Konsultacja merytoryczna:

Troxerutin

Troxerutin ma postać żelu. Jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego. Substancją czynną w żelu Troxerutin jest trokserutyna, która należy do grupy bioflawonoidów.

Wskazania do stosowania
Troxerutin jest wskazany do miejscowego stosowania na skórę w bólach i obrzękach nóg, wywołanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz jej objawami takimi jak: uczucie „ciężkich nóg” i bóle kończyn dolnych, obrzęki kończyn dolnych, żylaki podudzi.

Jaki jest skład Troxerutin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest trokserutyna.
1 g żelu zawiera 20 mg trokserutyny.

Pozostałe składniki to: makrogologlicerolu rycynooleinian, karbomer, trolamina, glicerol, disodu edetynian, etanol 96%, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Troxerutin – jak stosować ten lek?

Lek Troxerutin jest przeznaczony do stosowania na skórę. Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, cienką warstwę żelu nakładać 2 razy na dobę na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry i delikatnie wmasowywać, aż do całkowitego wchłonięcia.

Po użyciu leku należy umyć ręce

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane objawy przedawkowania leku w przypadku stosowania zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Troxerutin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Troxerutin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Troxerutin nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży, chyba że w opinii lekarza korzyści wynikające ze stosowania leku są większe niż możliwe ryzyko dla płodu.

Ulotka Troxerutin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TROXERUTIN , 20 mg/g, żel (Troxerutinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 163.47 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Troxerutin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TROXERUTIN , 20 mg/g, żel (Troxerutinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 210.69 KB

Cena - ile kosztuje Troxerutin?

Cena Troxerutin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Troxerutin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Troxerutin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Proxana sigma-tau jest suplementem diety przeznaczonym dla mężczyzn. Preparat zawiera naturalne składniki stanowiące proaktywne wsparcie dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania
prostaty, aktywują komórkowe przemiany metaboliczne.

MosKill Med Żel, to specjalny preparat, który skutecznie łagodzi skutki ukąszenia komarów i owadów.
Żel działa miejscowo, koi podrażnienia oraz znacznie przyspiesza ustępowanie zmian po ukąszeniu owadów. Daje przyjemne uczucie chł…

Pyszna owocowo-ziołowa herbatka dla dzieci powyżej 3. roku życia i dla dorosłych. Suplement diety Herbatka ziołowa na przeziębienie przeznaczona jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w owoc maliny, kwiatostan lipy i korzeń prawoślazu.

Preparat z naturalnym kolagenem z dziko żyjącego dorsza atlantyckiego oraz z wysoką porcją witaminy C. Suplement diety Vitter Pure Kolagen z ryb morskich+witamina C ma przyjemny truskawkowo-rabarbarowy smak, uzyskany z naturalnych aromatów.

Veera Podkolanówki przeciwżylakowe 40 DEN kolor naturalny rozmiar 3/4 dzięki temu, że wywołują niewielki, stopniowy ucisk, chronią przed objawami niewydolności żylnej (np. żylakami, opuchlizną).

Selen to składnik, który jest bardzo ważny dla utrzymanie organizmu w zdrowiu, wspomaga między innymi prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Suplement diety Vitter Pure Selen oprócz dużej porcji selenu zawiera również inulinę z korzenia…

Chrom forte z zieloną herbatą sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej i pobudza przemiany metaboliczne organizmu. Wyraźnie zmniejsza apetyt oraz reguluje poziom glukozy we krwi. Wspiera czynność mięśni.

Przyrząd do usuwania kleszczy Kleszcz Out umożliwia wytworzenie próżni, która pozwala na wyciągnięcie kleszcza lub usunięcie jadu. Jest to przyrząd, który można stosować między innymi po ukąszeniu pszczół…

MEMO SPEED KOFEINA to preparat odpowiadający za zwiększenie wydolności psychofizycznej organizmu oraz poprawę pamięci i zdolności koncentracji. Dodaje energii, pobudza i łagodzi objawy zmęczenia.

HEMOVAL EXTRA Krople to preparat zawierający naturalne składniki, które ograniczają dolegliwości związane z występowaniem guzków hemoroidalnych. Wspiera proces trawienia w jelicie grubym.

Roślinny suplement diety Zatoki zawiera w swoim składzie owoc róży i pigwy, kwiat bzu czarnego, liść mięty, ziele tymianku i kwiatostan lipy. Preparat polecany jako uzupełnienie diety w celu wsparcia dróg oddechowym w okresie…

Krople doustne Laktoferyna to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający mikronizowaną, naturalną, czystą laktoferynę. Preparat polecany jest do stosowania jako wsparcie dla odporności.

Ranigast Max to produkt leczniczy zalecany przy dolegliwościach żołądkowych. Kiedy cierpisz z powodu zgagi lub niestrawności, sięgnij po tabletkę Ranigast Max. Każda tabletka zawiera aż 150mg substancji czynnej – ranitydyny.

Preparat wskazany w zaparciach związanych z osłabieniem ruchów perystaltycznych jelit lub stanem skurczowym mięśni gładkich jelit.

Ziołowa Herbatka fix dla płuc zawiera starannie skomponowany zestaw ziół, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie płuc i układu oddechowego. Wspierają również struny głosowe, a rumianek łagodzi ból gardła.

Produkt do postępowania dietetycznego w profilaktyce niedoboru witaminy D oraz związanej z nim krzywicy. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Bobik D ma postać kapsułek typu twist-off, które zawierają cholekalcyferol.

Ibuprofen Max 400mg to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym. Jego substancją czynną jest ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazujący działanie nie tylko przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale również przeciwgorączkowe.

BENEFLORA to synbiotyk (zawiera probiotyk i prebiotyk). W efekcie takiego połączenia preparat reguluje pracę układu trawiennego, przywraca prawidłową florę bakteryjną w jelitach i hamuje rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów.

Iladian direct plus to preparat, który wspomaga leczenie bakteryjnego zakażenia pochwy.

Paski testowe OneTouch Select Plus o wysokiej czułości, dzięki systemowi szybkiego pomiaru ułatwiają codzienne oznaczenie poziomu glukozy we krwi. Paski są kompatybilne z glukometrem OneTouch Select Plus.