Konsultacja merytoryczna:

Adjupanrix

Co to jest Adjupanrix i w jakim celu się ją stosuje
Adjupanrix jest szczepionką przeznaczoną do stosowania u dorosłych w wieku od 18 lat w celu zapobiegania grypie pandemicznej.

Grypa pandemiczna jest rodzajem grypy, która ma miejsce w odstępach od kilku lat do wielu dziesiątek lat. W bardzo szybkim tempie rozprzestrzenia się na całym świecie. Objawy grypy pandemicznej są podobne do tych, które występują w czasie „zwykłej” grypy „sezonowej”, ale zwykle przebieg choroby może być poważniejszy.

Jak działa Adjupanrix
Po podaniu szczepionki, system obronny organizmu (układ immunologiczny) osoby zaszczepionej wytwarza własną odporność (przeciwciała) przeciwko chorobie. Żaden ze składników szczepionki nie jest w stanie wywołać grypy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich szczepionek, może się zdarzyć, że Adjupanrix nie wywoła pełnej ochrony u wszystkich zaszczepionych osób.

Jaki jest skład Adjupanrix, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna
Wirus grypy (rozszczepiony), inaktywowany, zawierający antygen*, co odpowiada: A/Vietnam/1194/2004 (H5N1) wariant szczepu (NIBRG-14) 3,75 mikrograma** na 0,5 ml
* namnażany w zarodkach kurzych
** wyrażone w mikrogramach hemaglutyniny

Szczepionka jest zgodna z rekomendacjami WHO oraz decyzjami UE dotyczącymi pandemii.

• Adiuwant
Szczepionka zawiera adiuwant AS03. który składa się z skwalenu (10,69 miligrama), DL-α- tokoferolu (11,86 miligrama) i polisorbatu 80 (4,86 miligrama). Adiuwanty są stosowane w celu poprawy odpowiedzi organizmu na szczepienie.

• Inne składniki
Innymi skladnikami szczepionki są: polisorbat 80, oktoksynol 10, tiomersal, sodu chlorek (NaCl), disodu wodorofosforan, potasu diwodorofosforan, potasu chlorek, magnezu chlorek, woda do wstrzykiwań

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Adjupanrix – jak stosować ten lek?

Osoby nie szczepione wcześniej szczepionką Prepandrix or Prepandemic influenza vaccine (H5N1) (split virion, inactivated, adjuvanted) GlaxoSmithKline Biologicals 3,75 μg

• Osoby w wieku od 18 lat: pacjent otrzyma dwie dawki Adjupanrix. Druga dawka powinna zostać podana w odstępie co najmniej trzech tygodni do dwunastu miesięcy po pierwszej dawce.
• Osoby w wieku od 80 lat: pacjent może otrzymać dwie podwojne dawki Adjupanrix. Pierwsze dwa wstrzyknięcia powinny zostać podane wybranego dnia, a kolejne dwa najlepiej po upływie 3 tygodni.

Osoby szczepione wcześniej jedną lub dwiema dawkami szczepionki Prepandrix or Prepandemic influenza vaccine (H5N1) (split virion, inactivated, adjuvanted) GlaxoSmithKline Biologicals 3,75 μg

• Osoby w wieku od 18 lat: pacjent otrzyma jedną dawkę Adjupanrix

Stosowanie u dzieci
W badaniu klinicznym, dzieci w wieku od 3 do 9 lat otrzymały dwie dawki podawane osobom dorosłym (0,5ml) lub dwukrotnie połowę dawki podawanej osobom dorosłym (0,25 ml). Lekarz zdecyduje, który wariant jest odpowiedni dla dziecka.

Szczepionka Adjupanrix będzie podana przez lekarza lub pielęgniarkę.
• Szczepionka Adjupanrix zostanie podana jako wstrzyknięcie w mięsień.
• Zazwyczaj będzie to górna część ramienia.
• Drugie wstrzyknięcie zostanie wykonane w przeciwległe ramiona.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych, szczepionka podawana przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Adjupanrix – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Adjupanrix w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tej szczepionki.

Ulotka Adjupanrix – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Adjupanrix, zawiesina i emulsja do sporządzania emulsji do wstrzykiwań Pandemiczna szczepionka przeciw grypie (H5N1) (rozszczepiony wirion) inaktywowana, z adiuwantem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 141.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Adjupanrix m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Adjupanrix, zawiesina i emulsja do sporządzania emulsji do wstrzykiwań Pandemiczna szczepionka przeciw grypie (H5N1) (rozszczepiony wirion) inaktywowana, z adiuwantem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 227.93 KB

Cena - ile kosztuje Adjupanrix?

Cena Adjupanrix i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Adjupanrix.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Adjupanrix? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Pure Encapsulations Vitamin B12 roztwór (Opakowanie: 30 ml)Łatwo rozpuszczalna w wodzie witamina B jest niezwykle ważna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. W większości przechowywana jest w wątrobie (około 60%) i w mięśniach (około 30%). Szczególnie ważna jest dodatkowa suplementacja witaminy B12 przez osoby, które na co dzień nie spożywają mięsa lub produktów odzwierzęcych. Produkty te są…

94.99 

Zastosowanie Ahava Mineralny Krem do rąk (Opakowanie: 100 ml)Ahava Mineralny Krem do rąk (Opakowanie: 100 ml) zawiera wyciąg z leszczyny, dzięki czemu dezynfekuje i wygładza skórę, zapewniając efekt rewitalizujący, odświeżający. Dłonie są miękkie i zadbane, a skóra jędrna i zdrowsza. Ten aktywnie czynny przeciwutleniacz stosowany jest w kosmetyce w celu wygładzenia skóry. Pomaga on…

49.99 

Zastosowanie Sanprobi 4 Enteric (Opakowanie: 20 )Sanprobi 4 Enteric (Opakowanie: 20 ) to suplement diety zawierający w swoim składzie cztery szczepy bakterii probiotycznych, które wspomagają utrzymanie prawidłowej mikroflory jelitowej.
Preparat przeznaczony jest do spożywania przez osoby dorosłe lub dzieci powyżej 3. roku życia, szczególnie w okresie zaburzenia mikroflory jelitowej.
Spożywanie suplementu zalecane jest szczególnie w przebiegu antybiotykoterapii, jako osłonowy suplement diety.
Efekt działania Sanprobi 4…

31.52 

Zastosowanie CeraVe nawilżający balsam do skóry suchej (Opakowanie: 236 ml)CeraVe nawilżający balsam do skóry suchej (Opakowanie: 236 ml) to nawilżający balsam do całego ciała, który chroni przed przenikaniem do skóry szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak bakterie czy nadmierne promieniowanie UV. Pomaga skórze suchej i wrażliwej zachować równowagę. Dogłębnie nawilża.
Efekt działania…

35.31 

Zastosowanie Walmark Plus Witamina D3 MAX 4000 kapsułki (Opakowanie: 60 )Walmark Plus Witamina D3 MAX 4000 kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z dużą ilością witaminy D. Preparat powstał z myślą o osobach starszych, powyżej 75. roku życia. Wzbogaca ubogą dietę w witaminę wspierającą utrzymanie zdrowych i mocnych kości.
Efekt działania Walmark Plus Witamina D3 MAX 4000 kapsułki (Opakowanie: 60 )Walmark Plus Witamina D3 MAX 4000 kapsułki (Opakowanie: 60 )…

15.51 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief