Azatrim Oro

Azatrim Oro to lek przeciwdepresyjny, którego substancją czynną jest mirtazapina. Jest dostępny w postaci tabletek, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej. Lek jest stosowany w leczeniu epizodów dużej depresji. Azatrim Oro jest dostępny wyłącznie na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Azatrim ORO należy do grupy leków znanych jako leki przeciwdepresyjne.
Azatrim ORO wskazany jest w leczeniu depresji.

Skład

Substancją czynną leku jest mirtazapina.
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej Azatrim ORO zawiera 15 mg, 30 mg lub 45 mg mirtazapiny.

Inne składniki leku to krospowidon (typ B), mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E951), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat truskawkowo-guaranowy (maltodekstryna, glikol propylenowy, sztuczne aromaty, kwas octowy), aromat mięty pieprzowej (sztuczny aromat, skrobia kukurydziana).

Dawkowanie

Dawkowanie
Zwykle dawka początkowa wynosi 15 lub 30 mg na dobę. Po kilku dniach leczenia lekarz może zalecić zwiększenie dawki do najbardziej właściwej dla pacjenta (od 15 do 45 mg na dobę). Zwykle tę samą dawkę leku stosuje się u pacjentów w różnym wieku. Osobom w podeszłym wieku lub osobom z chorobami nerek i wątroby lekarz może zalecić inną dawkę leku Azatrim ORO.

Azatrim ORO należy przyjmować codziennie o tej samej porze.
Najlepiej zażywać lek Azatrim ORO w pojedynczej dawce wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Jednak lekarz może zalecić przyjmowanie leku Azatrim ORO w dwóch dawkach podzielonych w ciągu dnia – jedną dawkę rano, jedną wieczorem. Większą dawkę należy przyjmować wieczorem, przed udaniem się na spoczynek.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia przez pacjenta lub kogokolwiek większej niż zalecana dawki leku Azatrim ORO,należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Spodziewane oznaki przedawkowania leku Azatrim ORO (bez innych leków i bez alkoholu) tosenność, dezorientacja i przyspieszona czynność serca.

Jedzenie i picie (alkohol)

Picie alkoholu podczas przyjmowania leku Azatrim ORO może powodować senność. Najlepiej unikać spożywania alkoholu podczas terapii lekiem Azatrim ORO. Lek Azatrim ORO można przyjmować z pokarmem i bez.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Ograniczone doświadczenia dotyczące stosowania leku Azatrim ORO u kobiet w ciąży nie wykazujązwiększonego ryzyka. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania w czasie ciąży. W razie zajścia w ciążę lub jej planowania podczas przyjmowania leku Azatrim ORO, należy zapytaćlekarza, czy można kontynuować przyjmowanie leku. Jeżeli lek Azatrim ORO jest przyjmowany w czasie ciąży lub krótko przed porodem zaleca się obserwację noworodka ze względu na możliwośćwystąpienia działań niepożądanych. Należy zapytać lekarza, czy można karmić piersią podczas przyjmowania leku Azatrim ORO.

Ulotka Azatrim Oro

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Azatrim Oro (forum)

Stosujesz Azatrim Oro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Azatrim Oro. Podziel się doświadczeniami na forum.