Venożel jest lekiem do stosowania miejscowego. Ma postać białego żelu.
Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Wskazania do stosowania Venożel:
– zapalenia żył kończyn dolnych;
– obrzęki pooperacyjne i pourazowe, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych;
– zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa;
– pourazowy ból mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania);
– ograniczone i łagodne postaci zapalenia stawów.
Więcej informacji na temat leku Venożel:
Jaki jest skład Venożel, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są: diklofenak sodowy (12 mg/g), trybenozyd (10 mg/g) i escyna (5 mg/g).
Pozostałe składniki to: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.
Dawkowanie preparatu Venożel – jak stosować ten lek?
Venożel należy stosować miejscowo na skórę, 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo zastosować pasek żelu o długości około 4 cm. Po nałożeniu żel należy rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.
Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, jeśli leczenie ich nie dotyczy.
Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zmian chorobowych oraz od reakcji na leczenie. Zwykle leczenie trwa nie dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). W przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych, zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu.
Jeśli po upływie 7 dni stosowania żelu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Nie są znane przypadki przedawkowania leku przy jego miejscowym stosowaniu. Jeśli lek został omyłkowo połknięty, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venożel – czy mogę spożywać alkohol?
Nie dotyczy.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Venożel w okresie ciąży i karmienia piersią?
Ciąża
W trzecim trymestrze ciąży stosowanie leku Venożel jest przeciwwskazane. Ze względu na niewystarczającą ilość danych klinicznych, nie zaleca się stosowania leku Venożel podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. W tych przypadkach Venożel można stosować jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść z zastosowania leku u matki przewyższa potencjalne zagrożenie dla płodu.
Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Stosowanie leku Venożel u kobiet karmiących piersią jest przeciwwskazane.
Ulotka Venożel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Venożel, (12 mg + 10 mg + 5 mg)/g, żel (Diclofenacum natricum + Tribenosidum + Escinum)
Pobrano 9 razy
Rozmiar plku 130.89 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venożel m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Venożel, (12 mg + 10 mg + 5 mg)/g, żel (Diclofenacum natricum + Tribenosidum + Escinum)
Pobrano 9 razy
Rozmiar plku 175.69 KB
Cena - ile kosztuje Venożel?
Cena Venożel i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Venożel.
Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Venożel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.