Soyfem Forte

Soyfem Forte to lek dostępny bez recepty, przeznaczony dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Zawiera wyciąg z nasion soi, który opiera się na izoflawonach i białkach sojowych. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów menopauzy takich jak uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Przyjmowanie leku SOYFEM FORTE przez kobiety w okresie przekwitania zmniejsza nasilenie dolegliwości występujących w tym okresie, takich jak: uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju. Przypuszczalny mechanizm działania zakłada, że izoflawony sojowe (m.in. genisteina i daidzeina) posiadają zdolność wiązania się z receptorami estrogenowymi. Wyciąg z nasion soi zawiera w swoim składzie głównie izoflawony (genisteinę, daidzeinę) oraz białka sojowe.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg z nasion soi.

Każda tabletka powlekana zawiera 230,8 mg wyciągu suchego z Glycine max L., semen (Glycine max semen extractum siccum), (100 – 400 : 1), co odpowiada 60 mg zespołu izoflawonów, w przeliczeniu na genisteinę.
Rozpuszczalnik używany do ekstrakcji: etanol 60% – 70% V/V.

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, karmeloza sodowa, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, talk, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000.

Dawkowanie

Zalecana dawka to 1 – 2 tabletki raz na dobę.

Lek przyjmuje się doustnie, najlepiej w trakcie posiłku, popijając tabletkę płynem. Linia podziału na tabletce tylko ułatwia jej rozkruszenie w celu łatwiejszego połknięcia.

Nie należy przekraczać 2 lat stosowania leku.

Przedawkowanie

Nie obserwowano objawów wynikających z przyjęcia większej dawki leku niż zalecana.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek najlepiej przyjmować w trakcie posiłku, popijając tabletkę płynem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Soyfem Forte

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Soyfem Forte (forum)

Stosujesz Soyfem Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “Soyfem Forte”

  1. Nie kojarzyłam drętwienia i mrowienia z lekiem, ale faktycznie – mam z tym od jakiegoś czasu kłopot (szczególnie w nocy). Może to skutek uboczny?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Soyfem Forte. Podziel się doświadczeniami na forum.