie. Potwierdzam wcześniejszy komentarz faktycznie urywa się film, są także koszmary senne.

  Odpowiedz
 8. nie polecam brania tego leku – dziala bardzo dziwnie/zdradliwie — nie czujesz sennosci, ale w momencie gdy kladziesz sie do lozka,odplywasz/film sie urywa!! Po kilku nocach stosowania, jestes jak zombi- caly dzien zmulony, zwolnione reakcje, dziury w pamieci, wszystko na zwolnionych obrotach.
  2-3 noce maximum, a pozniej pozbadz sie tego swinstwa!!!

  Odpowiedz
  • Ja biorę już długi czas Apo-Zolpin to jest odpowiednik Onirexu i mogę tylko powiedzieć, że lek jest świetny!!!

   Odpowiedz
 9. nie polecam brania tego leku – dziala bardzo dziwnie — nie czujesz sennosci, ale w momencie gdy kladziesz sie do lozka,odplywasz/film sie urywa… Po kilku nocach stosowania, jestes jak zombi- caly dzien zmylony, dziury w pamieci, wszystko na zwolnionych obrotach. 2-3 noce maximum, a pozniej pozbadz sie tego swinstwa!!!

  Odpowiedz
 10. Właśnie znalazłam to dziwne lekarstwo u mojej mamy przez 5 dni zero kontaktu !postawiła czajnik bezprzewodowy na gazie i chciała ją zagotować………ruchy całkiem niekontrolowane ..przypuszczam że brała to z lekami przepisanymi od psychiatry nadawała sie na detoks Ale odmówiła szpitala.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz