Corotrope

Corotrope to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań dożylnych. Zawiera substancję czynną milrynon, która zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego i rozszerza naczynia krwionośne. Stosowany jest do krótkotrwałego leczenia niewydolności krążenia. Lek jest dostępny na receptę i stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym (szpitalnym).

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Corotrope zawiera jako substancję czynną milrynon. Milrynon jest syntetycznym związkiem o działaniu zwiększającym siłę skurczu mięśnia sercowego i rozszerzającym naczynia krwionośne. Lek Corotrope jest przeznaczony do krótkotrwałej terapii dożylnej niewydolności krążenia, w tym zespołów małego rzutu po operacjach kardiochirurgicznych.

Dzieci i młodzież:
– Krótkotrwałe leczenie (do 35 godzin) ciężkiej zastoinowej niewydolności serca (gdy serce nie może pompować wystarczającej ilości krwi do reszty ciała), gdy inne leki okazały się nieskuteczne;
– Krótkotrwałe leczenie (do 35 godzin) ostrej niewydolności serca po operacji serca, tzn. gdy serce ma trudności w pompowaniu krwi w organizmie.

Skład

Substancją czynną leku jest milrynon.
1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 1 mg milrynonu.

– Pozostałe składniki to: kwas mlekowy, glukoza bezwodna, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Leczenie milrynonem rozpoczyna się dawką nasycającą, podając następnie dawkę podtrzymującą we
wlewie ciągłym według schematu przedstawionego w załączonej ulotce.

Przedawkowanie

Najczęściej obserwowanymi objawami przedawkowania beta-adrenolityków są: bradykardia, niedociśnienie, skurcz oskrzeli, ostra niewydolność serca i hipoglikemia. W przypadku przypadkowego przedawkowania lub przyjęcia leku przez dziecko należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Stosuje się leczenie objawowe i podtrzymujące czynności życiowe. Skuteczność dializy jest niewielka.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek do stosowania dożylnego

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza..

Ulotka Corotrope

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Corotrope (forum)

Stosujesz Corotrope? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Corotrope. Podziel się doświadczeniami na forum.