Xeplion

Xeplion zawiera substancję czynną – paliperydon, która należy do grupy leków przeciwpsychotycznych, i jest stosowany w leczeniu podtrzymującym objawów schizofrenii u stabilnych dorosłych pacjentów leczonych paliperydonem lub rysperydonem.

U pacjentów, którzy reagowali wcześniej na doustny paliperydon lub rysperydon, a występujące u nich objawy psychotyczne są łagodne do umiarkowanych, lekarz może zastosować Xeplion bez uprzedniej stabilizacji za pomocą paliperydonu lub rysperydonu.

Schizofrenia jest chorobą z objawami „pozytywnymi” i „negatywnymi”. Objawy pozytywne oznaczają takie nagromadzenie objawów, które zwykle nie występują. Osoba cierpiąca na schizofrenię może na przykład słyszeć głosy lub widzieć rzeczy nieistniejące (są to omamy), wierzyć w rzeczy nieprawdziwe (są to urojenia) lub być nadmiernie podejrzliwa wobec innych osób. Objawy negatywne oznaczają brak zwykle występujących zachowań lub uczuć. Osoba cierpiąca na schizofrenię może na przykład wydawać się wycofana, zamknięta w sobie i nie reagować w ogóle emocjonalnie lub może mieć problem ze zrozumiałym i logicznym wypowiadaniem się. Osoby dotknięte tą chorobą mogą też odczuwać depresję, lęk, poczucie winy lub napięcie.

Xeplion pomaga złagodzić objawy choroby i zapobiega ich nawrotowi.

Jaki jest skład Xeplion, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paliperydon.
Każda ampułkostrzykawka Xeplion 25 mg zawiera 39 mg palmitynianu paliperydonu.
Każda ampułkostrzykawka Xeplion 50 mg zawiera 78 mg palmitynianu paliperydonu.
Każda ampułkostrzykawka Xeplion 75 mg zawiera 117 mg palmitynianu paliperydonu.
Każda ampułkostrzykawka Xeplion 100 mg zawiera 156 mg palmitynianu paliperydonu.
Każda ampułkostrzykawka Xeplion 150 mg zawiera 234 mg palmitynianu paliperydonu.

Ponadto lek zawiera:
Polisorbat 20
Glikol polietylenowy 4000
Kwas cytrynowy jednowodny
Wodoroortofosforan dwusodowy bezwodny
Sodu diwodorofosforan jednowodny
Sodu wodorotlenek (do regulacji pH)
Wodę do wstrzykiwań.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Xeplion – jak stosować ten lek?

Lek podaje lekarz lub inny pracownik personelu medycznego. Lekarz poinformuje pacjenta, kiedy trzeba będzie podać kolejny zastrzyk. Ważne, aby nie pominąć zaplanowanej dawki. Jeśli nie można dotrzymać ustalonego terminu, należy natychmiast poinformować lekarza, aby jak najszybciej ustalić inny termin.

Pierwszy (150 mg) i drugi (100 mg) zastrzyk tego leku zostaną wykonane w górną część ramienia z około 1 tygodniowym odstępem. Następnie będzie wykonywany zastrzyk (w dawce z zakresu od 25 mg do 150 mg) w górną część ramienia lub pośladek raz w miesiącu.

Jeśli lekarz zadecyduje o zmianie ze stosowania długodziałających zastrzyków rysperydonu na ten lek, pierwszy zastrzyk tego leku (w dawce z zakresu od 25 mg do 150 mg) zostanie wykonany w górną część ramienia lub pośladek w dniu kolejnego zaplanowanego zastrzyku. Następnie będzie wykonywany zastrzyk (w dawce z zakresu od 25 mg do 150 mg) w górną część ramienia lub pośladek raz w miesiącu.

W zależności od występujących u pacjenta objawów lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć podawaną dawkę leku o jeden poziom w czasie zaplanowanego, comiesięcznego zastrzyku.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz dostosuje dawkę leku, biorąc pod uwagę czynność nerek. Jeśli pacjent ma łagodne zaburzenia czynności nerek, lekarz może zmniejszyć dawkę. Nie należy stosować tego leku w przypadku umiarkowanych lub ciężkich zaburzeń czynności nerek.

Pacjenci w podeszłym wieku
Lekarz może zmniejszyć dawkę leku, jeśli pacjent ma osłabioną czynność nerek.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ten lek będzie podawany pod nadzorem medycznym, dlatego podanie zbyt dużej dawki jest mało prawdopodobne.

U pacjentów, którzy otrzymali zbyt dużą dawkę paliperydonu mogą wystąpić następujące objawy: senność i sedacja, przyspieszony rytm serca, obniżenie ciśnienia krwi, nieprawidłowy zapis EKG (elektrokardiogram) lub spowolnione albo nieprawidłowe ruchy mięśni twarzy, ciała, ramion lub nóg.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xeplion – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xeplion w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować tego leku podczas ciąży, chyba że zostało to omówione z lekarzem.

U noworodków, których matki stosowały paliperydon w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może przeniknąć z organizmu matki do dziecka wraz z mlekiem z piersi i zaszkodzić dziecku. Dlatego podczas stosowania tego leku nie należy karmić piersią.

Ulotka Xeplion – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Xeplion? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

17 komentarzy do “Xeplion”

 1. sram i żygam tym gównem spowalnia i zęby mi zniszczyły warte kilka milionów złotych to nie jest dla ludzi kompletnych w 80 procentach tylko dla degeneratów i zajazdów i wraków…

  Odpowiedz
 2. chcialbym powiedziec ze przez xeplion poklady dopaminy szybko sie koncza w organizmie dlatego trzeba zazywac suplementy ktore zawieraja l-dope ,i preparaty na oczyszczenie organizmu i malo pic mocnych alkoholi gdyz w polaczeniu z xeplionem szybko niszcza mozg

  Odpowiedz
 3. xeplion jest trucizna wiec musisz uzywac suplementy ktore odtruwaja organizm z trucizn i toksyn ,zeby moc normalnie funkcjonowac gdyz xeplion powoli sie uwalnia i truje twoj organizm

  Odpowiedz
 4. Zmienia DNA brak powrotu chyba do normalności wykańcza mózg nie dysponuje się całym mózgiem brak możliwości przeskoczenia zmiennych fal dodatkowo na początku stosowania występują zboczenia erotyczne. Krzywi ruchy ogranicza chodzenie, język wykrzywia. Ciągnie do złego ucieczki od tego ponieważ nie ma relaksu dla głowy nie da się uciec. Stosowałem wcześniej abilofi to lep se zepsułem dopkiem do tego to też tego nie zwalcza dalej strzela w głowie. Nie ma dawek 50 i 25mg. Wszystko to działanie duchów brak dobrego seksu a w babinskim w personelu to są same kurrwy bez litości, które po śmierci należy wrzucić do ognia piekielnego…

  Odpowiedz
 5. Brałem Xeplion przez półtora roku razem z Ketrelem, dopóki nie zamieniono mi go na Trevictę. Na miesiąc przed, zanim zacząłem brać Trevictę, miałem odstawiony Ketrel. Stwierdzam, że Xeplion to bardzo dobry lek. Wywołuje niewiele skutków ubocznych, pozwala na normalne funkcjonowanie. No i wystarczy go brać raz na miesiąc, więc nie trzeba pamiętać o lekach – a jak się przejdzie na Trevictę po dobrej odpowiedzi na stosowanie Xeplionu, to już się chodzi na zastrzyk tylko raz na trzy miesiące. W porównaniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu schizofrenii, Xeplion to bardzo dobry lek – nie upośledza tak jak tamte, nie wywołuje tylu skutków ubocznych. Jeden z lepszych leków w leczeniu tej przypadłości.

  Odpowiedz
 6. Xeplion zażywam od kilku lat. Najpierw miałam dolegliwości takie jak: obniżone ciśnienie , spadek nastroju i ból nóg. Najgorzej odczuwałam je bezpośrednio po zatrzyku i utrzymywały się ok. dwóch , trzech dni.
  Objawów choroby nie miałam. Teraz nie odczuwam już skutków ubocznych

  Odpowiedz
 7. Zażywam xeplion od kilku lat. Najpierw miałam obniżone ciśnienie i ból w nogach. Najgorzej czułam
  się parę dni po zastrzyku. Byłam osłabiona i w w obniżonym nastroju. Ale objawów choroby nie mam.
  Teraz nie odczuwam już skutków ubocznych

  Odpowiedz
 8. biore xeplion od niedawna wczesniej bralem rispolept consta ,po tym i po tym podobnie sie czuje po prostu zamulenie brak rownowagi i sily w nogach ,brak skupienia na wszystkim ,jesli podobnie sie czujesz moge ci podac antidotum gdyz testowalem wiele suplementow neuroprotekcyjnych to jedna rzecz daje taki czad i rezultaty po ktorym czujesz sie jak bys nie mial w organizmie tego gowna jakim jest rispolept i xeplion ,niedlugo mam zamiar calkowicie przestac brac zastrzyki xeplion ……

  Odpowiedz
 9. Zażywam od ponad 2 lat zastrzyki co 3 tygodnie pod przymusem, przytyłem ponad 30 kg, zmysły stały się uważne na każde bodźce wyodrębniając od czucia stabilności i stałego rytmu, po dwóch latach kupiłem cbd i leczy skutki po xeplionie ale mam wywalone bebechy brzuszne. W Norwegii otrzymuję ten zastrzyk, bóle stawów często się zdarzają. Dopiero używając cbd mogę planować uwolnienie się od tego syfu, nie polecam. Straszny na tym chaos.

  Odpowiedz
  • 2,5 roku dalej, ta sama osoba. Nie biorę xeplionu od 1,5roku. Z moich założeń xeplion dobrze jedynie wpływa na osoby z oswojoną przestrzenią. osoby które przemieszczały się jak w tunelu z czynności do czynności, dla tych osób to toksyna i potrzebują wtedy naprawdę dużego spokoju. Dziś nazywam dźwięki po imieniu, widoczność szerszą, taka że można widzieć 30 osób jednocześnie i wszystkich rozumieć pod zachowania po wcześniejszej psychoanalizie nad językiem ciała. choć to drażni często. można widzieć to co z tyłu głowy i słyszeć, pamiętać przestrzeń dookoła. ale szczerze. Ja chodziłem po dużym mieście z czynności na czynność, chciałem zarobić na mieszkanie a wtedy trzeba odrzucić przyjemności przestrzeni. a skupić się na własnym gruncie by wtedy móc poznawać wszystko. Psychiatria zna empatyczne odczucie tej toksyny i chce przyspieszać leczonych. można dzięki tej substancji po unormowaniu i długim nie zażywaniu otworzyć zmysły na szybkie szersze planowanie przestrzeni, coś w stylu kierownika budowy. jeśli przed szukaliśmy wiedzą funkcji budowy. Osobom bez chęci zdobywania wiedzy nie polecam. Z powodu iż sama chęć zdobywania wiedzy w planowaniu przestrzeni to jakoś leczy. Skutki uboczne? Szczegółowe zwracanie przestrzenne na niedoskonałości miast, infrastruktur wraz z ludem. próba ucieczki w doskonałe miejsce by świadomość przestrzeni nie męczyła. Z zatyczkami do uszu muszę chodzić a i tak wszystko słyszę w nich jak przed xeplionem. W zaufanej grupie możliwość szybkiej organizacji. alkohol powoduje chęć rozmowy i wyciszenie zmysłów. dlatego na rum room tak mówiono. Szczerze to jest dobry lek dla osób żyjących w lesie żeby słyszeli każdy szept przed dziką zwierzyną by móc zainterweniować. jeśli jest się samemu a po tym leku. Po 1,5roku najlepiej jak się spożywa pokarm 2 razy w tyg, wtedy się nie tyje, pić dużo wody, dużo ruchu ponieważ każde oddzielne dźwięki budzą organizm, jeśli tych dźwięków jest sto i w jednej chwili wszystkie się słyszy oddzielnie i to długo trwa, potrzebne thc do możliwości dbania o siebie. Ważne pierw pojechać do Amsterdamu, przejść wszystkie coffeshopy i dobrać odmianę marihuany która nie wpływa na odczuwanie głębokości swej osoby za głęboko. wyszukać odmianę po której możemy w jednej chwili dbać o siebie. kupić tej odmiany nasionka i hodować dla swego użytku by umieć pamiętać o codziennych potrzebach dbania o siebie. zażywać do czasu oswojenia zmysłów z procesem przemiany duszy na silną w przestrzeni. nie palić cały czas. pozdrawiam.

   Odpowiedz
 10. Ja brałem przez parę miesięcy rispolept ale zacząłem mieć lęki i źle się czułem gdy przeszedłem na xeplion po 3 miesiącach zacząłem normalnie funkcjonować lęki ustały ogólnie dobrze się na tym czuję nie powoduje senność i u mnie jest ok ale możliwe że dla kogoś innego będzie zły mam nadzieję że obecny stan utrzyma się na dłużej pozdrawiam

  Odpowiedz
 11. Brałem udział w badaniu klinicznym tego leku, paliperydon wywołał u mnie depresję z którą walczyłem przez 11 miesięcy, mało nie popełniłem samobójstwa przez ten lek, nie polecam nikomu tego leku, xepilion to najgorsze zło jakie mnie mogło w życiu spotkać…

  Odpowiedz
 12. Moje dziecko bierze ten lek 3 zastrzyk .katastrofa : objawy choroby sie nie wycofują.wymioty zawroty.rozdyma brzuch powoduje tycie,zatrzymała się miesiączka .Do diabla z takim leczeniem jak tak dalej to tylko iść na rentę

  Odpowiedz

Dodaj komentarz