Konsultacja merytoryczna:

Norepinephrine Sopharma

Lek Norepinephrine Sopharma jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w stanach nagłych, w celu zwiększenia ciśnienia tętniczego do wartości prawidłowych.

Skład

– Substancją czynną leku jest norepinefryna (noradrenalina) w postaci norepinefryny winianu (noradrenaliny winianu).
Każdy mililitr (ml) koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 1 mg norepinefryny (noradrenaliny), równoważny 2 miligramom (mg) norepinefryny winianu (noradrenaliny winianu).
Jedna ampułka 1 ml zawiera 1 mg norepinefryny (noradrenaliny), równoważny 2 mg norepinefryny winianu (noradrenaliny winianu).
Jedna ampułka 4 ml zawiera 4 mg norepinefryny (noradrenaliny), równoważne 8 mg norepinefryny winianu (noradrenaliny winianu). Po odpowiednim rozcieńczeniu każdy ml zawiera 40 mikrogramów norepinefryny (noradrenaliny), równoważnych 80 mg norepinefryny winianu (noradrenaliny winianu).

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Norepinephrine Sopharma – jak stosować ten lek?

Lek Norepinephrine Sopharma zostanie podany w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę. Zostaną także podane płyny uzupełniające objętość krwi, zarówno przed, jak i podczas podawania norepinefryny (noradrenaliny). W pierwszej kolejności lek ten jest rozcieńczany, a następnie podawany w infuzji dożylnej.

Dawka początkowa leku Norepinephrine Sopharma będzie zależała od stanu pacjenta. Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 0,4 do 0,8 mg (norepinefryny) na godzinę. Lekarz określi dawkę właściwą dla pacjenta. Po podaniu dawki początkowej lekarz oceni reakcję na leczenie i odpowiednio dostosuje dawkę.

Lekarz będzie często sprawdzał żyłę, do której lek Norepinephrine Sopharma jest podawany, aby upewnić się, że lek nie wycieka do otaczających tkanek, ponieważ mogłoby to wywołać ciężką reakcję skórną, zwłaszcza w przypadku podawania leku do żyły w nodze. Czasem lek ten może sprawić, że żyła wydaje się bielsza niż zwykle, co może wynikać z wycieku norepinefryny (noradrenaliny) do tkanek; w takiej sytuacji lekarz może zadecydować o zmianie miejsca infuzji. W przypadku wystąpienia wycieku do tkanek lekarz poda pacjentowi zastrzyk w miejsce wycieku tak szybko, jak to możliwe.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie tego leku jest mało prawdopodobne, ponieważ jest on podawany w szpitalu. Należy jednak zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Objawy przedawkowania to: ciężkie nadciśnienie tętnicze, krwawienie do mózgu, wolna czynność serca, bardzo silny ból głowy, nadwrażliwość na światło, ból w klatce piersiowej, bladość, wysoka gorączka, intensywne pocenie się, wymioty oraz płyn w płucach wywołujący duszność.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Norepinephrine Sopharma – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Norepinephrine Sopharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Norepinefryna (noradrenalina) może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Lekarz zadecyduje, czy należy podać lek Norepinephrine Sopharma.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub pielęgniarki.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Norepinephrine Sopharma

SOPHARMA AD

Ulotka Norepinephrine Sopharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Norepinephrine Sopharma, 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Norepinephrinum - Noradrenalinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 405.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Norepinephrine Sopharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Norepinephrine Sopharma, 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Norepinephrinum - Noradrenalinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 378.34 KB

Cena - ile kosztuje Norepinephrine Sopharma?

Cena Norepinephrine Sopharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Norepinephrine Sopharma.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Norepinephrine Sopharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz