FULVESTRANT SUN

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FULVESTRANT SUN? – OPIS I WSKAZANIA

Lek ten zawiera substancję czynną fulwestrant, która blokuje działanie receptorów estrogenowych. Estrogeny, żeńskie hormony płciowe, mogą mieć wpływ na rozwój raka piersi.

Lek Fulvestrant SUN jest stosowany:
– jako jedyny lek w leczeniu raka piersi (z obecnością receptorów estrogenowych), który jest miejscowo zaawansowany lub rozprzestrzenił się do innych części organizmu (przerzuty) u kobiet po menopauzie,
lub
– w skojarzeniu z palbocyklibem w leczeniu raka piersi z obecnością receptorów hormonalnych, bez nadmiernej ekspresji receptora ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu 2. Leki te stosuje się, gdy nowotwór jest miejscowo zaawansowany lub rozprzestrzenił się do innych części organizmu (przerzuty). Kobiety przed menopauzą będą również otrzymywać lek zwany agonistą hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH).

Gdy lek Fulvestrant SUN jest podawany w skojarzeniu z palbocyklibem, ważne jest, by przeczytać ulotki obu leków. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących palbocyklibu należy zwrócić się do lekarza.

SKŁAD FULVESTRANT SUN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest fulwestrant. Jedna ampułkostrzykawka (5 mL) zawiera 250 mg fulwestrantu.

Ponadto lek zawiera: etanol (96 %), alkohol benzylowy (E 1519), benzylu benzoesan i olej rycynowy oczyszczony.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FULVESTRANT SUN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Fulvestrant SUN jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w dwóch powolnych domięśniowych wstrzyknięciach, każde w inny pośladek.

Zalecana dawka to 500 mg fulwestrantu (dwa wstrzyknięcia po 250 mg) podawane raz na miesiąc oraz dodatkowo 500 mg podane po 2 tygodniach od pierwszej dawki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FULVESTRANT SUN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Lek jest podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FULVESTRANT SUN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Leku Fulvestrant SUN nie wolno stosować w ciąży. Jeśli pacjentka może zajść w ciążę, zaleca się stosowanie skutecznych metod antykoncepcji.

Podczas leczenia nie wolno karmić piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie stwierdzono, aby lek Fulvestrant SUN wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługę urządzeń mechanicznych. Jeśli po zastosowaniu tego leku wystąpi uczucie zmęczenia, nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU FULVESTRANT SUN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FULVESTRANT SUN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - FULVESTRANT SUN CENA, REFUNDACJA

FULVESTRANT SUN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here