Konsultacja merytoryczna:

Venożel

Venożel jest lekiem do stosowania miejscowego. Ma postać białego żelu.
Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania do stosowania Venożel:
– zapalenia żył kończyn dolnych;
– obrzęki pooperacyjne i pourazowe, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych;
– zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa;
– pourazowy ból mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania);
– ograniczone i łagodne postaci zapalenia stawów.

Jaki jest skład Venożel, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: diklofenak sodowy (12 mg/g), trybenozyd (10 mg/g) i escyna (5 mg/g).

Pozostałe składniki to: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Venożel – jak stosować ten lek?

Venożel należy stosować miejscowo na skórę, 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo zastosować pasek żelu o długości około 4 cm. Po nałożeniu żel należy rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.

Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, jeśli leczenie ich nie dotyczy.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zmian chorobowych oraz od reakcji na leczenie. Zwykle leczenie trwa nie dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). W przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych, zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu.

Jeśli po upływie 7 dni stosowania żelu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane przypadki przedawkowania leku przy jego miejscowym stosowaniu. Jeśli lek został omyłkowo połknięty, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venożel – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Venożel w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
W trzecim trymestrze ciąży stosowanie leku Venożel jest przeciwwskazane. Ze względu na niewystarczającą ilość danych klinicznych, nie zaleca się stosowania leku Venożel podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. W tych przypadkach Venożel można stosować jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść z zastosowania leku u matki przewyższa potencjalne zagrożenie dla płodu.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Stosowanie leku Venożel u kobiet karmiących piersią jest przeciwwskazane.

Ulotka Venożel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Venożel, (12 mg + 10 mg + 5 mg)/g, żel (Diclofenacum natricum + Tribenosidum + Escinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 130.89 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venożel m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Venożel, (12 mg + 10 mg + 5 mg)/g, żel (Diclofenacum natricum + Tribenosidum + Escinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 175.69 KB

Cena - ile kosztuje Venożel?

Cena Venożel i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Venożel.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Venożel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
32.73 

Zastosowanie Bioaron Baby od 24 m-ca krople wyciskane z kapsułki (Opakowanie: 30 )Bioaron Baby od 24 m-ca krople wyciskane z kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia. Zawiera witaminę D oraz kwasy tłuszczowe…

202.99 

Zastosowanie Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 dla kobiet, ampułki (Opakowanie: 21X6 ml)Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 to profesjonalna, intensywna kuracja na wypadanie włosów, przeznaczona dla kobiet. Działa kompleksowo na 5 wybranych czynników, wpływających na problem…

159.99 

Zastosowanie Nucleox smak cytrusowy saszetki + kapsułki (Opakowanie: 30 )Nucleox smak cytrusowy saszetki + kapsułki (Opakowanie: 30 ) to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczona dla panów starających się o dziecko. Wspomaga płodność i polepsza jakość nasienia. Zwiększa prawdopodobieństwo…

26.30 

Zastosowanie Vilcacora Med spray (Opakowanie: 30 ml)Vilcacora Med spray (Opakowanie: 30 ml) to wyrób medyczny w postaci aerozolu do stosowania na gardło i krtań. Wspomaga leczenie stanów zapalnych i zmniejsza suchość spowodowaną niesprzyjającymi czynnikami środowiskowymi czy chorobą…

64.68 

Zastosowanie Mumomega kapsułki (Opakowanie: 30 )Mumomega kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Zapewniają one prawidłowy rozwój dziecka i…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief