Noclaud

Noclaud to lek na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie cilostazol. Jest stosowany do leczenia chromania przestankowego, czyli bólu typu skurczowego w kończynach dolnych, który pojawia się podczas chodzenia i jest spowodowany niedostatecznym dopływem krwi do nóg. Dzięki poprawie krążenia krwi w kończynach dolnych, Noclaud zwiększa odległość, jaką pacjent może przejść bez wystąpienia bólu.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Noclaud zawierający czynny składnik cylostazol należy do grupy leków tzw. inhibitorów fosfodiesterazy typu 3. Wywołuje on różne działania, które obejmują rozszerzenie niektórych naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie aktywności krzepnięcia (zbrylania się) niektórych krwinek, zwanych płytkami krwi, wewnątrz naczyń krwionośnych.

Noclaud został przepisany w celu leczenia „chromania przestankowego”. Chromanie przestankowe to ból typu skurczowego w kończynach dolnych występujący podczas chodzenia, który jest spowodowany niedostatecznym dopływem krwi do nóg. Noclaud zwiększa odległość, jaką pacjent może przejść bez wystąpienia bólu, poprzez poprawę krążenia krwi w kończynach dolnych.

Cylostazol zaleca się wyłącznie pacjentom, u których modyfikacje stylu życia (w tym zaprzestanie palenia i zwiększenie intensywności ćwiczeń) i inne odpowiednie interwencje nie złagodziły w wystarczającym stopniu objawów. Ważne jest, aby w trakcie leczenia cylostazolem pacjent nadal stosował prowadzone modyfikacje stylu życia.

Skład

• Substancją czynną leku jest cylostazol. Jedna tabletka zawiera 50 mg cylostazolu.

• Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, karmeloza wapniowa , hypromeloza 6 cP i magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Zalecana dawka to 2 x 100 mg (dwie tabletki 50 mg lub jedna tabletka 100 mg) dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Nie jest wymagana modyfikacja dawki u osób w podeszłym wieku.

Lekarz może jednak przepisać mniejszą dawkę, jeżeli pacjent stosuje leki, które mogą wpływać na działanie leku Noclaud.

• Noclaud należy przyjmować 30 minut przed śniadaniem i kolacją. Tabletki należy zawsze popijać wodą.

Niektóre korzyści ze stosowania leku Noclaud mogą być dostrzegalne po 4-12 tygodniach leczenia.

Lekarz oceni skuteczność po 3 miesiącach leczenia i może zalecić przerwanie leczenia cylostazolem, jeżeli skuteczność terapii będzie niewystarczająca.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Noclaud nie jest przeznaczony dla dzieci.

Przedawkowanie

Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny pacjent zażył więcej tabletek leku Noclaud niż powinien, mogą wystąpić objawy przedmiotowe i podmiotowe, takie jak silne bóle głowy, biegunka, obniżenie ciśnienia krwi i niemiarowa czynność serca.

W przypadku zażycia większej liczby tabletek niż przepisana dawka należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub lokalnym szpitalem. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą opakowania, aby było jasne jaki lek został przyjęty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Noclaud należy przyjmować 30 minut przed śniadaniem i kolacją.
Tabletki należy zawsze popijać wodą.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Noclaud NIE WOLNO stosować w okresie ciąży.

NIE ZALECA SIĘ stosowania leku Noclaud u matek karmiących piersią.

Ulotka Noclaud


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Noclaud (forum)

Stosujesz Noclaud? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

4 komentarze do “Noclaud”

  1. Te skutki uboczne, to szybkie tętno , narastające mrowienie nóg a na końcu katastrofa. Jeżeli nie masz pod ręką silnego faceta albo szczęśliwym trafem poręczy czy drzewa ,to możesz zaryć twarzą w glebę .Czego życzę temu ,kto to dopuścił do obrotu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Noclaud. Podziel się doświadczeniami na forum.