Absenor

Absenor to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpadaczkowym. Leczenie uogólnionych napadów padaczkowych w postaci napadów nieświadomości, napadów ogniskowych i napadów wtórnie uogólnionych oraz leczenie skojarzone innych rodzajów napadów padaczkowych. Leczenie epizodów maniakalnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej, w przypadku gdy lit jest przeciwwskazany lub źle tolerowany. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje o leku Absenor z ulotki dla pacjenta. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania (kompletna ulotka leku i charakterystyka produktu w pliku PDF) oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Absenor i jakie są wskazania do stosowania?

Absenor to lek, który znajduje zastosowanie w terapii padaczki i manii. Jego składnik aktywny, walproinian sodu, jest częścią grupy leków przeciwpadaczkowych i jest używany do leczenia określonych typów padaczki, takich jak krótkotrwałe napady nieświadomości spowodowane zaburzeniami funkcji mózgu (petit mal), nagłe skurcze mięśni (napady miokloniczne), rytmiczne napady drgawkowe z napięciem mięśni (grand mal) oraz mieszane formy tych zaburzeń.

Absenor może być również stosowany w leczeniu padaczki, która nie reaguje odpowiednio na inne leki przeciwpadaczkowe, takie jak padaczka bez drgawek lub napięcia mięśniowego, a także padaczka z objawami wpływającymi na percepcję i ruchy zamierzone.

Lek Absenor jest również stosowany w leczeniu manii, stanu charakteryzującego się silnym podnieceniem, radością, pobudzeniem, entuzjazmem lub nadaktywnością. Mania występuje w chorobie znaną jako choroba afektywna dwubiegunowa. Absenor może być stosowany, gdy nie można zastosować litu. Nie jest dokładnie znany mechanizm działania leku Absenor. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Jaki jest skład Absenor, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sodu walproinian.

Jedna tabletka zawiera 300 mg lub 500 mg sodu walproinianu.

Inne składniki
rdzenia tabletki to: kopowidon, hypromeloza, krzemionka koloidalna, bezwodna, magnezu stearynian.

Składniki otoczki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, lecytyna sojowa (E 322), guma ksantan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Absenor – jak stosować?

Absenor należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Leczenie rozpoczyna się od małej dawki początkowej, która jest stopniowo zwiększana przez kilka tygodni do optymalnej skutecznej dawki. Zazwyczaj stosowana u dorosłych, młodzieży i dzieci początkowa dawka walproinianu sodu wynosi 10-15 mg/kg masy ciała na dobę.

Optymalna dobowa dawka podtrzymująca jest zwykle podzielona na 1 do 2 dawek przyjmowanych z posiłkiem. Zaleca się stosowanie następujących dobowych dawek walproinianu sodu (tabela ma charakter orientacyjny).

Wiek Masa ciała (kg) Średnia dawka (mg/dobę)
7–11 lat ≈ 20 – 40 600 – 1200
12–17 lat ≈ 40 – 60 1000 – 1500

Dorośli i osoby w podeszłym wieku ≥ 60 1200 – 2100
Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki 60 mg walproinianu sodu/kg.

Tabletki należy stosować doustnie, połykać w całości popijając wystarczającą ilością płynu (na przykład szklanką wody) przed lub po posiłku. Tabletek nie należy rozgryzać ani kruszyć. Jeżeli na początku lub w trakcie leczenia wystąpi podrażnienie układu pokarmowego, tabletki należy przyjmować podczas lub po posiłku (ale zawsze w tym samym schemacie). Dzieci o masie ciała mniejszej niż 20 kg U dzieci o masie ciała mniejszej niż 20 kg należy zastosować walproinian sodu w innej postaci farmaceutycznej.

Pacjenci w podeszłym wieku i pacjenci z zaburzeniami czynności nerek U pacjentów w podeszłym wieku lub u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek może być konieczne dostosowanie dawkowania. Czas trwania leczenia Leczenie jest zwykle długotrwałe. Mania Dawkę dobową powinien określić i sprawdzać indywidualnie lekarz prowadzący. Dawka początkowa Zalecana początkowa dawka dobowa wynosi 750 mg. Średnia dawka dobowa Średnia dawka dobowa wynosi zazwyczaj od 1000 mg do 2000 mg.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent (lub ktokolwiek inny) przypadkowo zażył większą dawkę leku niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Najczęstsze objawy niewielkiego przedawkowania to: senność, nudności, wymioty, zawroty głowy i tachykardia (szybkie bicie serca). Objawami znacznego przedawkowania mogą być: śpiączka, zahamowanie czynności oddechowej, małopłytkowość (niedobór płytek krwi), leukopenia (niedobór białych krwinek), niskie ciśnienie krwi, napady padaczkowe, hipoglikemia (małe stężenie cukru we krwi), podwyższone ciśnienie mózgowe, zaburzenia elektrolitowe, osłabienie mięśni i działania niepożądane dotyczące serca i krążenia krwi

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Absenor – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu razem z tym lekiem. Jeżeli na początku lub w trakcie leczenia wystąpi podrażnienie układu pokarmowego, tabletki należy przyjmować podczas lub po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Absenor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Produktu nie należy stosować w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym, jeśli nie został zalecony przez lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia.

Stosowanie tego leku podczas ciąży może być szkodliwe dla płodu. Jednak nie należy nagle przerywać stosowania tego leku, ponieważ może to spowodować napady padaczkowe u pacjentki lub fazę maniakalną, co może być szkodliwe zarówno dla pacjentki, jak i dla płodu. Pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem, jeśli jest w ciąży, zaszła w ciążę lub planuje zajść w ciążę. Należy poradzić się lekarza, czy można karmić piersią. Ten lek jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią, ale nie jest możliwe by zaszkodziło to dziecku karmionemu piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Absenor

Ulotka Absenor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Absenor przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Absenor, 300 mg, 500 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 550 razy

Rozmiar plku 176.11 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Absenor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Absenor, 300 mg, 500 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 209 razy

Rozmiar plku 217.38 KB

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Absenor w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Absenor

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Absenor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

19 komentarzy do “Absenor”

 1. a co wagi to po prostu zajadacie głód np alkoholowy lub narkotykowy tabletki też ciud podnoszą apetyt ale własnie naj bardziej wtedy gu nic się nie robi tylko zażywa te tabletki starać się nie zajadać ćwiczyć choć 20=30 m codziennie np przysiady

  Odpowiedz
 2. witam stosuje 2 miesiące i powiem tak na początku bywa bez senność spałem po 2 do 4 h 2 tygodnie rozdrażnienie w nocy naj częściej wiry myśli w nocy ale jak sie było od czegoś uzależniony to tak jest i naj ważniejsze jest leczenie terapie samo branie jak ktoś tu mówił to wam niewiele da trzeba terapia są darmowe np w to tu zależny kto gdzie mieszka co do seksu to też jest tak ze nie mogę dojść i no penis nie jest do końca twarda ale po zastosowaniu tego co poniżej dochodzę ale to trzeba spokoju nic na sile i nerwowo i to nie tylko do seksu do wszystkiego na silę nic nie osiągniemy dla tego polecam się wyciszyć przede wszystkim polecam medytacje terapie bo inaczej to walenie głowom w mur i robicie sobie więcej krzywdy nisz pożytku pisze to osób uzależnionych od czegokolwiek byłem bardo pesymistyczne nastawiony do terapia ze to bujda bzdura itp a Jedak a teraz wiem ze mi ratuje życie

  Odpowiedz
 3. Biorę absenor od 7 miesięcy. Waga rośnie , bo jestem ciągle głodna. Ale najgorsze jest to ,że straciłam 2/3 włosów. Wypadają mi garściami. Podobno jest to odwracalne , ale ja nie widzę żeby było lepiej mimo stosowania różnych preparatów na ich poprawę.

  Odpowiedz
 4. Biore lek Absenor 500mg od dwoch tygodni 2 tabletki na dobe rano i wieczorem po tygodniu stosowania czulem sie jakby lepiej a teraz po ponad dwoch jestem senny i przybity ciagle ospaly czy ktos tak mial i czy to mija i po jakim czasie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Absenor. Podziel się doświadczeniami na forum.