Recepta przez internet – jak to możliwe?

Recepta przez internet – jak to możliwe?

Rozwój nowoczesnych technologii mocno wpłynął też na medycynę oraz standardy podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki temu masz możliwość skonsultowania się z lekarzem dowolnej specjalizacji przez internet. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji wystawienia e-recepty na leki i to bez potrzeby wychodzenia z domu. Zobacz, jak to działa!

Zdalne konsultacje z lekarzami to ogromna wygoda, szczególnie dla osób starszych i przewlekle schorowanych. Już nie musisz martwić się o dojazd do placówki medycznej, aby poprosić o przedłużenie recepty albo kontynuację zwolnienia lekarskiego od pracy. Wystarczy, że skorzystasz z portalu PlusRecepta, a w kilkanaście minut otrzymasz e-receptę.

Czy recepta na leki przez internet to dobre rozwiązanie?

W dzisiejszych czasach przez internet da się załatwić praktycznie wszystko – także e-receptę na potrzebne leki. Wystarczy, że umówisz się do specjalisty konkretnej specjalizacji i przedstawisz swój stan zdrowotny oraz dokumentację medyczną. Zanim umówisz się na konsultację, ustal swoje dolegliwości np.:

Oczywiście jest znacznie więcej spraw, jakie da się załatwić przez internet z wybranym lekarzem. Oprócz wywiadu medycznego i zaleceń lekarskich zyskasz też możliwość pozyskania e-recepty na niezbędne leki – zarówno nowe, jak i kontynuację dotychczasowego leczenia.

e-recepta

Kto i kiedy może otrzymać receptę przez internet?

Internetową receptę na leki może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która ma nadany numer PESEL. Oczywiście są też inne warunki, dzięki którym lekarze podczas zdalnej konsultacji mogą wystawić taki dokument. Kilka warunków, które umożliwiają załatwienie sprawy przez internet to:

  • posiadanie dokumentacji medycznej potwierdzającej wskazania do wystawienia e-recepty,
  • ocena lekarza nie może budzić żadnych wątpliwości co do stanu zdrowia pacjenta, który otrzymał e-receptę,
  • elektroniczny dokument może stanowić kontynuację leczenia.

E-recepta wystawiana podczas zdalnej konsultacji przez internet warto postawić wtedy, kiedy skończą Ci się leki i potrzebujesz szybko wykupić nową dawkę. To też dobra opcja dla osób starszych i schorowanych, które mają problem z wyjściem z domu do lekarza.

Reklama

E-recepta – ile to kosztuje i jak długo trzeba czekać?

Czas trwania diagnostyki lekarskiej online najczęściej nie przekracza kilkunastu minut, choć wiele zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest sprawa. Koszty e-recepty są uzależnione od wybranej specjalizacji lekarza oraz schorzenia, z którym się zmagasz. Jeśli potrzebujesz jak najszybciej wykupić leki na receptę – zdalna konsultacja to najlepsze rozwiązanie.

Tuż po zakończeniu zdalnej rozmowy z lekarzem otrzymasz e-receptę wraz z kodem autoryzacyjnym praktycznie od ręki. Co więcej, internetowa e-recepta jest też dostępna dla osób, które nie mają aktywnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Podsumowując: elektroniczne recepty to odpowiedź na zmieniające się potrzeby pacjentów, szczególnie tych schorowanych i starszych.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.