Konsultacja merytoryczna:

Succus Farfarae Phytopharm

Succus Farfarae Phytopharm

W skład leku Succus Farfarae Phytopharm wchodzi sok ze świeżych liści podbiału stabilizowany etanolem. Wyciąg z liści podbiału zawiera substancje śluzowe, które posiadają właściwości ochronne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzą kaszel. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Jest to lek roślinny stosowany tradycyjnie w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania do stosowania
Tradycyjnie w lekkich stanach nieżytowych górnych dróg oddechowych.

Jaki jest skład Succus Farfarae Phytopharm, jakie substancje zawiera?

Substancję czynną leku stanowi sok ze świeżych liści podbiału stabilizowany etanolem (Farfarae folii recentis succus (1:1)), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda.

Zawartość substancji czynnej 100ml/100 ml. Produkt nie zawiera substancji pomocniczych.

Zawartość etanolu w preparacie 25-35% (V/V).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Succus Farfarae Phytopharm – jak stosować ten lek?

Dorośli i młodzież od 12 lat
Lek przyjmować 3 razy dziennie po 2,5 do 5 ml rozcieńczony w niewielkiej ilości płynu.
Nie stosować dłużej niż 4-6 tygodni w ciągu roku.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Succus Farfarae Phytopharm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Preparat przedawkowany, ze względu na zawartość alkoholu, może osłabiać zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową. Z tego też powodu przedawkowanie może powodować szkodliwe działanie przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniach mózgu, przy chorobach umysłowych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Succus Farfarae Phytopharm – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Succus Farfarae Phytopharm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Succus Farfarae Phytopharm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SUCCUS FARFARAE PHYTOPHARM, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny (Farfarae folii recentis succus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 247.57 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Succus Farfarae Phytopharm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SUCCUS FARFARAE PHYTOPHARM, 2,425 g/2,5 ml, płyn doustny (Farfarae folii recentis succus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 183.82 KB

Cena - ile kosztuje Succus Farfarae Phytopharm?

Cena Succus Farfarae Phytopharm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Succus Farfarae Phytopharm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Succus Farfarae Phytopharm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Aloe Vera Gel pur ohne Duft (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

68.99 

Zastosowanie Menoplant Soy-a 40+ kapsułki (Opakowanie: 60 )Menoplant Soy-a 40+ kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, uzupełniający codzienną dietę w izoflawony (fitoestrogeny), pochodzące z soi, które zalecane są szczególnie zalecane kobietom w okresie menopauzalnym.

Preparat może być stosowany przez chorych na cukrzycę. Nie zawiera glutenu ani laktozy.Efekt działania Menoplant Soy-a 40+ kapsułki (Opakowanie: 60 )Produkt łagodzi objawy menopauzy takie, jak: uderzenia gorąca, nocne poty…

24.99 

Zastosowanie Epa Dha essentials 1000 mg kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Ze względu na niedostosowanie diety (zbyt małe spożycie ryb morskich, a nadmierne tłuszczów trans i tłuszczów zwierzęcych), dostarczanie organizmowi olejów rybnych ma ogromny i wszechstronny wpływ na ogólny stan zdrowia. Podstawowe składniki Epa Dha essentials 1000 mg kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) zawierają standaryzowane kwasy tłuszczowe Omega-3: EPA (kwas eikozapentaenowy)…

138.99 

Jelonet 10x10cml gaza parafinowa jałowa (Opakowanie: 10 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

106.99 

Zastosowanie Procto-Glyvenol (Opakowanie: 30 g)Procto-Glyvenol (Opakowanie: 30 g) to krem leczniczy na hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne. Stosowany doodbytniczo ma działanie łagodzące stan zapalny i obrzęk. Działa także znieczulająco. Ułatwia wypróżnianie się oraz wykonywanie codziennych czynności.
Efekt działania Procto-Glyvenol (Opakowanie: 30 g)Procto-Glyvenol (Opakowanie: 30 g) zawiera tribenozyd – lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwświądowy. Powoduje uelastycznienie i wzmocnienie ścianek naczyń…

31.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief