Azatrim OroJak działa i kiedy stosujemy Azatrim Oro?

Azatrim ORO należy do grupy leków znanych jako leki przeciwdepresyjne.
Azatrim ORO wskazany jest w leczeniu depresji.

REKLAMA

Jaki jest skład Azatrim Oro, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mirtazapina.
Każda tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej Azatrim ORO zawiera 15 mg, 30 mg lub 45 mg mirtazapiny.

Inne składniki leku to krospowidon (typ B), mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E951), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat truskawkowo-guaranowy (maltodekstryna, glikol propylenowy, sztuczne aromaty, kwas octowy), aromat mięty pieprzowej (sztuczny aromat, skrobia kukurydziana).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Azatrim Oro – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Zwykle dawka początkowa wynosi 15 lub 30 mg na dobę. Po kilku dniach leczenia lekarz może zalecić zwiększenie dawki do najbardziej właściwej dla pacjenta (od 15 do 45 mg na dobę). Zwykle tę samą dawkę leku stosuje się u pacjentów w różnym wieku. Osobom w podeszłym wieku lub osobom z chorobami nerek i wątroby lekarz może zalecić inną dawkę leku Azatrim ORO.

Azatrim ORO należy przyjmować codziennie o tej samej porze.
Najlepiej zażywać lek Azatrim ORO w pojedynczej dawce wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Jednak lekarz może zalecić przyjmowanie leku Azatrim ORO w dwóch dawkach podzielonych w ciągu dnia – jedną dawkę rano, jedną wieczorem. Większą dawkę należy przyjmować wieczorem, przed udaniem się na spoczynek.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia przez pacjenta lub kogokolwiek większej niż zalecana dawki leku Azatrim ORO,należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Spodziewane oznaki przedawkowania leku Azatrim ORO (bez innych leków i bez alkoholu) tosenność, dezorientacja i przyspieszona czynność serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Azatrim Oro – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu podczas przyjmowania leku Azatrim ORO może powodować senność. Najlepiej unikać spożywania alkoholu podczas terapii lekiem Azatrim ORO. Lek Azatrim ORO można przyjmować z pokarmem i bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Azatrim Oro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Ograniczone doświadczenia dotyczące stosowania leku Azatrim ORO u kobiet w ciąży nie wykazujązwiększonego ryzyka. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania w czasie ciąży. W razie zajścia w ciążę lub jej planowania podczas przyjmowania leku Azatrim ORO, należy zapytaćlekarza, czy można kontynuować przyjmowanie leku. Jeżeli lek Azatrim ORO jest przyjmowany w czasie ciąży lub krótko przed porodem zaleca się obserwację noworodka ze względu na możliwośćwystąpienia działań niepożądanych. Należy zapytać lekarza, czy można karmić piersią podczas przyjmowania leku Azatrim ORO.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Azatrim Oro i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Azatrim Oro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Azatrim Oro. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Azatrim Oro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.


Masz problem z zasypianiem?

Jeżeli stresuje Cię bezsenność i szukasz skutecznego preparatu ułątwiającego zasypianie, zapoznaj się z polecanym suplementem pomagającym w wyciszeniu przed snem oraz przyczyniającym się do rozładowania napięcia.

TabletkiOcenaCena
Melatolin Plus 9.5Sprawdź!

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Azatrim Oro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Azatrim Oro.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.