Noradrenaline hameln

Noradrenaline Hameln to lek, który jest stosowany w medycynie intensywnej do leczenia ostrego niedociśnienia tętniczego, które nie reaguje na odpowiednie wypełnienie płynami. Noradrenalina jest silnym środkiem zwężającym naczynia krwionośne, który działa poprzez stymulację receptorów adrenergicznych w ścianach naczyń krwionośnych. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Noradrenaline hameln m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Noradrenaline hameln i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Noradrenaline hameln jest stosowany jako działanie ratunkowe w celu podniesienia ciśnienia krwi do normalnego poziomu u osób dorosłych.

Kategorie powiązane:
Leki kardiologiczne - serce i układ krwionośny,

Reklama

Jaki jest skład Noradrenaline hameln, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest noradrenalina (Noradrenalinum) (w postaci noradrenaliny winianu).
Każdy ml roztworu do infuzji zawiera 0,4 mg noradrenaliny winianu, co odpowiada 0,2 mg noradrenaliny.
Każda fiolka o pojemności 50 ml zawiera 20 mg noradrenaliny winianu, co odpowiada 10 mg noradrenaliny.

– Pozostałe składniki to: disodu edetynian, sodu chlorek, sodu wodorotlenek lub kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Noradrenaline hameln – jak stosować?

Lek Noradrenaline hameln zostanie podany pacjentowi w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę.
Lek Noradrenaline hameln nie powinien być rozcieńczany przed użyciem. Jest gotowym do podania roztworem umieszczony w fiolce 50 ml.

Produkt leczniczy Noradrenaline hameln powinien być podawany w postaci infuzji dożylnej przez centralny port żylny lub przez kaniulę umieszczoną w wystarczająco dużej żyle. W celu ustalenia dawki koniecznej do przywrócenia normalnego ciśnienia krwi należy zastosowac strzykawkową pompę infuzyjną.

Zalecana dawka leku Noradrenaline hameln jest zależna od stanu fizycznego pacjenta.
Lekarz ustali odpowiednią dawkę dla pacjenta. Po podaniu dawki początkowej lekarz oceni odpowiedź pacjenta i odpowiednio do niej dostosuje dawkę.
Miejsce podanai infuzji powinno być często sprawdzane.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie większej lub mniejszej dawki niż zalecana jest mało prawdopodobne, ponieważ pacjent otrzyma lek w szpitalu.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy omówić to z lekarzem lub pielęgniarką.

Objawy układowe (ogólne)
Objawy przedawkowania są następujące: bardzo wysokie ciśnienie krwi, wolne bicie serca, nieregularne bicie serca, płytki oddech, ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, utrata świadomości, blada do bladoszarej zimna skóra, nadmiar płynu w płucach, całkowite lub ciężkie osłabienie mięśni oddechowych i objawy żołądkowo- jelitowe.

Objawy miejscowe
W pobliżu miejsca podania mogą pojawić się białe przebarwienia skóry wzdłuż żyły infuzyjnej oraz martwica (uszkodzenie komórek, powodujące śmierć komórek w tkance).

Leczenie w przypadku zatrucia:
W razie przedawkowania należy przerwać leczenie i podjąć odpowiednie leczenie.
W przypadku uszkodzenia tkanki naczyniowej należy natychmiast przerwać infuzję. Dotknięty obszar powinien być nasączony środkiem rozszerzającym naczynia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Noradrenaline hameln – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Noradrenaline hameln w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub pielęgniarki przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Brak lub istnieje ograniczona liczba danych dotyczących stosowania noradrenaliny u kobiet w ciąży.

W pewnych okolicznościach noradrenalina może zmniejszyć przepływ krwi przez łożysko i spowodować powolne bicie serca u nienarodzonego dziecka. Noradrenalina może zwężać naczynia krwionośne w macicy i powodować stan (zamartwicę) w późnym okresie ciąży, w którym dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu.

Po uważnej ocenie korzyści do ryzyka lekarz powinien zdecydować o konieczności stosowania tego leku.

Brak jest dostępnych informacji dotyczących stosowania noradrenaliny u kobiet karmiących piersią.
Jednakże noradrenalina nie wchłania się w jamie ustnej, dlatego nie należy oczekiwać, że narażenie na jej działanie po karmieniu mlekiem będzie miało niepożądane skutki dla dziecka karmionego piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Noradrenaline hameln

hameln pharma gmbh

Ulotka Noradrenaline hameln – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Noradrenaline hameln w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Noradrenaline hameln

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Noradrenaline hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Noradrenaline hameln. Podziel się doświadczeniami na forum.