EXMO

KATEGORIA:
LEKI STOSOWANE W LECZENIU UZALEŻNIEŃ

SUBSTANCJA CZYNNA:

EXMO - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku EXMO. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku EXMO w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA EXMO? – OPIS I WSKAZANIA

Exmo należy do grupy leków, które są stosowane, aby pomóc rzucić palenie.

Exmo to system transdermalny podobny do plastrów, zawierających lek na powierzchni, która przylega do skóry.

Ten lek jest stosowany w łagodzeniu objawów odstawiennych nikotyny u osób uzależnionych od nikotyny, które chcą zerwać z nałogiem palenia.

SKŁAD EXMO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest nikotyna.

Exmo 7 mg/24 godz.: każdy plaster (system transdermalny) o powierzchni 9,67 cm2 zawiera 15,76 mg nikotyny i uwalnia 7 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.
Exmo 14 mg/24 godz.: każdy plaster (system transdermalny) o powierzchni 19,33 cm2 zawiera 31,51 mg nikotyny i uwalnia 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.
Exmo 21 mg/24 godz.: każdy plaster (system transdermalny) o powierzchni 29 cm2 zawiera 47,27 mg nikotyny i uwalnia 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin.

– Pozostałe składniki to:
Warstwa zabezpieczająca (usuwana):
Poliester, Silikon
Warstwa przylegająca akrylowa:
Roztwór kopolimeru Akrylan/Octan winylu (Duro-Tak 87-2194)
Warstwa przylegająca silikonowa (zawierająca substancję czynną):
Poli(dimetylosiloksan) usieciowany żywicą krzemianową (BIO-PSA SA7-4207)
Folia zewnętrzna:
Poliester/Polietylen o pośredniej gęstości (Scotchpak 9735)
Tusz:
Tytanu dwutlenek
Węglowodór izoparafinowy (LT)
Żywica poliamidowa
Wosk polietylenowy
Politetrafluoroetylen

JAKIE JEST DAWKOWANIE EXMO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W celu osiągnięcia sukcesu w rzucaniu palenia, pacjenci powinni całkowicie zaprzestać palenia tytoniu. Leku Exmo nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi nikotynę, takimi jak guma do żucia lub pastylki do ssania, chyba że pacjent jest pod ścisłą kontrolą lekarską.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u osób w wieku poniżej 18 lat bez zalecenia lekarza.
Lek w postaci systemów transdermalnych, plastrów dostępny jest w trzech mocach: Exmo, 7 mg/24 godz., Exmo, 14 mg/24 godz., Exmo, 21 mg/24 godz.
Właściwą dla pacjenta moc systemu transdermalnego można określić na podstawie liczby papierosów wypalanych każdego dnia lub za pomocą testu Fagerströma, na końcu ulotki.
Należy zapytać lekarza lub farmaceutę o poradę w ramach specjalistycznej pomocy w rzuceniu palenia lub wybranie, lub dostosowanie dawki Exmo.
Dawkę leku Exmo, system transdermalny, plaster można dostosować w trakcie leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta w zależności od tego, jak zmienia się uzależnienie.
Czasami dawka nikotyny w leku Exmo, system transdermalny, plaster może być za mała, a czasem zbyt duża.

Dawkę należy zwiększyć w przypadku wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak:
• nagła silna potrzeba zapalenia papierosa
• drażliwość
• zaburzenia snu
• niepokój lub niecierpliwość
• trudności w koncentracji.
Należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty, gdyż konieczna może być zmiana dawkowania.
Dawkę należy zmniejszyć w przypadku wystąpienia objawów przedawkowania, takich jak:
• nudności lub wymioty
• ból brzucha, biegunka
• nadmierne wydzielanie śliny
• pocenie się
• ból głowy, zawroty głowy, pogorszenie słuchu, zaburzenia widzenia
• ogólne osłabienie (bardzo mała ilość energii życiowej).

DOKŁADNY SPOSÓB DAWKOWANIA ZAWARTY W PONIŻSZEJ ULOTCE LUB CHARAKTERYSTYCE.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI EXMO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przypadkowego przedawkowania lub jeżeli dziecko ssało, lub nakleiło system transdermalny, plaster na swoje ciało, natychmiast należy odkleić plaster, umyć skórę w miejscu naklejenia wodą bez mydła i zgłosić się do lekarza lub na ostry dyżur szpitalny.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe przedawkowania mogą obejmować:
• nieregularne lub przyspieszone bicie serca
• trudności w oddychaniu
• uczucie całkowitego wyczerpania i niezdolność do ruchu
• bardzo wyraźny spadek ciśnienia tętniczego krwi, co może prowadzić do utraty przytomności (zapaść naczyniowo-sercowa)
• śpiączka lub drgawki
• ogólne osłabienie (bardzo mała ilość energii życiowej)
• pocenie się
• nadmierne ślinienie się
• nudności lub wymioty
• ból brzucha lub biegunka
• ból głowy, zaburzenia słyszenia i widzenia.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ EXMO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Bardzo ważne jest, aby nie palić podczas ciąży, ponieważ może to prowadzić do opóźnionego rozwoju dziecka. Palenie może być również przyczyną porodu przedwczesnego lub nawet poronienia.

Najlepiej byłoby zaprzestać palenia bez użycia jakiegokolwiek leku. Jeżeli nie jest to możliwe, lekarz może zalecić użycie leku Exmo pomocniczo w rzuceniu palenia, ponieważ ryzyko wpływu na rozwój dziecka jest mniejsze niż w przypadku kontynuacji palenia. Nikotyna w każdej postaci może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Dlatego też Exmo należy stosować tylko po uzyskaniu porady lekarza specjalisty, który prowadzi ciążę, lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalizującego się w pomocy w rzucaniu palenia.

Należy unikać zarówno palenia jak i stosowania leku Exmo w okresie karmienia piersią, gdyż nikotyna przenika do mleka kobiecego w ilościach, które mogą mieć wpływ na dziecko.

Jeżeli rzucenie palenia jest niemożliwe korzystniejsze jest zamiast plastrów zastosowanie preparatów w postaci gumy lub pastylek do ssania. Lek Exmo powinien być stosowany w okresie karmienia piersią tylko po konsultacji z lekarzem.

ULOTKA LEKU EXMO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – EXMO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - EXMO CENA, REFUNDACJA

EXMO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here