Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca

Szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca jest szczepionką stosowaną w celu zapobiegania grypie w przypadku oficjalnego ogłoszenia pandemii. Jest przeznaczona do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku od 12 miesięcy do 18. roku życia.

Grypa pandemiczna jest odmianą grypy występującą w odstępach czasu od poniżej 10 lat do wielu dziesięcioleci. Szybko rozprzestrzenia się po całym świecie. Objawy grypy pandemicznej są podobne do objawów zwykłej grypy, ale mogą być poważniejsze.

Jaki jest skład Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi szczepionki są:
Reasortant wirusa grypy* (żywy atenuowany) następującego szczepu**:

A/Vietnam/1203/2004 (H5N1), szczep
(A/Vietnam/1203/2004, MEDI 0141000136) 107,0±0,5 FFU***

…………………………………….na dawkę 0,2 ml

* namnażany w zapłodnionych jajach kurzych pochodzących od zdrowych stad kurzych.
** wytwarzane w komórkach VERO odwrotną techniką genetyczną Produkt ten zawiera organizmy modyfikowane genetycznie (ang. genetically modified organisms, GMO).
*** jednostki ognisk fluorescencji

Szczepionka ta jest zgodna z zaleceniem WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i decyzją UE dotyczącą pandemii.

Ponadto lek zawiera: sacharozę, potasu fosforan dwuzasadowy, potasu fosforan jednozasadowy, żelatynę (wieprzową, typ A), argininy chlorowodorek, sodu glutaminian jednowodny i wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca – jak stosować ten lek?

Szczepionkę Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca można stosować wyłącznie jako aerozol do nosa.

Szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca nie wolno wstrzykiwać.

Szczepionkę Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca podaje się w postaci aerozolu do każdego nozdrza. Podczas otrzymywania szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca można normalnie oddychać. Nie ma potrzeby aktywnego wdychania lub wciągania do nosa.

Dawkowanie
Zalecana dawka dla dzieci i młodzieży to 0,2 ml szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca, podawana po 0,1 ml do każdego nozdrza. Wszystkie dzieci otrzymają drugą, kolejną dawkę po przerwie wynoszącej co najmniej 4 tygodnie.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tej szczepionki, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca zostanie podana pod nadzorem
lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty przed zastosowaniem tej szczepionki. Decyzja, czy szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca jest odpowiednia dla pacjenta, zostanie podjęta przez lekarza, pielęgniarkę lub farmaceutę.

Nie zaleca się stosowania szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca przez kobiety karmiące piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca, aerozol do nosa, zawiesina Szczepionka przeciw grypie pandemicznej (H5N1) (żywa atenuowana, do nosa)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca, aerozol do nosa, zawiesina Szczepionka przeciw grypie pandemicznej (H5N1) (żywa atenuowana, do nosa)

Opinie o Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca - forum pacjentów

Stosujesz Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz