Posorutin

Posorutin jest lekiem służącym do stabilizacji naczyń krwionośnych oka. Posorutin stosuje się w leczeniu uzupełniającym w przypadku osłabienia naczyń krwionośnych, np. przy zmianach w dnie oka spowodowanych retinopatią cukrzycową, lub przy wylewach krwawych do spojówki.

Jaki jest skład Posorutin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest trokserutyna.

Pozostałe składniki to chloroheksydyny diglukonianu roztwór 20%, sodu chlorek, disodu edytynian, woda do wstrzykiwań lub woda wysokooczyszczona.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Posorutin – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W celu podania leku Posorutin należy umyć dokładnie ręce, odkręcić zakrętkę pojemnika, odchylić nieco głowę do tyłu, odciągnąć lekko dolną powiekę, następnie ściskając niezbyt mocno butelkę, podać jedną kroplę do worka spojówkowego, powoli zamknąć powieki.

Należy unikać kontaktu zakraplacza z okiem i skórą twarzy. Po zakropleniu starannie zamknąć pojemnik zakrętką. Zakraplanie leku należy rozłożyć równomiernie w ciągu doby.

Posorutin jest lekiem przeznaczonym do długotrwałej terapii. Jej długość określa lekarz.

Zwykle zakrapla się 3 razy na dobę po 1 kropli do worka spojówkowego.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano żadnego przypadku przedawkowania. Nie jest znane specyficzne postępowanie lecznicze po przedawkowaniu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Posorutin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Posorutin z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Posorutin w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania w czasie ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania w czasie karmienia piersią.

Ulotka Posorutin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Posorutin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

2 komentarze do “Posorutin”

 1. Jestem cukrzyczką od kilku lat i dowiedziałam się,że pękające i wylewające naczynia w oku to efekt tej choroby.
  Poprosiłam swoją okulistkę z Trójmiasta o pomoc a ta dała mi Posorutin do ciągłego stosowania.
  Od teraz wylewy są dużo słabsze i zdecydowanie rzadsze
  Jeśli ktoś ma podobny problem niech także poprosi swojego okulistę o ten lek

  Odpowiedz
 2. Genialny lek, który zapisał mi okulista.
  Generalnie bardzo bezpieczny i łatwy w użyciu.
  Miałem regularne problemy z pękającymi naczynkami w oku, które może nie są niebezpieczne ,ale wyglądało to czasem koszmarnie.
  Od kiedy stosuję krople Posorutin ten problem zniknął!
  W połączeniu z dobrymi kroplami nawilżającymi (ja stosuje akurat Hylo Gel- ze wszystkich, które do tej pory stosowałem nie znalazłem lepszych ) moje oczy są teraz jak nowe!!!
  Nie ma uczucia pieczenia i takiego dziwnego bólu tych oczu,No i co najważniejsze krew nareszcie nie wylewa w oku!!!
  Polecam wszystkim

  Odpowiedz

Dodaj komentarz