VEREGEN


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU VEREGEN

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Lek Veregen jest roślinnym produktem leczniczym przeznaczonym tylko do stosowania na skórę.

Substancją czynną jest wyciąg z liści zielonej herbaty. Lek Veregen stosuje się do leczenia brodawek (Condylomata acuminata) na powierzchni narządów płciowych i wokół odbytu. Lek Veregen stosuje się u dorosłych z prawidłową czynnością układu odpornościowego.

Jeśli po upływie 4-6 tygodni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD LEKU VEREGEN

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest wyciąg suchy z liści zielonej herbaty. 1 g maści zawiera 100 mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu, oczyszczonego) z Camellia sinensis (L.) O. Kuntze, folium (liści zielonej herbaty) (24-56:1), co odpowiada: 55-72 mg (-)-galusanu epigallokatechiny.

Pierwszy rozpuszczalnik do ekstrakcji: woda

Pozostałe składniki to:
wazelina biała (zawiera all-rac-α -tokoferol),
wosk biały,
izopropylu mirystynian,
alkohol oleilowy,
glikolu propylenowego monopalmitynostearynian.

DAWKOWANIE LEKU VEREGEN

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Zalecana dawka to maksymalnie 0,5 cm wałeczka maści (co odpowiada 250 mg) na wszystkie brodawki razem, stosowane trzy razy na dobę (rano, w południe i wieczorem).

– Umyć ręce przed i po nałożeniu maści.
– Nanieść małą ilość leku Veregen palcami na każdą brodawkę, równomiernie pokryć wszystkie brodawki pozostawiając na nich cienką warstwę maści.
– Nie stosować maści wewnętrznie (nie wprowadzać do odbytu, cewki moczowej lub do pochwy).
– Po nałożeniu maści nie bandażować leczonego miejsca.
– Nie jest konieczne zmywanie maści z leczonego obszaru przed następnym nałożeniem. Gdy pacjent umył leczony obszar lub wziął kąpiel, powinien nałożyć maść.
– Lek Veregen nanosić trzy razy na dobę (rano, w południe i wieczorem).
– Podczas leczenia mogą pojawić się nowe brodawki, które należy leczyć w taki sam sposób.
– Brodawki narządów płciowych to choroba przenoszona drogą płciową; z tego powodu możliwe jest zakażenie partnera poprzez kontakty seksualne. Należy stosować prezerwatywy aż do całkowitego zaniku wszystkich brodawek. Stosowanie prezerwatyw zapobiega ponownemu zakażeniu.
– Lek Veregen może osłabiać prezerwatywy i wkładki dopochwowe. Przed aktywnością seksualną należy dokładnie zmyć maść ciepłą wodą i łagodnym mydłem, a następnie założyć prezerwatywę. Należy spytać lekarza o dodatkowe metody antykoncepcji.
– Pacjentki stosujące tampony podczas miesiączki: tampon wprowadzić przed nałożeniem maści. Jeśli zachodzi konieczność wymiany tamponu, gdy maść znajduje się na skórze, należy uważać, by maść nie przedostała się do pochwy. W razie przypadkowego przedostania się maści do pochwy należy niezwłocznie zmyć maść ciepłą wodą i łagodnym mydłem.
– Terapię lekiem Veregen należy kontynuować aż do całkowitego wyleczenia wszystkich brodawek, jednak nie dłużej niż 16 tygodni, nawet jeśli podczas leczenia wystąpią nowe brodawki. Jeśli brodawki nie zanikną lub dojdzie do nawrotu choroby, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat)
Lek Veregen nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Osoby w podeszłym wieku
Dane na temat stosowania leku Veregen u osób w podeszłym wieku są ograniczone.

Zaburzenie czynności wątroby
Nie należy stosować leku Veregen w przypadku zaburzeń czynności wątroby (np. jeśli występuje nieprawidłowe gromadzenie się płynu w jamie brzusznej, zażółcenie skóry w wyniku zaburzeń czynności wątroby).

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Mogą wystąpić miejscowe reakcje o większym nasileniu (patrz punkty „2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Veregen” i „4. Możliwe działania niepożądane” w załaczononej ulotce). Zmyć nadmierną ilość maści łagodnym mydłem i wodą. W razie przypadkowego połknięcia maści należy skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak interakcji z jedzeniem i piciem.

Jako środek ostrożności, w celu uniknięcia wystąpienia interakcji lub działań niepożądanych, nie należy stosować leku Veregen jednocześnie z suplementami diety, zawierającymi duże ilości wyciągu z liści zielonej herbaty

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Ciąża
Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane dotyczące stosowania leku u kobiet w okresie ciąży. Badania na zwierzętach wykazały szkodliwy wpływ na reprodukcję.

Dlatego, ze względów bezpieczeństwa należy unikać stosowania leku w okresie ciąży, pomimo, że narażenie na działanie galusanu epigallokatechiny (główny składnik zielonej herbaty) po astosowaniu leku na skórę wydaje się być małe (patrz punkt „3. Jak stosować lek Veregen”).

Karmienie piersią
Nie wiadomo, czy lek lub jego metabolity przenikają do mleka ludzkiego. Nie wiadomo więc, czy występuje zagrożenie dla dziecka karmionego piersią. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Jednakże, po zastosowaniu leku na skórę u matki, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u dziecka karmionego piersią wydaje się być małe.

Wpływ na płodność
Brak dowodów wskazujących na wpływ na płodność w przypadku stosowania leku zgodnie z zaleceniem lekarza.

DOKUMENTACJA LEKU VEREGEN – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU VEREGEN

ULOTKA LEKU VEREGEN - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - VEREGEN CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ VEREGEN W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU VEREGEN

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O VEREGEN

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here