Rizmoic

Rizmoic to lek zawierający substancję czynną naldemedynę. Jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu zaparć spowodowanych lekami przeciwbólowymi, które są nazywane opioidami (np. morfina, oksykodon, fentanyl, tramadol, kodeina, hydromorfon, metadon). Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Rizmoic zawiera substancję czynną naldemedynę.
Jest to lek stosowany u osób dorosłych w leczeniu zaparć spowodowanych lekami przeciwbólowymi, które są nazywane opioidami (np. morfina, oksykodon, fentanyl, tramadol, kodeina, hydromorfon, metadon).

Stosowane leki opioidowe o działaniu przeciwbólowym mogą wywoływać następujące objawy:
– zmniejszenie częstości wypróżniania,
– twarde stolce,
– ból brzucha,
– ból w odbytnicy podczas wydalania twardych stolców,
– odczucie obecności stolca w odbytnicy po wypróżnieniu.

Lek Rizmoic może być stosowany u pacjentów przyjmujących leki opioidowe w leczeniu bólu nowotworowego lub przewlekłego bólu nienowotworowego po wcześniejszym leczeniu z wykorzystaniem środków przeczyszczających.

Skład

Każda tabletka zawiera 200 mikrogramów naldemedyny (w postaci tosylanu).

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: mannitol, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (patrz punkt 2, część „Lek Rizmoic zawiera sód”) i magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, talk oraz żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
• Zalecana dawka to jedna tabletka 200 mikrogramów raz na dobę.
• Pacjent może przyjmować lek Rizmoic łącznie ze środkami przeczyszczającymi lub bez nich.
• Nie ma potrzeby zmiany dawki leku opioidowego przed rozpoczęciem stosowania leku Rizmoic.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przyjął więcej leku Rizmoic niż zalecane, powinien porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub udać się do szpitala. Pacjenci będą monitorowani w kierunku wystąpienia objawów odstawienia opioidów (patrz punkt 2 ulotki, część „Ostrzeżenia i środki ostrożności” oraz punkt 4 ulotki).

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Rizmoic można przyjmować o dowolnej porze dnia w czasie posiłku lub między posiłkami. Jednakże, po rozpoczęciu przyjmowania leku należy go przyjmować mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Podczas przyjmowania leku Rizmoic nie należy pić dużych ilości soku grejpfrutowego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Wpływ leku na kobiety w ciąży nie jest znany. Lekarz doradzi, czy pacjentka może stosować lek Rizmoic w okresie ciąży.

Nie należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Rizmoic, ponieważ nie wiadomo, czy naldemedyna przenika do mleka. Jeżeli pacjentka karmi piersią powinna skonsultować się lekarzem.

Prowadzenie pojazdów

Lek Rizmoic nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Ulotka Rizmoic

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Rizmoic (forum)

Stosujesz Rizmoic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

3 komentarze do “Rizmoic”

  1. Biorę ten lek zgodnie z zaleceniem lekarza. Mam jednak wrażenie, że oprócz bólu brzucha nic on nie daje. Zaparcia są coraz to większe, a wypróżnienie mogę osiągnąć jedynie po zastosowaniu coraz to silniejszych środków przeczyszczających, albo po odstawieniu opioidów. Jedno i drugie stanowi dla mnie torturę. Dostałem się w ślepą uliczkę. Brak mi już sił. Może trzeba było nie zaczynać z tym lekiem.

    Odpowiedz
  2. Rizmoic – chętnie bym zastąpił, ale czym? Zadziałał na zaparcie, ale potwornie boli mnie brzuch, a przy bólu chłoniaka w brzuchu, to trochę za dużo do zniesienia. Odradzam, ale nie wiem czym zastąpić.

    Odpowiedz
  3. Przede wszystkim ” DEBILA” , który wymyślił opakowanie po 28 tabletek w opakowaniu, powiesił bym, albo torturował jak zwyczajnego bandziora. Co do leku, to nowy wynalazek. Koszt 248zł ( 250 zł ). Nie powinien być na receptę, a jeżeli już to z dużą zniżką – DUŻĄ. Są inne środki, godne uwagi, a podobnymi środkami leczyć się można do ” usranej śmierci ” i efektu nie będzie. Podobnie jak z syropami na podobne dolegliwości, trzeba brać ciągle, może zadziała. Z tym preparatem podobnie. Dziękuję, ale nie skorzystam, bo to zwyczajne złodziejstwo, jak w przypadku preparatów dla ludzi i dzieci chorych na raka. których to ceny już się liczy w dziesiątkach, czy setkach tysięcy zł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Rizmoic. Podziel się doświadczeniami na forum.