Konsultacja merytoryczna:

Anoro

ANORO zawiera dwie substancje czynne: umeklidynium i wilanterol, które należą do grupy leków rozszerzających oskrzela.

ANORO stosuje się w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. POChP jest chorobą przewlekłą charakteryzującą się trudnościami w oddychaniu, które powoli nasilają się.

W POChP mięśnie wokół dróg oddechowych zaciskają się. Ten lek blokuje zaciskanie mięśni wokół dróg oddechowych, ułatwiając przepływ powietrza do płuc i z płuc. Jeśli jest stosowany regularnie, pomaga kontrolować trudności w oddychaniu i zmniejszać wpływ POChP na codzienne życie.

Nie należy stosować produktu ANORO do leczenia nagłego napadu duszności i świszczącego oddechu. Jeśli u pacjenta wystąpi taki napad, należy zastosować szybko działający, wziewny lek rozszerzający oskrzela (taki jak salbutamol).

Jaki jest skład Anoro, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: umeklidyniowy bromek i wilanterol.
Każda pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 55 mikrogramów umeklidynium (co odpowiada 65 mikrogramom umeklidyniowego bromku) i 22 mikrogramy wilanterolu (w postaci trifenylooctanu).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Anoro – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to jedna inhalacja raz na dobę o tej samej porze każdego dnia. Efekt działania leku utrzymuje się przez 24 godziny, dlatego pacjent potrzebuje tylko jednej inhalacji na dobę.

Nie należy stosować więcej dawek niż zalecił lekarz.

Regularne stosowanie leku ANORO
Jest bardzo ważne, aby stosować lek ANORO codziennie, tak jak zalecił lekarz. To umożliwi ustąpienie objawów w ciągu dnia i w nocy.

Nie należy stosować leku ANORO do leczenia nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu. Jeśli u pacjenta wystąpi taki napad, należy zastosować szybko działający, wziewny lek rozszerzający oskrzela (taki jak salbutamol).

Sposób użycia inhalatora
W celu uzyskania pełnej informacji, należy zapoznać się ze Szczegółową instrukcją stosowania w tej ulotce.

Aby zastosować lek ANORO, należy zainhalować go do płuc przez usta, używając inhalatora ELLIPTA.

Jeśli objawy nie ustępują
Jeśli objawy POChP (duszność, świszczący oddech, kaszel) nie ustępują lub nasilają się, lub jeśli pacjent stosuje częściej niż zwykle szybko działający, wziewny lek rozszerzający oskrzela: należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przypadkowo zastosował więcej dawek tego leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady, ponieważ pacjent może potrzebować pomocy medycznej. Jeśli to możliwe, należy pokazać lekarzowi inhalator, opakowanie lub tę ulotkę.

Mogą wystąpić: szybsze niż zwykle bicie serca, drżenia, zaburzenia widzenia, suchość w jamie ustnej lub ból głowy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Anoro – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Anoro w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży, chyba że tak zaleci lekarz.

Nie wiadomo czy składniki leku ANORO mogą przenikać do mleka kobiecego. Jeśli pacjentka karmi piersią, przed rozpoczęciem stosowania leku ANORO musi poradzić się lekarza prowadzącego. Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjentka karmi piersią, chyba że tak zaleci lekarz.

Ulotka Anoro – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ANORO 55 mikrogramów/22 mikrogramy proszek do inhalacji, podzielony umeklidynium/wilanterol

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 171 razy

Rozmiar plku 536.73 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Anoro m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ANORO 55 mikrogramów/22 mikrogramy proszek do inhalacji, podzielony umeklidynium/wilanterol

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 71 razy

Rozmiar plku 365.95 KB

Cena - ile kosztuje Anoro?

Cena Anoro i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Anoro.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Anoro? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

22 komentarze do “Anoro”

 1. Ja stosuję selmex na codzien,ventolin przy atakach ale jak nie daje sobie już rady z oddychaniem stosuje jeszcze anoro czasami i jak dla mnie jest super ale nie chce brać dziennie bo po tych wszystkich lekach tyje,to jest najgorsze.

  Odpowiedz
  • Idź do szkoły podstawowej i naucz się pisać poprawnie po polsku. A jak skończysz podstawówkę to polecam także szkołę średnią.

   Odpowiedz
 2. w zyciu nie wezme tego leku przerwalam nasilone dusznosci zrobilam 6 inhalacji i koniec dusilam sie jeszcze wiecej w zycciu go nie wezme mam astme a lekarze mi toswinstwo przepisali

  Odpowiedz
 3. LEK TEN PRZEPISANO MI W SZPITALU SZCZERZE NIE CZUJE POPRAWY MAM DUSZNOSCI PO NIM MUSZE BRAC VENTOLIN I ZLE SIE CZUJE BIORE GO ALE JAK TAK BEDZIE DALEJ TO WYRZUCE GO

  Odpowiedz
 4. Witam mam b ciezka postac pochp mam pytanie czy ktoś z taką postacią choroby stosował lek anoro i po jakim czasie zaczął działać .Biorę dopiero 3dni jest ciężko czekam na informację pozdrawiam Ewa

  Odpowiedz
 5. Witam. Ja kończę drugie opakowanie. U mnie lek się sprawdził. Już po pierwszych kilku dawkach znacznie poprawiło mi się oddychanie. Skończyły się uciążliwe zadyszki już po 20 metrach spaceru. mogę też spokojnie wejść na 2 piętro bez dwukrotnego odpoczynku. Cena jest kwestią zaporową, szczególnie, że używanie Anoro dotyczy przeważnie emerytów. Ale jak pomaga, to warto wydać te 64 złote w miesiącu.

  Odpowiedz
   • Po anoro czuję się bardzo dobrze. Używam go już 2 lata. teraz próbuję brać go np. co drugi lub trzeci dzień lub kiedy będę wykonywać ciężkie prace fizyczne np. wnoszenie węgla do piwnicy, lub wożenie taczką drewna na zimę. Moja waga to 80 kg nie mogę schudnąć jem tyle co 'kot napłacze” mam mocno wystający chyba brzuch ale to jest miejsce pod biustem może to wątroba ale nie mam jak to skonfrontować mój lekarz rodzinny to nawet nie chciał oglądać sprecyzował to nie elegancko przykre. Anoro nie biorę już regularnie może i mój błąd ale boję się się przytyć jeszcze bardziej.

    Odpowiedz
 6. Lek elegancki biore go od 10dni i lepiej sie czuję i wstaję wypoczety a64zl to nie dużo w porównaniu jak się po nim czujemu pozdrawiam

  Odpowiedz
  • od 3 stycznia mineło trochę czasu, proszę o informację o samopoczuciu i reakcję na ten lek,mam zamiar go brać aby lepiej funkcjonować .pozdrawia Ewa

   Odpowiedz
 7. Ja wzięłam dzisiaj pierwszy raz rano w domu. Po przyjściu do pracy myślałam że się uduszę. Brakowało mi powietrza a na piersiach czułam 1 tonę cièżaru. Po dokładnym przeczytaniu okazało się źe lek nie stosować przy astmie . Ja mam astmę a nie POCHP. Okropność. Trzeba czytać dokładnie ulotkę , to tak na przyszłość.

  Odpowiedz
 8. Dzień dobry na imie mam Małgorzata. Lek ANORO stosuje od tygodnia chciałam zapytać czy po zastosowaniu tego leku może nasilic się katar i kaszel.A może to alergia na coś co teraz pyli.Nigdy nie byłam uczulona,ale podobno w każdym wieku można się uczuć. Pierwszy dzień po zastosowaniu ANORO świetnie się czułam tak jakbym nigdy nie chorowała na pochp.Jeżeli ktoś z użytkowników stosuje lub stosował i miał podobne objawy proszę o podzielenie się uwagami.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witam. Mnie też się nieraz zdarza, że po użyciu inhalatora proszek coś podrażni w gardle czy w krtani. Nie zawsze tak jest, ale bywa. Wstrzymuję jak długo się da kaszel, ale w końcu odkaszlnę i wszystko wraca do normy. I krótkotrwały katar też się pojawia. Ale to już pewnie są takie uboczne dolegliwości związane z POCHP. A może też i jakieś czynniki alergiczne. Bo czego to my nie mamy w powietrzu, pożywieniu, kosmetykach, itp ? Ważne, że jak dla mnie ten lek to rewelacja !

   Odpowiedz
   • Ja stosuję selmex na codzien,ventolin przy atakach ale jak nie daje sobie już rady z oddychaniem stosuje jeszcze anoro czasami i jak dla mnie jest super ale nie chce brać dziennie bo po tych wszystkich lekach tyje,to jest najgorsze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
59.99 

Zastosowanie Roche-posay Anthelios Mineral One 04 SPF 50+ (Opakowanie: 30 ml)Roche-posay Anthelios Mineral One 04 SPF 50+ (Opakowanie: 30 ml) to krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim współczynniku ochrony SPF 50+. Kosmetyk ma także działanie matujące i zapobiegające błyszczeniu…

5.62 

Maść nagietkowa (Opakowanie: 20 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

86.99 

Zastosowanie Louis Widmer kojący krem na dzień nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer kojący krem na dzień nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml) pielęgnuje i chroni skórę suchą oraz bardzo suchą. Zapewnia intensywne nawilżenie, długotrwale zabezpiecza przed przedwczesnym…

34.99 

Zastosowanie Litozin Kolagen tabletki (Opakowanie: 30 )Suplement diety Litozin Kolagen tabletki (Opakowanie: 30 ) to preparat dostarczający dodatkową porcję kolagenu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania stawów i kości w organizmie.
Produkt skierowany jest głównie dla osób starszych…

75.99 

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Sensitive Reichhaltige krem kojący (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Toleriane Sensitive Reichhaltige krem kojący (Opakowanie: 40 ml) to intensywnie kojący krem nawilżający z wodą termalną La Roche Posay, przeznaczony do codziennej…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief