Możliwe usługi świadczone przez portale medyczne online – poznaj je bliżej!

W dzisiejszych czasach wiele dziedzin życia przeniosło się już do Internetu. Włącznie z szeroko rozumianym lecznictwem. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, z jakich usług medycznych możesz skorzystać online, za pomocą pośredniczących portali!

Sporą popularnością cieszą się portale świadczące usługi medyczne, dzięki którym możesz szybko i sprawnie zdobyć recepty online, zapisać się na teleporadę czy skorzystać z jeszcze innych rozwiązań. Zapewni Ci to niezwykły komfort i poczucie bezpieczeństwa. Poznaj bliżej dostępne usługi medyczne online!

Recepty online

Jedną z najpowszechniejszych i najbardziej lubianych przez pacjentów usług medycznych świadczonych przez specjalne portale są recepty online. Wypełniając krótką ankietę, możesz wnioskować o przepisanie leków na receptę, które są Ci potrzebne. Może to być zarówno pierwsze korzystanie z tych preparatów, jak i przedłużenie dotychczasowej farmakoterapii w przebiegu chorób przewlekłych. W zależności od wybranej opcji (różniącej się cenowo) możesz otrzymać e-receptę w ciągu 12 godzin lub już do 1 godziny! Oba rozwiązania są jednak znacznie korzystniejsze cenowo niż tradycyjna wizyta u lekarza wyłącznie po to, aby przepisał on receptę na leki.

portale medyczne

Zwolnienie L4

Kolejną usługą medyczną są zwolnienia L4 online. Od 2018 roku lekarz nie wystawia już zwolnień papierowych na specjalnych druczkach, jak dawniej. Obecnie wszystko jest załatwiane przez e-ZLA, czyli zwolnienie elektroniczne, które automatycznie wysyłane jest do ZUS-u oraz pracodawcy. Wypełniając krótką ankietę i umawiając się z lekarzem na konsultację telefoniczną, można zdobyć takie zwolnienie bez wychodzenia z domu.

Reklama

E-skierowania

Wypełnij krótką ankietę, podając dane osobowe, stan zdrowia i wybierając badanie, które potrzebujesz. W ten sposób możesz bez wychodzenia z domu uzyskać skierowanie na RTG (badanie rentgenowskie), CT (tomografię komputerową) oraz MRI (rezonans magnetyczny). Pamiętaj, że rezonans magnetyczny bez kontrastu możesz w większości placówek zrobić bez skierowania, jednak jeśli potrzebujesz użycia środka cieniującego, skierowanie jest niezbędne.

Teleporady

Teleporada (świadczenie opieki zdrowotnej na odległość) skutecznie zastępuje klasyczne wizyty u lekarza lub w przychodni. W ten sposób możesz skonsultować się zarówno z dowolnym specjalistą, jak i z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Przeważnie konsultacje odbywają się za pomocą rozmowy telefonicznej, wideokonferencji albo czatu z lekarzem. To udogodnienie dla osób, które chcą spotkać się (chociaż wirtualnie) z konkretnym specjalistą albo nie mają czasu na pójście do lekarza.

Antykoncepcja awaryjna

Antykoncepcja awaryjna to opcja, którą można zastosować po odbytym stosunku seksualnym bez zabezpieczenia lub gdy klasyczne zabezpieczenia zawiodły. Chroni przed zajściem w ciążę i cieszy się bardzo dużą skutecznością. To tabletki do przyjmowania doustnego, które możesz zdobyć za pośrednictwem portali świadczących usługi medyczne online.

Artykuł sponsorowany