Konsultacja merytoryczna:

Sudafed Xylospray DEX dla dzieci

Lek Sudafed Xylospray DEX dla dzieci aerozol do nosa zawiera ksylometazoliny chlorowodorek oraz deksopantenol.

Chlorowodorek ksylometazoliny szybko obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejsza jej obrzęk. Deksopantenol jest pochodną witaminy, kwasu pantotenowego, który przyspiesza gojenie się ran oraz chroni błonę śluzową nosa.

Sudafed Xylospray DEX dla dzieci jest wskazany:
– w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej w zapaleniu błony śluzowej nosa oraz w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej nosa,
– w łagodzeniu objawów niealergicznego zapalenia błony śluzowej (naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa),
– w leczeniu niedrożności przewodów nosowych po przebytej operacji nosa.

Sudafed Xylospray DEX dla dzieci jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Jaki jest skład Sudafed Xylospray DEX dla dzieci, jakie substancje zawiera?

Każdy ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 50 mg deksopantenolu. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu.

Pozostałe składniki to: potasu diwodorofosforan, disodu fosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Sudafed Xylospray DEX dla dzieci – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka Sudafed Xylospray DEX dla dzieci to jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego do trzech razy na dobę, w razie potrzeby, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni. Ponowne stosowanie jest możliwe tylko po kilkudniowej przerwie.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub dziecko czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Dokładny sposób podania opisany jest w poniższej ulotce do pobrania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej dawki leku niż zalecana lub przypadkowego połknięcia dużych ilości leku mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
– zwężenie źrenic,
– rozszerzenie źrenic,
– gorączka,
– pocenie się,
– bladość skóry,
– niebieskie zabarwienie warg (sinica),
– nudności,
– drgawki,
– zaburzenia układu krążenia (zwiększona częstość akcji serca, zmniejszona częstość akcji serca, zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia, zatrzymanie akcji serca, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)),
– zaburzenia układu oddechowego (obrzęk płuc, zaburzenia oddychania),
– zaburzenia psychiczne,
– senność, obniżenie temperatury ciała, spowolnienie akcji serca i spadek ciśnienia krwi, zatrzymanie oddychania i śpiączka.

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sudafed Xylospray DEX dla dzieci – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sudafed Xylospray DEX dla dzieci w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży, nie należy stosować tego leku w okresie ciąży.

Nie wiadomo, czy ksylometazoliny chlorowodorek przenika do mleka matki, dlatego nie należy stosować tego leku podczas karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeżeli lek jest stosowany zgodnie z informacją zawartą w tej ulotce, jego stosowanie nie powinno wpłynąć na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Sudafed Xylospray DEX dla dzieci – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sudafed Xylospray DEX dla dzieci, (0,5 mg + 50 mg)/ml, aerozol do nosa, roztwór (Xylometazolini hydrochloridum + Dexpanthenolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 155.70 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sudafed Xylospray DEX dla dzieci m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sudafed Xylospray DEX dla dzieci, (0,5 mg + 50 mg)/ml, aerozol do nosa, roztwór (Xylometazolini hydrochloridum + Dexpanthenolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 164.70 KB

Cena - ile kosztuje Sudafed Xylospray DEX dla dzieci?

Cena Sudafed Xylospray DEX dla dzieci i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sudafed Xylospray DEX dla dzieci.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sudafed Xylospray DEX dla dzieci? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vilcacora Med spray (Opakowanie: 30 ml)Vilcacora Med spray (Opakowanie: 30 ml) to wyrób medyczny w postaci aerozolu do stosowania na gardło i krtań. Wspomaga leczenie stanów zapalnych i zmniejsza suchość spowodowaną niesprzyjającymi czynnikami środowiskowymi czy chorobą. Preparat jest polecany także osobom palącym papierosy.
Efekt działania Vilcacora Med spray (Opakowanie: 30 ml)Vilcacora Med spray (Opakowanie: 30 ml) zawiera ekstrakt z kociego pazura – rośliny o…

26.30 

Zastosowanie Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g)Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g) to maść wspomagająca leczenie stanów zapalnych skóry, podrażnień i otarć. Przyspiesza proces regeneracji i chroni przed działaniem czynników środowiskowych. Skuteczność działania bazuje na długoletnim doświadczeniu.
Efekt działania Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g)Maść nagietkowa (Opakowanie: 25 g) zawiera ekstrakt z nagietka – rośliny stosowanej w ziołolecznictwie o działaniu przeciwzapalnym i przeciwgrzybiczym…

12.18 

Zastosowanie Argotiab 2% Krem (Opakowanie: 50 ml)Argotiab 2% Krem (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny w postaci kremu o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Jest wskazany do stosowania w przypadku: infekcji skórnych, owrzodzeń, odleżyn czy oparzeń. Nadaje się także do wspierania leczenia pieluszkowego zapalenia skóry u niemowląt.
Efekt działania Argotiab 2% Krem (Opakowanie: 50 ml)Argotiab 2% Krem (Opakowanie: 50 ml) zawiera jony srebra o właściwościach antybakteryjnych…

36.81 

Zastosowanie Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 )Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 ) to suplement diety wpływający na utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodaje sił do działania, zwiększa energię oraz poprawia samopoczucie. Zmniejsza uczucie chronicznego zmęczenia i wyczerpania.Efekt działania Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 )Bodymax Przypływ Energii (Opakowanie: 20 ) zawiera wyciąg z żeń-szenia, który wpływa pozytywnie na układ nerwowy, poprawia…

10.69 

Zastosowanie Leukoplast plaster 5m x 2,5cm (1522) (Opakowanie: 1 szt.)Plaster Leukoplast służy do utrwalania wszelkiego rodzaju opatrunków i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Nawet przy dużych obciążeniach spełnia on swoją rolę niezawodnie zapewniając bezpieczną ochronę i utrzymując opatrunek w nienaruszonym stanie. Charakteryzuje się przepuszczalnością powietrza i pary wodnej, ma wodoodporne wykończenia i jest wysoce wytrzymały na rozciąganie -…

27.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief