Konsultacja merytoryczna:

Symtabin

Symtabin należy do grupy leków cytotoksycznych, których działanie polega na niszczeniu dzielących się komórek, w tym również komórek nowotworowych.

Symtabin można stosować pojedynczo lub jednocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi, w zależności od rodzaju nowotworu.

Symtabin stosuje się w leczeniu następujących typów nowotworów:
– w monoterapii lub w skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuc,
– w leczeniu raka trzustki,
– w skojarzeniu z paklitakselem w leczeniu raka piersi,
– w skojarzeniu z karboplatyną w leczeniu raka jajnika,
– w skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu raka pęcherza.

Jaki jest skład Symtabin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest gemcytabina. Każda fiolka zawiera 200 mg lub 1000 mg gemcytabiny
(w postaci chlorowodorku gemcytabiny).

Inne składniki leku to mannitol (E421), octan sodu, kwas solny i wodorotlenek sodu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Symtabin – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka leku Symtabin to 1000-1250 mg leku na każdy metr kwadratowy powierzchni ciała pacjenta. Powierzchnię ciała oblicza się na podstawie pomiaru wzrostu i masy ciała pacjenta. Dawkę leku ustala się w zależności od obliczonej w ten sposób powierzchni ciała. Możliwa jest zmiana dawki lub opóźnienie leczenia w zależności od wyników badania krwi i ogólnego stanu pacjenta.
Częstość wlewu leku Symtabin zależy od typu nowotworu, z powodu którego pacjent jest leczony.
Przed podaniem leku Symtabin farmaceuta szpitalny lub lekarz rozpuści proszek.
Lek Symtabin zawsze podaje się we wlewie dożylnym. Wlew trwa około 30 minut.
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie jest znane antidotum w przypadku przedawkowania gemcytabiny. Dawki do 5700 mg/m2 pc., podawane dożylnie w ciągu 30 minut w odstępach dwutygodniowych, były toksyczne w stopniu akceptowalnym klinicznie. W przypadku podejrzenia przedawkowania należy uważnie kontrolować stan pacjenta, wykonywać badania krwi i zastosować leczenie wspomagające, jeśli konieczne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Symtabin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Symtabin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety, które są w ciąży lub planują zajście w ciążę, powinny poinformować o tym lekarza. Należy unikać stosowania leku Symtabin w okresie ciąży. Lekarz poinformuje pacjentkę o potencjalnym ryzyku związanym ze stosowaniem leku podczas ciąży.
Kobiety karmiące piersią powinny poinformować o tym lekarza.
Podczas stosowania leku Symtabin należy zaprzestać karmienia piersią.

Ulotka Symtabin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SYMTABIN, 200 mg; 100 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcytabina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 94.73 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Symtabin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SYMTABIN, 200 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcytabina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 512.91 KB


SYMTABIN, 1000 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcytabina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 535.26 KB

Cena - ile kosztuje Symtabin?

Cena Symtabin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Symtabin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Symtabin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Maxipulmon syrop na suchy, męczący kaszel zawierający skoncentrowaną dawkę substancji aktywnej (butamirat cytrynianu). Lek wskazany dla dzieci powyżej 3. roku życia, posiada przyjemny waniliowo-malinowym smaku.

Preparat dedykowany osobom, które chcą uzupełnić codzienną dietę w składniki wspomagające utrzymanie zdrowych i mocnych włosów. Suplement diety maxi HairUp! Zawiera min. aminokwasy siarkowe, roślinne wyciągi oraz kompleks witamin i minerałów.

SILICOSAN to żel charakteryzujacy się działaniem przeciwtrądzikowym. Ogranicza świecenie sie cery i zmniejsza liczbę niedoskonałości skórnych. Skutecznie oczyszcza i łagodzi podrażnienia.

Lek Esseliv Max zawiera aż 450mg fosfolipidów z nasion soi w każdej kapsułce. Sprzyjają one procesowi regeneracji komórek wątroby. Dlatego szczególnie wskazane są przy uszkodzeniach wątroby wywoływanych alkoholem, lekami lub niewłaś…

Prezerwatywa to nie tylko ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i ciążą, ale również sposób na intensyfikację doznań. Prezerwatywa Durex Intense pokryta jest stymulującym żelem Desirex, posiada także wypustki i prążki.

OLIMP Pure Whey Isolate 95 proszek o smaku waniliowym z zawartością wysokiej klasy, najczystszych białek serwatkowych dobrze tolerowanych i szybko przyswajanych przez organizm osób intensywnie trenujących w celu osiągnięcia przyrostu masy mięśniowej.

DIEROL Gastro to preparat przeznaczony dla niemowląt i dzieci. Wskazaniami do stosowania w problemach gastrycznych, zatruciach pokarmowych, bólach brzucha a przede wszystkim w biegunce o róźnym podłożu np. wirusowej, bakteryjnej, podróżnych.

ELGYDIUM Classic szczoteczka do zębów Medium charakteryzuje się klasycznym kształtem i cienkim oraz długim włosiem. Dokładnie i skutecznie poleruje powierzchnię zębów oraz usuwa jedzenie znajdujące się w przestrzeniach międzyzębowych.

Heel-Hormeel SNT to homeopatyczny produkt leczniczy w postaci kropli doustnych. Lek wskazany jest do stosowania w leczeniu zaburzeń cyklu miesiączkowego. Preparat przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet powyżej 18. roku życia.

Suplement diety Max Ultralac to preparat przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Pozwala uzupełnić codzienną dietę w zestaw bakterii probiotycznych (10 szczepów) oraz prebiotyki. W składzie jednej kapsułki zawarto aż 5 miliardów bakterii.

SWANSON Laktoferyna to preparat, który wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego i trawiennego. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Zwiększa przyswajalność żelaza.

TENA WASH Krem myjący to produkt, który łagodnie i delikatnie oczyszcza skórę w okolicach krocza. Dodatkowo pielęgnuje i pobudza procesy regeneracyjne. Przywraca równowagę wodno-lipidową skóry.

Jednorazowe ampułki wypełnione izotonicznym roztworem z kwasem hialuronowym. Nebu-Dose Hialuronic to uniwersalny, nawilżający preparat do nosa. Z jego pomocą można przemywać lub zakraplać nos, a także można go używać do inhalacji.

Uciążliwy katar nie pozwala Ci normalnie funkcjonować, a co gorsza uniemożliwia spokojny sen? Olejki eteryczne zawarte w Balsamie udrażniającym drogi oddechowe z miętą i mentolem przywrócą komfort oddychania.

Ciągłe wycieranie nosa podczas kataru skutkuje podrażnieniem skóry tych okolic. Rozwiązaniem może być Żel na katar z wyciągiem majerankowym. Działa on nawilżająco i łagodząco, dodatkowo specjalne olejki eteryczne pomagają…

W suplemencie diety Kelp 150mcg jako źródło jodu zastosowano organiczne wodorosty. Jod to jeden z najważniejszych pierwiastków niezbędnych dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każda tabletka zawiera 150mcg jodu.

Flexiderm to specjalistyczny krem o właściwościach pielęgnacyjnych, łagodzących podrażnienia oraz przeciwalergicznych. Bazę Flexiderm krem, tworzy kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy wzmacniający naturalne funkcje skóry.

KAMAGEL to żel stosowany miejscowo, który wykazuje właściwości chłodzące, ściągające oraz odkażające. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia posłoneczne, po goleniu i ukąszeniach owadów.

Starannie skomponowany z substancji o wysokiej biodostępności skład jest największą zaletą suplementu diety Biovital Zdrowie Plus. Preparat zawiera m.in. wyjątkowy gęsty ekstrakt z owoców głogu oraz żelazo i witaminy z grupy…

Colgate mocna mięta to płyn do płukania jamy ustnej zapewniający długotrwałą, 12 godzinną ochronę przed bakteriami i płytką nazębną. Charakteryzuje się przyjemnym, odświeżającym smakiem i pozostawia świeży oddech na dł…