Noradrenaline hameln

Noradrenaline Hameln to lek, który jest stosowany w medycynie intensywnej do leczenia ostrego niedociśnienia tętniczego, które nie reaguje na odpowiednie wypełnienie płynami. Noradrenalina jest silnym środkiem zwężającym naczynia krwionośne, który działa poprzez stymulację receptorów adrenergicznych w ścianach naczyń krwionośnych. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Noradrenaline hameln jest stosowany jako działanie ratunkowe w celu podniesienia ciśnienia krwi do normalnego poziomu u osób dorosłych.

Skład

– Substancją czynną leku jest noradrenalina (Noradrenalinum) (w postaci noradrenaliny winianu).
Każdy ml roztworu do infuzji zawiera 0,4 mg noradrenaliny winianu, co odpowiada 0,2 mg noradrenaliny.
Każda fiolka o pojemności 50 ml zawiera 20 mg noradrenaliny winianu, co odpowiada 10 mg noradrenaliny.

– Pozostałe składniki to: disodu edetynian, sodu chlorek, sodu wodorotlenek lub kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Lek Noradrenaline hameln zostanie podany pacjentowi w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę.
Lek Noradrenaline hameln nie powinien być rozcieńczany przed użyciem. Jest gotowym do podania roztworem umieszczony w fiolce 50 ml.

Produkt leczniczy Noradrenaline hameln powinien być podawany w postaci infuzji dożylnej przez centralny port żylny lub przez kaniulę umieszczoną w wystarczająco dużej żyle. W celu ustalenia dawki koniecznej do przywrócenia normalnego ciśnienia krwi należy zastosowac strzykawkową pompę infuzyjną.

Zalecana dawka leku Noradrenaline hameln jest zależna od stanu fizycznego pacjenta.
Lekarz ustali odpowiednią dawkę dla pacjenta. Po podaniu dawki początkowej lekarz oceni odpowiedź pacjenta i odpowiednio do niej dostosuje dawkę.
Miejsce podanai infuzji powinno być często sprawdzane.

Przedawkowanie

Zastosowanie większej lub mniejszej dawki niż zalecana jest mało prawdopodobne, ponieważ pacjent otrzyma lek w szpitalu.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy omówić to z lekarzem lub pielęgniarką.

Objawy układowe (ogólne)
Objawy przedawkowania są następujące: bardzo wysokie ciśnienie krwi, wolne bicie serca, nieregularne bicie serca, płytki oddech, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, utrata świadomości, blada do bladoszarej zimna skóra, nadmiar płynu w płucach, całkowite lub ciężkie osłabienie mięśni oddechowych i objawy żołądkowo- jelitowe.

Objawy miejscowe
W pobliżu miejsca podania mogą pojawić się białe przebarwienia skóry wzdłuż żyły infuzyjnej oraz martwica (uszkodzenie komórek, powodujące śmierć komórek w tkance).

Leczenie w przypadku zatrucia:
W razie przedawkowania należy przerwać leczenie i podjąć odpowiednie leczenie.
W przypadku uszkodzenia tkanki naczyniowej należy natychmiast przerwać infuzję. Dotknięty obszar powinien być nasączony środkiem rozszerzającym naczynia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub pielęgniarki przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Brak lub istnieje ograniczona liczba danych dotyczących stosowania noradrenaliny u kobiet w ciąży.

W pewnych okolicznościach noradrenalina może zmniejszyć przepływ krwi przez łożysko i spowodować powolne bicie serca u nienarodzonego dziecka. Noradrenalina może zwężać naczynia krwionośne w macicy i powodować stan (zamartwicę) w późnym okresie ciąży, w którym dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu.

Po uważnej ocenie korzyści do ryzyka lekarz powinien zdecydować o konieczności stosowania tego leku.

Brak jest dostępnych informacji dotyczących stosowania noradrenaliny u kobiet karmiących piersią.
Jednakże noradrenalina nie wchłania się w jamie ustnej, dlatego nie należy oczekiwać, że narażenie na jej działanie po karmieniu mlekiem będzie miało niepożądane skutki dla dziecka karmionego piersią.

Ulotka Noradrenaline hameln

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Noradrenaline hameln (forum)

Stosujesz Noradrenaline hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Noradrenaline hameln. Podziel się doświadczeniami na forum.