Konsultacja merytoryczna:

Stepcil

Stepcil

Stepcil należy do grupy leków tzw. inhibitorów fosfodiesterazy typu 3.

Wywołuje on różne działania, które obejmują rozszerzenie niektórych naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie aktywności krzepnięcia (zbrylania się) niektórych krwinek, zwanych płytkami krwi, wewnątrz naczyń krwionośnych.

Stepcil został przepisany w celu leczenia „chromania przestankowego”. Chromanie przestankowe to ból typu skurczowego w kończynach dolnych występujący podczas chodzenia, który jest spowodowany niedostatecznym dopływem krwi do nóg. Stepcil zwiększa odległość, jaką pacjent może przejść bez wystąpienia bólu, poprzez poprawę krążenia krwi w kończynach dolnych. Stepcil zaleca się wyłącznie pacjentom, u których modyfikacje stylu życia (w tym zaprzestanie palenia i zwiększenie intensywności ćwiczeń) i inne odpowiednie interwencje nie złagodziły w wystarczającym stopniu objawów. Ważne jest, aby w trakcie leczenia cylostazolem pacjent nadal stosował wprowadzone modyfikacje stylu życia.

Jaki jest skład Stepcil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cylostazol. Jedna tabletka zawiera 100 mg cylostazolu.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza wapniowa, hypromeloza 5/6 cP i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Stepcil – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku to dwa razy na dobę po 1 tabletce (100 mg) (jedna tabletka rano i jedna tabletka wieczorem).

Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. Jednakże lekarz może zmniejszyć dawkę leku, jeśli pacjent przyjmuje jednocześnie inne leki wywierające wpływ na działanie leku.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Lek należy przyjmować 30 minut przed śniadaniem oraz 30 minut przed wieczornym posiłkiem. Tabletki należy zawsze popijać wodą.

Czasami korzyści ze stosowania leku są odczuwalne w ciągu 4-12 tygodni leczenia. Po 3 miesiącach lekarz oceni postępy leczenia i może zalecić odstawienie cylostazolu jeśli skuteczność terapii będzie niewystarczająca.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny pacjent przyjął więcej tabletek leku niż powinien, mogą wystąpić następujące objawy: silny ból głowy, biegunka, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i zaburzenia rytmu serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Stepcil – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować 30 minut przed śniadaniem oraz 30 minut przed wieczornym posiłkiem.

Tabletki należy zawsze popijać wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Stepcil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku NIE WOLNO stosować w okresie ciąży.

NIE ZALECA SIĘ stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Stepcil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Stepcil, 100 mg, tabletki (Cilostazolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Stepcil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Stepcil, 100 mg, tabletki (Cilostazolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Stepcil?

Cena Stepcil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Stepcil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Stepcil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety Sylimaryna zawiera wysokiej jakości ekstrakt z nasion ostropestu plamistego, czyli źródło sylimaryny. Preparat jest przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają prawidłową pracę wątroby.

Krople, które pomogą Ci utrzymać uszy w czystości – Bobolen higiena uszu! Preparat ułatwia usuwanie nadmiaru woskowiny, a także zabezpiecza kanał uszny przed dostawaniem się tam wody. Krople można stosować od 1. roku życia.

Suplement diety Urinal Nefro rekomendowany jest do stosowania w celu uzupełnienia codziennej diety w składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie nerek. W składzie zawarto m.in. wyciąg z wilżyny ciernistej i oliwki europejskiej oraz…

Podczas przyjmowania antybiotyków zaleca się stosowanie preparatów, które pomagają uzupełnić mikroflorę jelitową. Takie działanie wspierające ma suplement diety Olimp Kolonbiotic Junior, który polecany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Plastry lecznicze Nurofen Mięśnie i Stawy pozwalają aplikować substancję czynną bezpośrednio w miejscu bólu. Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym jest ibuprofen. Lek można stosować u osób dorosłych i młodzieży powyżej 16…

Herbatka fix Migrenka zawiera wysokiej jakości susz ziołowo-owocowy. W jej składzie znajdziemy takie dary natury jak: melisa, hibiskus, rumianek, złocień maruna, rozmaryn, głóg, aronia, werbena oraz lawenda.

Doustny roztwór glukozy o smaku coli przeznaczony do postępowania dietetycznego w celu przeprowadzenia testu tolerancji glukozy. Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Gluco test glukoza o smaku coli jest odpowiedni dla kobiet w ciąży.

Omega-Vitum 3-6-9 to suplement, który jest dedykowany osobom chcącym uzupełnić swoją codzienną dietę w zestaw wielo- i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminę E. Preparat do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyż…

Suplement diety Swanson Oregano Oil 150mg przeznaczony do stosowania w celu uzupełnienia codziennej diety w wysokiej jakości olej z oregano, który jest składnikiem wspierającym utrzymanie prawidłowego funkcjonowania organizmu.

DebuActiv 150 to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w postępowaniu dietetycznym przy zaburzeniach czynności jelit np. u osób z zespołem jelita drażliwego (IBS). Każda kapsułka dojelitowa zawiera 150mg maślanu sodu.

Aerozol do nosa Azelastin POS 1mg/ml to produkt leczniczy zawierający jako substancję czynną azelastynę, czyli substancję o działaniu przeciwhistaminowym. Wskazaniem do stosowania leku jest alergiczne zapalenie śluzówki nosa.

Owoc borówki czernicy oraz owoc dzikiej róży to dary natury wypełnione cennymi substancjami aktywnymi. Herbatka Fix Borówka marki Herbapol Kraków to sposób na przyjmowanie tych składników w formie aromatycznego naparu.

Unikalna formuła przeznaczona do stosowania jako wsparcie dla właściwego funkcjonowania organizmu! Suplement diety Acuintegra A-biotic zawiera kompozycję naturalnych ekstraktów, w tym ekstrakty z cynowodu chińskiego i urzetu barwierskiego.

Suplement diety Fiorda o smaku czarnej porzeczki zawiera trzy cenne wyciągi – z porostu islandzkiego, z dzikiej róży i malwy czarnej. Pastylki do ssania są polecane jako uzupełnienie diety w przypadku objawów wywołanych podrażnieniem gardł…

Trzy wyjątkowe składniki – ekstrakt z liści morwy białej, chrom oraz witamina B6 tworzą skład suplementu diety Morwa biała extra. Uzupełnianie diety w te składniki może wspomóc prawidłowy proces metabolizmu…

Produkt leczniczy Xylodex 0,1% regeneracja w postaci aerozolu do nosa stosowany jest w leczeniu objawów niedrożności nosa. Za działanie leku odpowiadają dwie substancje czynne: chlorowodorek ksylometazoliny oraz deksopantenol.

Probiotyk zawierający bakterie Bifidobacterium infantis (szczep 35624®). Suplement diety Alflorex polecany jest do stosowania jako uzupełnienie diety w cenne bakterie probiotyczne oraz jako wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania jelit.

Skład pastylek na gardło Grether’s Pastilles o smaku czarnej porzeczki bazuje na oryginalnej recepturze pochodzącej z 1850 roku. Oprócz gliceryny pastylki zawierają także sok z czarnej porzeczki, który jest doskonałym źródłem…

Suplement diety, który idealnie wpasowuje się w potrzeby sportowców, powinien podnosić wytrzymałość mięśniową i wydolność tlenową organizmu oraz przyspieszać regenerację. Cytrulina w postaci proszku o smaku kiwi działa dokładnie w taki sposób!

Preparat z cholekalcyferolem do stosowania w celu uzupełnienia codziennej diety w witaminę D. Suplement diety Nutra D3 1000 ma postać żelowych kapsułek, każda kapsułka zawiera 25mcg cholekalcyferolu, czyli 500% referencyjnej wartości spożycia.