LIPANCREA 8 000 / 16 000

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LIPANCREA 8 000 / 16 000 - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LIPANCREA 8 000 / 16 000. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LIPANCREA 8 000 / 16 000 w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LIPANCREA 8 000 / 16 000? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną leku Lipancrea jest pankreatyna. Pankreatyna zawiera enzymy trzustkowe pochodzenia zwierzęcego: lipazę – rozkładającą tłuszcze, amylazę – rozkładającą skrobię oraz proteazy – powodujące rozpad białek.

Lipancrea umożliwia trawienie po wycięciu trzustki oraz poprawia trawienie w stanach zmniejszonego wydzielania enzymów. Ułatwia przyswojenie składników odżywczych zawartych w pożywieniu oraz usuwa zaburzenia trawienia. Zapobiega wystąpieniu objawów takich jak uczucie przepełnienia żołądka po jedzeniu, wzdęcia, bóle brzucha, nudności, wymioty.

Każda kapsułka wypełniona jest peletkami (kuleczkami) powlekanymi otoczką oporną na działanie soku żołądkowego. Zawartość peletek uwalnia się w świetle dwunastnicy, tj. w miejscu gdzie wydzielany jest sok trzustkowy.

Lek Lipancrea stosuje się w przypadku zaburzenia czynności trzustki, spowodowanego:
– przewlekłym zapaleniem trzustki;
– wycięciem trzustki bądź jej części;
– wycięciem żołądka;
– zwężeniem dróg żółciowych spowodowanym chorobą nowotworową;
– mukowiscydozą – chorobą dziedziczną objawiającą się tym, że organizm wytwarza nadmiernie lepki śluz, który powoduje ciężkie zaburzenia w narządach, np. płucach, trzustce.

SKŁAD LIPANCREA 8 000 / 16 000, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

LIPANCREA 8 000

Jedna kapsułka zawiera:
substancję czynną:
pankreatynę o aktywności:
lipazy 8 000 j. Ph. Eur.
amylazy 5 750 j. Ph. Eur.
proteaz 450 j. Ph. Eur.
(1 j. Ph. Eur. = 1 j. FIP)

LIPANCREA 16 000

Jedna kapsułka zawiera:
substancję czynną:
pankreatynę o aktywności:
lipazy 16 000 j. Ph. Eur.
amylazy 11 500 j. Ph. Eur.
proteaz 900 j. Ph. Eur.
(1 j. Ph. Eur. = 1 j. FIP)

Inne składniki leku to: trietylu cytrynian, kopolimer kwasu metakrylowego, żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE LIPANCREA 8 000 / 16 000? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie, zależnie od zapotrzebowania pacjenta na enzymy trzustkowe.
Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych:
– 1 do 2 kapsułek do każdego posiłku. (LIPANCREA 8 000)
– 2-4 kapsułki do każdego posiłku. (LIPANCREA 16 000)
Dawkę można zwiększać jedynie w porozumieniu z lekarzem.

Stosowanie u dzieci
Dzieciom lek można podawać wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LIPANCREA 8 000 / 16 000, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Stosowanie dawek większych niż zalecane może spowodować wystąpienie nudności, wymiotów, biegunki.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Lipancrea należy przyjmować podczas posiłku, popijając każdą kapsułkę płynem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LIPANCREA 8 000 / 16 000 W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU LIPANCREA 8 000 / 16 000 – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LIPANCREA 8 000 / 16 000 CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - LIPANCREA 8 000 / 16 000 CENA, REFUNDACJA

LIPANCREA 8 000 / 16 000 OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here