Valsartan HCT Ranbaxy

Valsartan HCT Ranbaxy to lek doustny, który zawiera dwie substancje czynne: walsartan i hydrochlorotiazyd. Walsartan jest antagonistą receptora angiotensyny II, który pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi poprzez blokowanie aktywności angiotensyny II, co pozwala na rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków tiazydowych leków moczopędnych. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Valsartan HCT Ranbaxy. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Valsartan HCT Ranbaxy zawiera dwie substancje czynne: walsartan i hydrochlorotiazyd, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie).
• Walsartan należy do klasy leków zwanych “antagonistami receptora angiotensyny II”, grupy leków, których zadaniem jest kontrola wysokiego ciśnienia krwi. Angiotensyna typu II jest substancją powstającą w organizmie, która powoduje skurcz naczyń krwionośnych, tym samym podwyższając ciśnienie krwi. Walsartan działa poprzez blokowanie aktywności angiotensyny II. W efekcie naczynia krwionośne rozszerzają się i ciśnienie krwi zmniejsza się.
• Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi (określanych również jako „tabletki odwadniające”). Hydrochlorotiazyd zwiększa ilość oddawanego moczu, co również obniża ciśnienie krwi.

Lek Valsartan HCT Ranbaxy jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, którego nie udaje się kontrolować podaniem każdej z substancji oddzielnie.

Wysokie ciśnienie krwi zwiększa obciążenie serca i tętnic. Nieleczone może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w mózgu, sercu i nerkach, co może skutkować udarem, niewydolnością serca lub niewydolnością nerek. Wysokie ciśnienie krwi powoduje zwiększenie ryzyka zawału serca. Obniżenie ciśnienia do prawidłowego zmniejsza ryzyko wystąpienia tych chorób.

Jaki jest skład Valsartan HCT Ranbaxy, jakie substancje zawiera?

Lek Valsartan HCT Ranbaxy zawiera dwie substancje czynne: walsartan i hydrochlorotiazyd.

Lek Valsartan HCT Ranbaxy jest dostępnych w trzech mocach: tabletki powlekane 80 + 12,5 mg, 160 + 12,5 mg i 160 + 25 mg.

Każda tabletka powlekana 80 mg + 12,5 mg leku Valsartan HCT Ranbaxy zawiera 80 mg walsartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
Każda tabletka powlekana 160 mg + 12,5 mg leku Valsartan HCT Ranbaxy zawiera 160 mg walsartanu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.
Każda tabletka powlekana 160 mg + 25 mg leku Valsartan HCT Ranbaxy zawiera 160 mg walsartanu i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian, skrobia żelowana
Substancja powlekająca: hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171).

Ponadto, leki Valsartan HCT Ranbaxy 160 mg + 12,5 mg zawiera również żelaza tlenek żółty (E 172) i żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Valsartan HCT Ranbaxy – jak stosować?

Valsartan HCT Ranbaxy należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Takie postępowanie pomoże uzyskać najlepsze rezultaty i zmniejszyć ryzyko działań niepożądanych. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi często nie dostrzegają żadnych oznak tego problemu. Wiele z nich czuje się dość dobrze. Z tego względu tym ważniejsze jest zgłaszanie się na wizyty u lekarza, nawet przy dobrym samopoczuciu.

Lekarz poda dokładną liczbę tabletek leku Valsartan HCT Ranbaxy, jaką należy przyjmować. Lekarz może zasugerować zwiększenie lub zmniejszenie dawki leku w zależności od odpowiedzi organizmu pacjenta na leczenie.
• Zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka na dobę.
• Nie należy zmieniać dawki ani przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.
• Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia, zwykle w godzinach porannych.
• Lek Valsartan HCT Ranbaxy można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.
• Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie wystąpienia silnych zawrotów głowy i (lub) omdlenia, należy się położyć i bezzwłocznie skontaktować z lekarzem. W razie przypadkowego zażycia zbyt dużej liczby tabletek należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Valsartan HCT Ranbaxy – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Valsartan HCT Ranbaxy można stosować z posiłkiem lub bez posiłku. Należy unikać spożywania alkoholu do czasu skonsultowania się z lekarzem. Alkohol może spowodować dalsze obniżenie ciśnienia krwi i (lub) zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy lub omdleń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Valsartan HCT Ranbaxy w okresie ciąży i karmienia piersią?

• Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka uważa, że jest w ciąży (lub może zajść w ciążę)
Lekarz zwykle poradzi, aby przerwać stosowanie leku Valsartan HCT Ranbaxy przed zajściem w ciążę lub gdy tylko zostanie stwierdzone, że pacjentka jest w ciąży, i doradzi stosowanie innego leku zamiast leku Valsartan HCT Ranbaxy. Lek Valsartan HCT Ranbaxy nie jest zalecany we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować u pacjentek po 3. miesiącu ciąży, ponieważ może on poważnie zaszkodzić dziecku, jeśli zostanie zastosowany po trzecim miesiącu ciąży.

• Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza rozpocząć karmienie piersią Lek Valsartan HCT Ranbaxy nie jest zalecany u matek karmiących piersią. Lekarz może wybrać inną metodę leczenia pacjentki, która zamierza karmić piersią, szczególnie noworodka lub wcześniaka.

Prowadzenie pojazdów

Przed prowadzeniem pojazdu, używaniem narzędzi lub obsługą maszyn bądź wykonywaniem innych czynności wymagających koncentracji, pacjent powinien ustalić jak lek Valsartan HCT Ranbaxy na niego wpływa. Podobnie jak wiele innych leków stosowanych w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, lek Valsartan HCT Ranbaxy może czasami powodować zawroty głowy i wpływać na zdolność koncentracji.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Valsartan HCT Ranbaxy

Ulotka Valsartan HCT Ranbaxy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Valsartan HCT Ranbaxy przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Valsartan HCT Ranbaxy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Valsartan HCT Ranbaxy w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Valsartan HCT Ranbaxy

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Valsartan HCT Ranbaxy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Valsartan HCT Ranbaxy. Podziel się doświadczeniami na forum.