Aflobax

Lek Aflobax stosowany jest w leczeniu lekkich lub średnio ciężkich zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na substancję czynną leku – lewofloksacynę. Zakażenia te obejmują ostre zapalenie zatok, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc, trudne do leczenia zakażenia układu moczowego, w tym zapalenie miedniczek nerkowych (obszar położony we wnętrzu nerki), przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego oraz zakażenia skóry i tkanek miękkich. Lek Aflobax, 250 mg, tabletki powlekane stosowany jest również w leczeniu niepowikłanych zakażeń dróg moczowych.

Jaki jest skład Aflobax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lewofloksacyna w postaci lewofloksacyny półwodnej.

Aflobax 250 mg, tabletki powlekane zawiera 256,23 mg lewofloksacyny półwodnej, co odpowiada 250 mg lewofloksacyny.
Aflobax 500 mg, tabletki powlekane zawiera 512,46 mg lewofloksacyny półwodnej, co odpowiada 500 mg lewofloksacyny.

Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: krospowidon, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, talk;
– składniki otoczki to: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty, tlenek żelaza czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję:

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Aflobax – jak stosować ten lek?

Dorośli
Lek Aflobax, tabletki powlekane, przyjmuje się raz lub dwa razy na dobę. Lek należy przyjmować regularnie co 12 lub 24 godziny. Stosowana dawka zależna jest od rodzaju i ciężkości zakażenia oraz wrażliwości wywołujących je drobnoustrojów.

Czas trwania leczenia różni się w zależności od przebiegu choroby. Zgodnie z ogólnymi zasadami antybiotykoterapii, stosowanie leku Aflobax należy kontynuować przez co najmniej 48 do 72 godzin od momentu ustąpienia gorączki lub uzyskania potwierdzenia usunięcia bakterii.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku:
Aflobax może wywoływać ból i zapalenie ścięgien.

Dzieci i młodzież:
Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat nie powinny przyjmować tego preparatu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Może wystąpić uczucie splątania lub zawroty głowy, drgawki lub napady padaczkowe, przyspieszone bicie serca i omdlenie. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższą szpitalną izbą przyjęć. Należy zabrać niniejszą ulotkę wraz z opakowaniem i wszelkimi pozostałymi tabletkami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aflobax – czy mogę spożywać alkohol?

Nie opisano istotnych interakcji podczas przyjmowania lewofloksacyny z pokarmem. Lek Aflobax można więc przyjmować niezależnie od posiłków

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aflobax w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, usiłuje zajść w ciążę lub karmi piersią, nie powinna stosować leku Aflobax. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Aflobax i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Aflobax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Aflobax. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aflobax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Aflobax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.