Azatrim Oro

Azatrim Oro to lek przeciwdepresyjny, którego substancją czynną jest mirtazapina. Jest dostępny w postaci tabletek, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej. Lek jest stosowany w leczeniu epizodów dużej depresji. Azatrim Oro jest dostępny wyłącznie na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Azatrim Oro. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Azatrim Oro i jakie są wskazania do stosowania?

Azatrim ORO należy do grupy leków znanych jako leki przeciwdepresyjne.
Azatrim ORO wskazany jest w leczeniu depresji.

Kategorie powiązane:
Leki psychiatryczne - choroby psychiczne i zaburzenia psychologiczne,

Reklama

Jaki jest skład Azatrim Oro, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mirtazapina.
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej Azatrim ORO zawiera 15 mg, 30 mg lub 45 mg mirtazapiny.

Inne składniki leku to krospowidon (typ B), mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E951), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat truskawkowo-guaranowy (maltodekstryna, glikol propylenowy, sztuczne aromaty, kwas octowy), aromat mięty pieprzowej (sztuczny aromat, skrobia kukurydziana).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Azatrim Oro – jak stosować?

Dawkowanie
Zwykle dawka początkowa wynosi 15 lub 30 mg na dobę. Po kilku dniach leczenia lekarz może zalecić zwiększenie dawki do najbardziej właściwej dla pacjenta (od 15 do 45 mg na dobę). Zwykle tę samą dawkę leku stosuje się u pacjentów w różnym wieku. Osobom w podeszłym wieku lub osobom z chorobami nerek i wątroby lekarz może zalecić inną dawkę leku Azatrim ORO.

Azatrim ORO należy przyjmować codziennie o tej samej porze.
Najlepiej zażywać lek Azatrim ORO w pojedynczej dawce wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Jednak lekarz może zalecić przyjmowanie leku Azatrim ORO w dwóch dawkach podzielonych w ciągu dnia – jedną dawkę rano, jedną wieczorem. Większą dawkę należy przyjmować wieczorem, przed udaniem się na spoczynek.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia przez pacjenta lub kogokolwiek większej niż zalecana dawki leku Azatrim ORO,należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Spodziewane oznaki przedawkowania leku Azatrim ORO (bez innych leków i bez alkoholu) tosenność, dezorientacja i przyspieszona czynność serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azatrim Oro – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu podczas przyjmowania leku Azatrim ORO może powodować senność. Najlepiej unikać spożywania alkoholu podczas terapii lekiem Azatrim ORO. Lek Azatrim ORO można przyjmować z pokarmem i bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azatrim Oro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Ograniczone doświadczenia dotyczące stosowania leku Azatrim ORO u kobiet w ciąży nie wykazujązwiększonego ryzyka. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania w czasie ciąży. W razie zajścia w ciążę lub jej planowania podczas przyjmowania leku Azatrim ORO, należy zapytaćlekarza, czy można kontynuować przyjmowanie leku. Jeżeli lek Azatrim ORO jest przyjmowany w czasie ciąży lub krótko przed porodem zaleca się obserwację noworodka ze względu na możliwośćwystąpienia działań niepożądanych. Należy zapytać lekarza, czy można karmić piersią podczas przyjmowania leku Azatrim ORO.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Azatrim Oro

Ulotka Azatrim Oro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie.

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Azatrim Oro w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Azatrim Oro

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Azatrim Oro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Azatrim Oro. Podziel się doświadczeniami na forum.