Konsultacja merytoryczna:

Voltaren Acti

Voltaren Acti zawiera jako substancję czynną diklofenak potasu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza również gorączkę.

Voltaren Acti stosowany jest w przypadku:
· Bólu mięśni, bólów reumatycznych, ostrego bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnego miesiączkowania.
· Stosowany jest również w leczeniu objawów grypy i przeziębienia (bóle, gorączka), ból gardła.

Voltaren Acti łagodzi objawy stanu zapalnego takie jak ból i obrzęk poprzez blokowanie syntezy cząsteczek (prostaglandyn) odpowiedzialnych za stan zapalny, ból i gorączkę.

Voltaren Acti nie wpływa na przyczyny stanu zapalnego i gorączki.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 5 dni w przypadku bólu lub 3 dni w przypadku gorączki.

Jaki jest skład Voltaren Acti, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest diklofenak potasowy

Voltaren Acti Forte, 12,5 mg
Jedna tabletka powlekana zawiera:
12,5 mg diklofenaku potasowego.

Ponadto lek zawiera:
rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, powidon, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Voltaren Acti – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież powyżej 14 lat
Dawka początkowa to 2 tabletki. Jeśli jest konieczne można stosować 1 lub 2 tabletki, co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.

Tabletkę należy połknąć w całości popijając szklanką wody. W celu osiągnięcia największej skuteczności leku, tabletek nie należy zażywać podczas lub bezpośrednio po posiłku.

Nie należy stosować leku Voltaren Acti przez dłużej niż 5 dni w leczeniu bólu lub dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki bez porozumienia z lekarzem. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku niż zalecana, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Voltaren Acti – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletkę należy połknąć w całości, najlepiej przed jedzeniem, popijając wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Voltaren Acti w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem leku Voltaren Acti należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
W przypadku ciąży lub przypuszczenia o zajściu w ciążę, należy poinformować lekarza i nie stosować leku Volteren Acti. Szczególnie istotne jest, aby nie stosować leku Voltaren Acti podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub utrudnienie porodu.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku Voltaren Acti u kobiet w okresie karmienia piersią, gdyż lek może wywierać szkodliwe działanie u niemowlęcia.
W czasie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wpływ na płodność
Tak jak w przypadku innych leków przeciwzapalnych, stosowanie diklofenaku, substancji czynnej leku Voltaren Acti, może utrudniać zajście w ciążę. Jest to odwracalne, jeżeli przestanie się zażywać lek, jednakże, jeżeli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Ulotka Voltaren Acti – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Voltaren Acti, 12,5 mg, tabletki powlekane (Diclofenacum kalicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 115.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Voltaren Acti m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Voltaren Acti, 12,5 mg, tabletki powlekane (Diclofenacum kalicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 143.34 KB

Cena - ile kosztuje Voltaren Acti?

Cena Voltaren Acti i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Voltaren Acti.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Voltaren Acti? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Cosmopor Advance 10x6cm (Opakowanie: 25 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

191.99 

Zastosowanie Nurofen dla dzieci JUNIOR truskawkowy (Opakowanie: 100 ml)Nurofen dla dzieci JUNIOR truskawkowy (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem przeznaczonym do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego.
Efekt działania Nurofen dla dzieci JUNIOR truskawkowy (Opakowanie: 100 ml)Nurofen dla dzieci JUNIOR truskawkowy (Opakowanie: 100 ml) zawiera substancję czynną ibuprofen, która należy do grupy leków zwanych Niesteroidowymi Lekami Przeciwzapalnymi (NLPZ). Dział…

29.67 

Zastosowanie Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2X5 ml)Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2X5 ml) to maseczka regeneracyjna, która intensywnie pielęgnuje nawet skórę skłonną do neurodermii. Wspiera odbudowę tkanki oraz jej warstwy ochronnej, dzięki czemu staje się ona odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych.Efekt działania Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2X5 ml)Lavera Neutral maska do twarzy (Opakowanie: 2…

8.99 

Olimp Gold-Vit.C 1000 sm.cytryn. (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.87 

Zastosowanie Jowae zestaw redukujący zanieczyszczenia skóry (Opakowanie: 1 op.)Jowae zestaw redukujący zanieczyszczenia skóry (Opakowanie: 1 op.) z fluidem matującym. Gratis w zestawie spray o działaniu odświeżającym.

Jowae fluid matujący to krem przeznaczony do stosowania na dzień i na noc do pielęgnacji twarzy dla skóry wrażliwej, tłustej i mieszanej. Przywraca równowagę skóry, matuje i nawilża…

59.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief