MIRTAZAPINE BLUEFISH

CO TO JEST I JAK DZIAŁA MIRTAZAPINE BLUEFISH? – OPIS I WSKAZANIA

Mirtazapine Bluefish należy do grupy leków, znanych jako leki przeciwdepresyjne. Lek Mirtazapine Bluefish wskazany jest w leczeniu depresji.

SKŁAD MIRTAZAPINE BLUEFISH, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest mirtazapina.

Jedna tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 15, 30 lub 45 mg mirtazapiny.

Inne składniki leku to: krospowidon (typ B), mannitol (E421), celuloza mikrokrystaliczna, aspartam (E951), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, aromat truskawkowoguaranowy [maltodekstryna, glikol propylenowy, syntetyczne substancje aromatyczne, kwas octowy] i aromat miętowy [syntetyczne substancje aromatyczne, skrobia kukurydziana].

JAKIE JEST DAWKOWANIE MIRTAZAPINE BLUEFISH? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to:
Zwykle dawka początkowa wynosi 15 lub 30 mg na dobę. Po kilku dniach leczenia lekarz może zalecić zwiększenie dawki do najbardziej właściwej dla pacjenta (od 15 do 45 mg na dobę). Zwykle tę samą dawkę leku stosuje się u pacjentów w różnym wieku. Osobom w podeszłym wieku lub pacjentom z chorobami nerek i wątroby lekarz może zalecić inną dawkę leku Mirtazapine Bluefish.

Kiedy stosować lek Mirtazapine Bluefish
→ Mirtazapine Bluefish należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej w pojedynczej dawce wieczorem, przed udaniem się na spoczynek. Lekarz może jednak zalecić stosowanie leku w dwóch dawkach podzielonych w ciągu dnia – jedna dawka rano, jedna wieczorem przed snem. Większą dawkę należy przyjmować wieczorem, przed udaniem się na spoczynek.

Informacje dotyczące przyjmowania tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej:
Tabletki leku Mirtazapine Bluefish należy przyjmować doustnie.

1. Nie należy rozkruszać tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej
Aby uniknąć rozkruszenia tabletki, nie należy naciskać na kieszonkę, w której znajduje się tabletka.

2. Należy oderwać kieszonkę z tabletką
Każdy blister zawiera 6 kieszonek z tabletkami, oddzielonych od siebie linią perforowaną. Należy zgiąć blister i oderwać jedną kieszonkę wzdłuż linii perforowanej (Rysunek1).

3. Oderwać folię
Ostrożnie oderwać pokrywającą folię, rozpoczynając od rogu oznaczonego strzałką (Rysunki 2 i 3).

4. Wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej
Suchą dłonią wyjąć z opakowania tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej i umieścić ją na języku. (Rysunek 4).
Tabletka szybko rozpada się i może być połknięta bez popijania wodą

Kiedy można spodziewać się poprawy samopoczucia
Pierwszych oznak działania leku można spodziewać się po 1-2 tygodniach leczenia, a po 2-4 tygodniach może nastąpić poprawa samopoczucia.

Ważne jest, aby podczas pierwszych kilku tygodni leczenia omówić z lekarzem efekty działania leku Mirtazapine Bluefish:
→ po 2 do 4 tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania leku Mirtazapine Bluefish należy omówić z lekarzem dotychczasowe efekty leczenia.

Jeśli pacjent nie poczuje się lepiej, lekarz może zwiększyć dawkę. W takim przypadku, po kolejnych 2 do 4 tygodniach, należy ponownie omówić z lekarzem osiągnięte efekty leczenia.

Leczenie powinno być kontynuowane, aż do całkowitego ustąpienia objawów, co trwa zazwyczaj przez okres 4 do 6 miesięcy.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI MIRTAZAPINE BLUEFISH, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia przez pacjenta lub kogokolwiek większej niż zalecana dawki leku Mirtazapine Bluefish, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Spodziewane oznaki przedawkowania leku Mirtazapine Bluefish (bez innych leków i bez alkoholu) to senność, dezorientacja i przyspieszona czynność serca.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Picie alkoholu podczas przyjmowania leku Mirtazapine Bluefish może powodować senność. W związku z tym, podczas leczenia lekiem Mirtazapine Bluefish należy unikać spożywania alkoholu.

Lek Mirtazapine Bluefish można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ MIRTAZAPINE BLUEFISH W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ograniczone doświadczenie dotyczące stosowania leku Mirtazapine Bluefish u kobiet w ciąży nie wykazuje zwiększonego ryzyka. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania mirtazapiny w czasie ciąży.

Należy upewnić się, czy położna i (lub) lekarz wiedzą, że pacjentka zażywa lek Mirtazapine Bluefish. Podobne leki (leki selektywnie hamujące wychwyt zwrotny serotoniny), stosowane podczas ciąży mogą zwiększać ryzyko wystąpienia u dziecka poważnej choroby, zwanej przetrwałym nadciśnieniem płucnym noworodków (ang. PPHN), objawiającej się przyspieszeniem oddechu i zasinieniem skóry. Objawy zwykle rozpoczynają się w pierwszej dobie po urodzeniu się dziecka. Jeśli noworodek wykazuje którykolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z położną i (lub) lekarzem.

W razie zajścia w ciążę lub jej planowania podczas przyjmowania leku Mirtazapine Bluefish, należy zapytać lekarza, czy można kontynuować przyjmowanie leku. Jeżeli lek Mirtazapine Bluefish jest przyjmowany w czasie ciąży lub krótko przed porodem zaleca się obserwację noworodka ze względu na możliwość wystąpienia u niego działań niepożądanych.

Należy zapytać lekarza, czy można karmić piersią podczas przyjmowania leku Mirtazapine Bluefish.

ULOTKA LEKU MIRTAZAPINE BLUEFISH – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – MIRTAZAPINE BLUEFISH CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - MIRTAZAPINE BLUEFISH CENA, REFUNDACJA

MIRTAZAPINE BLUEFISH OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here