RANITYDYNA AUROVITAS

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

RANITYDYNA AUROVITAS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku RANITYDYNA AUROVITAS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku RANITYDYNA AUROVITAS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA RANITYDYNA AUROVITAS? – OPIS I WSKAZANIA

Ranitydyna Aurovitas należy do grupy leków zwanych antagonistami receptorów histaminowych H2. Hamuje ilość wydzielanego kwasu żołądkowego, tak aby zgaga i kwaśne odbijanie się już się nie pojawiały. Jednakże, pozostawia ilość kwasu żołądkowego odpowiednią do trawienia.

Zastosowanie
Lek Ranitydyna Aurovitas jest stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 3 do 18 lat w:
– Łagodnym zapaleniu żołądka.
– Zapaleniu jelita (dwunastnicy) lub wrzodach żołądka (niezależnie od tego czy są one spowodowane długotrwałym stosowaniem środków przeciwzapalnych, znanych również jako NLPZ, powszechnie stosowanych w leczeniu zapalenia stawów).
– W celu zapobieżenia ponownemu wystąpieniu wrzodów żołądka.
– Refluksowej chorobie przełyku (zapalenie przełyku, w wyniku zarzucania treści żołądkowej).
– Zespole Zollingera-Ellisona (choroba, w której żołądek wytwarza zbyt dużo kwasu).
– W leczeniu objawów takich jak zgaga i kwaśne odbijanie, które mogą powodować ból lub dyskomfort.

SKŁAD RANITYDYNA AUROVITAS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest ranitydyna.
Każda tabletka powlekana zawiera 150 mg ranitydyny (w postaci chlorowodorku).

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (E 460), kroskarmeloza sodowa (E 468), magnezu stearynian (E 470b).
Otoczka tabletki: hypromeloza (5 cp), tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna.

JAKIE JEST DAWKOWANIE RANITYDYNA AUROVITAS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Nie jest konieczne przyjmowanie leku Ranitydyna Aurovitas w czasie posiłku.

Zazwyczaj stosowana dawka leku u dorosłych wynosi 300 mg na dobę, przyjmowana jako:
– 1 tabletka Ranitydyna Aurovitas po 300 mg raz na dobę, wieczorem przed snem.
– 1 tabletka leku Ranitydyna Aurovitas po 150 mg, dwa razy na dobę, jedna tabletka rano i jedna tabletka wieczorem z około 12 godzinami przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami.
– Lekarz określi dokładną dawkę którą pacjent powinien przyjąć zgodnie z występującymi u pacjenta
objawami.
– Jeśli objawy zapalenia przełyku nie ulegną poprawie, lekarz może zalecić przyjmowanie dawki 2 tabletki po 300 mg lub 4 tabletki po 150 mg na dobę, przez maksymalnie osiem tygodni.
– W przypadku niektórych pacjentów (takich jak pacjenci z zespołem Zollingera-Ellisona, związanym z bardzo dużym wydzielaniem kwasu żołądkowego) zwykle stosowana dawka wynosi 3 tabletki po 150 mg na dobę. Ta dawka może być zwiększona do 600-900 mg na dobę.
– W leczeniu wrzodów żołądka, które są wywołane przez długotrwałe stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, zwykle stosowana dawka to 1 tabletka Ranitydyna Aurovitas po 150 mg dwa razy na dobę, przez okres do 12 tygodni.
– Jeśli pacjent ma zaburzoną czynność nerek, lekarz może zmniejszyć dawkę Ranitydyna Aurovitas.
– Tabletki nie należy kruszyć ani żuć. Tabletkę należy połykać w całości.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat
– Zwykle dla dzieci od 12 lat i starszych jest stosowana dawka zbliżona do tej dla dorosłych.
– Lek ten nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku 3-11 lat, ponieważ tabletka nie może zostać podzielona w celu dostosowania dawki do masy ciała, ani zostać pokruszona w celu ułatwienia połknięcia. Inne, odpowiednie leki mogą być dostępne dla dzieci w wieku 3-11 lat.

Leczenie choroby wrzodowej
Dawka leku zazwyczaj stosowana u dzieci wynosi 2 mg/kg masy ciała/dobę, podawana w dwóch dawkach podzielonych, przez okres czterech tygodni. Każdą dawkę należy przyjmować z przerwą co najmniej 12 godzin od przyjęcia poprzedniej dawki. Opcjonalnie, dawka może być zwiększona do 4 mg/kg masy ciała/dobę, w dwóch dawkach podzielonych, przyjmowanych w odstępach po około 12 godzin. Ewentualnie, leczenie może zostać przedłużone do ośmiu tygodni.

Leczenie zapalenia przełyku oraz zgaga i (lub) zarzucanie treści żołądkowej
Zazwyczaj stosowana dawka to 2,5 mg/kg masy ciała/dobę, w dwóch dawkach podzielonych, przez okres dwóch tygodni, każda dawka przyjmowana w odstępach po około 12 godzin. Dawka ewentualnie może być zwiększona do 5 mg/kg masy ciała/dobę, w dwóch dawkach podzielonych, przyjmowanych w odstępach po około 12 godzin.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI RANITYDYNA AUROVITAS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej dawki leku Ranitydyna Aurovitas niż zalecił lekarz, pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli jest to możliwe pacjent powinien pokazać opakowanie leku. W przypadku zażycia zbyt dużej ilości leku Ranitydyna Aurovitas, mogą pojawić się działania uboczne, wymienione w punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane”. Ponadto u dorosłych pacjentów przedawkowanie może powodować senność i nudności. U dzieci mogą wystąpić po przedawkowaniu wymioty, drażliwość i bezsenność.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Ranitydyna Aurovitas można przyjmować z jedzeniem jak i bez jedzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ RANITYDYNA AUROVITAS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Ranitydyna Aurovitas nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. To dlatego, że substancja czynna leku (ranitydyna) przenika przez łożysko i przenika również do mleka ludzkiego.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lekarz rozważy korzyści i zagrożenia wynikające dla matki i dziecka ze stosowania leku Ranitydyna Aurovitas.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie ma danych dotyczących wpływu leku Ranitydyna Aurovitas na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia objawów ubocznych, takich jak dezorientacja, zaburzenia widzenia, halucynacje (omamy) lub zaburzenia ruchowe, umiejętności te mogą ulec pogorszeniu.

ULOTKA LEKU RANITYDYNA AUROVITAS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – RANITYDYNA AUROVITAS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - RANITYDYNA AUROVITAS CENA, REFUNDACJA

RANITYDYNA AUROVITAS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here