Kwiat lawendy

Kwiat lawendy to produkt leczniczy, który jest stosowany w stanach wyczerpania umysłowego, problemów z zasypianiem, a także łagodnych objawach napięcia nerwowego. Substancją czynną jest kwiat lawendy (Lavandula angustifolia Mill.). Kwiat lawendy zawiera około 3% olejku eterycznego, którego główne składniki to estry, na przykład przyjemnie pachnący octan linalolu oraz terpeny, między innymi geraniol, borneol i cyneol. Produkt ten jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Tradycyjnie stosuje się w objawowym leczeniu łagodnych objawów napięcia nerwowego i wyczerpania umysłowego oraz jako środek ułatwiający zasypianie.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Skład

1 g produktu zawiera 1 g Lavandula angustifolia Mill. (L. officinalis Chaix), flos (kwiat lawendy).

Dawkowanie

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: 1-2 łyżeczki kwiatów (1-2 g) zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 20 minut, przecedzić. Pić po ¾ szklanki świeżo przygotowanego naparu 3 razy dziennie.

Przedawkowanie

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Prowadzenie pojazdów

Może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn dlatego pacjenci stosujący produkt leczniczy nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Ulotka Kwiat lawendy

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Kwiat lawendy (forum)

Stosujesz Kwiat lawendy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Kwiat lawendy. Podziel się doświadczeniami na forum.