REBIF

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA

Rebif należy do grupy leków znanych jako interferony. Interferony są naturalnymi substancjami, które przekazują informacje pomiędzy komórkami. Interferony są wytwarzane przez organizm i odgrywają zasadniczą rolę w funkcjonowaniu systemu immunologicznego. Poprzez mechanizmy, które nie są całkowicie poznane, interferony pomagają ograniczyć uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego występujące w stwardnieniu rozsianym.

Rebif jest wysokooczyszczonym rozpuszczalnym białkiem podobnym do naturalnego interferonu beta wytwarzanego przez organizm ludzki.

Rebif jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Ogranicza liczbę i nasilenie rzutów choroby oraz spowalnia postęp inwalidztwa.

SKŁAD

• Substancją czynną leku jest interferon beta-1a. Każda strzykawka zawiera 22 mikrogramy, co odpowiada 6 milionom jednostek międzynarodowych (j.m.) interferonu beta-1a.

• Pozostałe składniki to: mannitol, poloksamer 188, L-metionina, alkohol benzylowy, octan sodu, kwas octowy, wodorotlenek sodu i woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Dawka
Zazwyczaj stosowana dawka to 44 mikrogramy (12 milionów j.m.), podawana trzy razy w tygodniu.

Lekarz przepisał pacjentowi mniejszą dawkę 22 mikrogramy (6 milionów j.m.), do podawania trzy razy w tygodniu. Taka mniejsza dawka jest zalecana pacjentom, którzy nie tolerują większych dawek.

Lek Rebif należy podawać trzy razy w tygodniu i w miarę możliwości:
• w tych samych trzech dniach każdego tygodnia (z przerwą co najmniej 48-godzinną, np. w poniedziałek, środę, piątek)
• o tej samej porze dnia (najlepiej wieczorem)

Stosowanie u dzieci i młodzieży (od 2 do 17 lat)
Nie prowadzono żadnych formalnych badań klinicznych z udziałem dzieci lub młodzieży. Jednak z dostępnych danych klinicznych wynika, że u dzieci i młodzieży bezpieczeństwo stosowania produktu Rebif 22 mikrogramy lub Rebif 44 mikrogramy trzy razy w tygodniu jest podobne, jak u osób dorosłych.

Stosowanie u dzieci (w wieku do 2 lat)
Nie zaleca się stosowania produktu Rebif u dzieci w wieku do 2 lat.

Sposób podawania
Rebif jest przeznaczony do wstrzykiwania podskórnego.
Pierwsze wstrzyknięcie (-a) należy wykonać w obecności lekarza lub pielęgniarki. Po odpowiednim przeszkoleniu pacjent, członek jego rodziny, znajomy lub opiekun może stosować strzykawki Rebif do podawania leku w domu. Lek może być także podany za pomocą właściwego wstrzykiwacza.

Przed podaniem leku Rebif należy uważnie przeczytać poniższą instrukcję zamieszczoną w ulotce.
Lek do jednorazowego użycia.

Roztwór można podawać tylko, jeśli jest przejrzysty do opalizującego. Nie stosować, jeśli widoczne są
cząstki lub inne oznaki zepsucia leku.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

JEDZENIE I PICIE

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno rozpoczynać leczenia lekiem Rebif, jeśli pacjentka jest w ciąży. Kobieta w wieku rozrodczym przyjmująca lek Rebif musi stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży. W razie zajścia w ciążę lub planowania zajścia w ciążę podczas leczenia lekiem Rebif należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

W przypadku karmienia piersią należy poinformować o tym lekarza prowadzącego przed rozpoczęciem leczenia. Nie zaleca się stosowania leku Rebif w okresie karmienia piersią.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here