Betaloc

Lek Betaloc jest stosowany w kardiologii. Z jego pomocą leczy się nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, a także zaburzenia rytmu serca Lek Betaloc jest stosowany także w profilaktyce migreny.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Betaloc, roztwór do wstrzykiwań, 1 mg/ml.
Metoprolol, substancja czynna leku Betaloc, należy do grupy leków nazywanych lekami blokującymi receptory β adrenergiczne (β adrenolityki). Działanie leku polega na blokowaniu receptorów β1 znajdujących się w sercu, co objawia się zmniejszeniem częstości rytmu serca i kurczliwości mięśnia sercowego i w konsekwencji prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Lek Betaloc wskazany jest w:
• Leczeniu częstoskurczów, szczególnie nadkomorowych.
• Wczesne zastosowanie leku Betaloc we wstrzyknięciu dożylnym u pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego zmniejsza obszar zawału i ryzyko wystąpienia migotania komór. Zmniejszenie nasilenia bólu po zastosowaniu leku, może zmniejszyć konieczność stosowania leków przeciwbólowych z grupy opioidów.
• Zastosowanie leku Betaloc w ostrym zawale mięśnia sercowego zmniejsza śmiertelność.

Skład

Substancją czynną leku jest winian metoprololu. Jeden mililitr roztworu zawiera 1 mg winianu metoprololu.
Inne składniki leku to sodu chlorek i woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dokładny sposób dawkowania zawarty w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie

Lek Betaloc powinien być podawany przez lekarza, jest więc mało prawdopodobne, aby doszło do przedawkowania metoprololu. W razie przypadkowego podania dawki leku większej niż zalecana stosuje się leczenie objawowe oraz kontrolę czynności układu krążenia, układu oddechowego, nerek oraz stężenia glukozy i elektrolitów we krwi.
Lek Betaloc nie jest usuwany przez hemodializę.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Betaloc z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Betaloc u kobiet w ciąży, chyba że korzyści wynikające z jego zastosowania są większe niż ryzyko dla płodu. Betaloc może wywołać niepożądane objawy u płodu lub noworodka, np. wolny rytm pracy serca. Jeśli kobieta leczona lekiem Betaloc zajdzie w ciążę, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Ulotka Betaloc

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Betaloc (forum)

Stosujesz Betaloc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “Betaloc”

  1. Trafilam do szpitala z migotaniem przedsionkow,ponadto mam wade serca tzw.mostek miesniowy.Wczesniej bralam Triplixam po ktorym bardzo sie odwadnialam i tracilam potas.Byc moze to byla przyczyna arytmii.Zmieniono mi leki na Betaloc,Zofenil,Lacipil,Eliquis,Tulip.Mam 80 lat,wiec niby to naturalne,ze mam prawo zle juz sie czuc.Jednak po zmianie lekow czuje sie znacznie gorzej.Odczuwam wielkie zmeczenie,dlawice,dusznosc,szumy uszne.Narazie mam mozliwie najmniejsze dawki,wiec co by bylo gdyby byly wieksze,az strach sie bac.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Betaloc. Podziel się doświadczeniami na forum.