Vessel Due F

Vessel Due F to lek, który zawiera substancję czynną sulodeksyd. Jest to lek przeciwzakrzepowy, który działa zarówno w obrębie naczyń tętniczych, jak i żylnych. Sulodeksyd hamuje czynniki krzepnięcia, zwłaszcza aktywowany czynnik X, co pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów. Lek jest stosowany w leczeniu chorób naczyń z ryzykiem wystąpienia zakrzepicy. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Vessel Due F zawiera sulodeksyd pozyskiwany ze śluzówki jelit bydlęcych, który jest mieszanką glikozaminoglikanu i siarczanu dermatanu. Związek jest wyjątkowy wśród substancji podobnych do heparyny, ponieważ jest biologicznie aktywny zarówno drogą pozajelitową, jak i doustną. Główną cechą jest intensywne wchłanianie przez śródbłonek naczyniowy. Podawany pozajelitowo wykazuje działanie przeciwzakrzepowe podobne do heparyny, ale związane z mniejszymi zmianami mechanizmów krzepnięcia krwi, a zatem znacznie mniej sprzyjające ryzyku krwawienia. Sulodeksyd zapobiega lub przywraca integralność i przepuszczalność komórek śródbłonka naczyniowego oraz hamuje mikronaczyniowe zmiany zapalne naczyń krwionośnych. Normalizuje również zwiększoną lepkość krwi u osób ze zmianami naczyniowymi i ryzykiem zakrzepicy oraz zmniejsza stężenie lipidów.

Wskazaniem do stosowania Vessel Due F jest leczenie:
– objawowe pierwotnej i wtórnej przewlekłej niewydolności żylnej,
– owrzodzeń żylnych podudzi jako uzupełnienie terapii miejscowej,
– objawowe przewlekłej obturacyjnej choroby tętnic kończyn dolnych o umiarkowanym nasileniu,
– przedłużona wtórna profilaktyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów, którzy zakończyli standardowe leczenie przeciwzakrzepowe (3 do 12 miesięcy) z powodu zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej.

Skład

Substancją czynną leku jest sulodeksyd.
Pozostałe składniki leku to: sodu laurylosarkozynian, krzemionka koloidalna uwodniona, triacetyna.

Skład otoczki: żelatyna, glicerol, etylu parahydroksybenzoesan sodowy, propylu parahydroksybenzoesan sodowy, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest dla dorosłych. Brak danych dotyczących dawkowania u dzieci i młodzieży. W przypadku leczenia objawowego pierwotnej i wtórnej przewlekłej niewydolności żylnej oraz przedłużonej wtórnej profilaktyki należy przyjmować 2 kapsułki dwa razy na dobę między posiłkami.

Leczenie owrzodzeń żylnych podudzi oraz przewlekłej obturacyjnej choroby tętnic kończyn dolnych wymaga podania Vessel Due F najpierw w postaci zastrzyku domięśniowego: 1 ampułka raz na dobę przez 20 dni. Terapię kontynuuje się przez 6 miesięcy, przyjmując 2 kapsułki dwa razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Przedawkowanie

Przyjęcie zbyt dużej dawki sulodeksydu może skutkować krwawieniem. W przypadku jego wystąpienia należy zastosować dożylnie 1% siarczan protaminy.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek VESSEL DUE F w postaci kapsułek miękkich należy przyjmować między posiłkami.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ma wystarczającej ilości danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania Vessel Due F u kobiet w ciąży. Nie wiadomo także, czy substancja czynna przenika do mleka matki. Z tego względu nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Ulotka Vessel Due F


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Vessel Due F (forum)

Stosujesz Vessel Due F? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

7 komentarzy do “Vessel Due F”

  1. Po zażyciu dwóch tabletek leku wystąpiła u mnie reakcja alergiczna. Bolesne krosty na ciele i obrzęk języka i gardła. Poza tym pojawiły się na ciele krwawe wybroczyny. Nigdy nie wykazywałam reakcji uczuleniowej na leki.

    Odpowiedz
  2. Maz otrzymal lek Veessel Due F 250 LSU. Zaczal wlasnie brac te miekkiee kapsulki. Szukam i szukam na roznych stronach i nie dowiedzialam sie zadnej konkretnej i jasnej odpowiedzi czy MOZNA SPOZYWAC ALKOHOL W TRAKCIE BRANIA CZY NIE. Dzisiaj idziemy na bal i nic nie wiemy….. Jezeli ktos sie pyta „Czy mozna ?” – odpowiada sie jasno TAK , albo NIE.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Vessel Due F. Podziel się doświadczeniami na forum.