Essentiale Max

Essentiale Max to lek roślinny w postaci twardych kapsułek, który jest stosowany w przypadku zaburzeń wątroby. Zawiera fosfolipidy sojowe, które po przedostaniu się do wątroby są wbudowywane w komórki wątroby. Lek uzupełnia ubytki powstałe skutek choroby oraz umożliwia szybszą odnowę uszkodzonych komórek wątrobowych. Jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Essentiale Max m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Essentiale Max i jakie są wskazania do stosowania?

Essentiale MAX, 600 mg; kapsułki twarde
Essentiale Max jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby.

Wskazania do stosowania:
Zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

Essentiale MAX, 600 mg, pasta doustna
Essentiale Max, 600 mg, pasta doustna zawiera jako substancję czynną fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę, 600 mg.

Każda saszetka zawiera 600 mg fosfolipidów z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę.

Essentiale Max jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby.

Essentiale Max jest stosowany u młodzieży od 12 lat oraz u dorosłych w celu zmniejszenia subiektywnych dolegliwości, takich jak: brak apetytu lub uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu, u pacjentów z uszkodzeniem wątroby spowodowanym substancjami szkodliwymi dla wątroby jak również nieprawidłową dietą (toksyczne działanie niektórych składników diety) oraz u tych z przewlekłym zapaleniem wątroby.

Kategorie powiązane:
Wątroba,

Reklama

Jaki jest skład Essentiale Max, jakie substancje zawiera?

Essentiale MAX, 600 mg; kapsułki twarde
Substancja czynna:
Fosfolipidy z nasion sojowych zawierające: (3-sn-fosfatydylo)cholinę 600 mg.

Substancje pomocnicze to:
Tłuszcz utwardzony (Witepsol W 35), olej z nasion sojowych oczyszczony, α–tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S 55), etanol 96 %, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon.
Otoczka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172).

Essentiale MAX, 600 mg, pasta doustna
Substancją czynną leku są: fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę.
1 saszetka zawiera: (Phospholipidum essentiale) fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylo)cholinę, 600 mg.

Pozostałe składniki to: tłuszcz utwardzony (Witepsol W35), olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S55), etanol 96 %, olej z nasion sojowych oczyszczony, sacharyna sodowa, aromat kawowy, aromat śmietankowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Essentiale Max – jak stosować?

Essentiale MAX, 600 mg; kapsułki twarde
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosuje się następującą dawkę:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę.

Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).

Długość leczenia nie jest ograniczona.

Essentiale MAX, 600 mg, pasta doustna
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Młodzież od 12 lat (około 43 kg) oraz dorośli
Dawka pojedyncza – 1 saszetka (600 mg fosfolipidów z nasion sojowych)
Całkowita dawka dobowa – 1 saszetka 3 razy na dobę (1800 mg fosfolipidów z nasion sojowych)

Pastę doustną należy przyjmować w całości w czasie posiłków.

Zwykle długość leczenia nie jest ograniczona.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Essentiale MAX, 600 mg; kapsułki twarde
Przyjęcie dawki większej niż zalecana może nasilić opisane poniżej działania niepożądane.

Nie opisano dotychczas przypadków przedawkowania leku Essentiale Max.

Essentiale MAX, 600 mg, pasta doustna
Objawy przedawkowania leku lub zatrucia tym lekiem nie są znane.

Możliwe, że działania niepożądane wymienione poniżej mogą wystąpić ze zwiększoną intensywnością. Jeśli to nastąpi należy poinformować lekarza. Lekarz prowadzący powie, jak należy postąpić.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Essentiale Max – czy mogę spożywać alkohol?

Essentiale MAX, 600 mg; kapsułki twarde
Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody).

Essentiale MAX, 600 mg, pasta doustna
Lek Essentiale Max zawiera małe ilości etanolu (mniej niż 100 mg alkoholu w dawce dobowej) oraz olej z nasion soi.

W przypadku nadwrażliwości na soję nie należy stosować tego leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Essentiale Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

Essentiale MAX, 600 mg; kapsułki twarde
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nasiona sojowe są często składnikiem pożywienia, jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży podczas ich stosowania.

Nie przeprowadzono jednak wystarczających badań.

W związku z powyższym stosowanie leku w czasie ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Essentiale MAX, 600 mg, pasta doustna
Produkty otrzymywane z nasion sojowych są często składnikiem pożywienia, ale jak dotąd nie zaobserwowano szkodliwego wpływu na przebieg ciąży oraz karmienie piersią.

Brak jest jednak wystarczających badań. W związku z powyższym, stosowanie tego leku w ciąży oraz w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Essentiale Max

Ulotka Essentiale Max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)


Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów


Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Essentiale Max w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Essentiale Max

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Essentiale Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Essentiale Max. Podziel się doświadczeniami na forum.