Konsultacja merytoryczna:

Cometriq

COMETRIQ jest lekiem sotoswanym w leczeniu rdzeniastego raka tarczycy, rzadkiego typu raka tarczycy, którego nie można usunąć chirurgicznie, albo który rozprzestrzenił się do innych partii ciała.

COMETRIQ może spowolnić lub zatrzymać rozrost rdzeniastego raka tarczycy. Może pomóc zmniejszyć nowotwory związane z tym typem raka.

Jaki jest skład Cometriq, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest (S)-jabłczan kabozantynibu.
Kapsułki COMETRIQ 20 mg zawierają (S)-jabłczan kabozantynibu w ilości odpowiadającej 20 mg kabozantynibu.
Kapsułki COMETRIQ 80 mg zawierają (S)-jabłczan kabozantynibu w ilości odpowiadającej 80 mg kabozantynibu.

Pozostałe składniki:
– Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, glikolan skrobi sodowy, krzemionka koloidalna bezwodna, i stearynowy kwas
– Powłoka kapsułki: żelatyna, i tytanu dwutlenek (E171)
– Kapsułki 20 mg zawierają również żelaza tlenek czarny (E172)
– Kapsułki 80 mg zawierają również żelaza tlenek czerwony (E172)
– Tusz nadruku: politura szelakowa, żelaza tlenek czarny (E172), i glikol propylenowy

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cometriq – jak stosować ten lek?

Przyjmowanie leku należy kontynuować do momentu, w którym lekarz zadecyduje o zakończeniu leczenia. Jeśli u pacjenta wystąpią ciężkie działanie niepożądane, lekarz może podjąć decyzję o zmianie dawki lub zakończeniu leczenia przed czasem. Lekarz określi, czy konieczne jest dostosowanie dawki, zwłaszcza podczas pierwszych tygodni leczenia lekiem COMETRIQ.

Lek COMETRIQ powinien być przyjmowany raz dziennie. W zależności od przepisanej dawki, ilość kapsułek, które należy przyjąć, jest następująca:
– 140 mg (1 kapsułka pomarańczowa 80 mg i 3 szare kapsułki 20 mg)
– 100 mg (1 kapsułka pomarańczowa 80 mg i 1 szara kaspułka 20 mg)
– 60 mg (3 szare kapsułki 20 mg)

Lekarz określi właściwą dla pacjenta dawkę.

Kapsułki znajdują się w blistrze, z zawartoscią odpowiednią do przepisanej dawki. Każdy blister zawiera kaspułki w ilości wystarczającej na siedem dni (jeden tydzień) przyjmowania. Kapsułki są również dostępne w opakowaniu 28-dniowym, zawierającym wystarczającą ilość kapsułek na 28- dniową terapię. W opakowanie 28-dniowe znajdują się 4 blistry zawierające zapas kaspułek na siedem dni.

Każdego dnia, należy przyjąć wszystkie kaspułki z jednego rzędu. Więcej informacji o blistrach, w tym także o tym, ile kapsułek będzie przyjmowanych oraz jaka jest łączna liczba kaspułek w każdym blistrze opisano poniżej w punkcie 6 załączononej ulotki. Aby zapamiętać wielkości dawki, należy zapisać datę przyjęcia pierwszej dawki w miejscu obok kapsułek. Aby wyjąć kapsułki do przyjęcia dawki należy:
1. Wcisnąć zakładkę
2. Oderwać pasek papieru
3. Wycisnąć kapsułkę przez folię

Lek COMETRIQ nie powinien być przyjmowany z pokarmem. Nie należy spożywać pokarmów na 2 godziny przed przyjęciem dawki leku COMETRIQ i przez 1 godzinę po jego zażyciu. Kapsułki należy połykać pojedynczo, popijając wodą. Nie otwierać kapsułek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku COMETRIQ, należy niezwłocznie poradzić się lekarza lub udać się do szpitala z kapsułkami i niniejszą ulotką.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cometriq – czy mogę spożywać alkohol?

Leku COMETRIQ nie należy przyjmować z jedzeniem. Należy powstrzymać się od spożywania pokarmu przez co najmniej 2 godziny przed przyjęciem leku COMETRIQ i przez 1 godzinę po jego zażyciu. Należy unikać spożywania produktów zawierających grejpfruty przez cały okres przyjmowania tego leku, jako że może to zwiększyć poziom leku COMETRIQ we krwi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cometriq w okresie ciąży i karmienia piersią?

W trakcie leczenia lekiem COMETRIQ należy unikać zajścia w ciążę. Jeśli istnieje możliwość, że w trakcie leczenia pacjentka lub partnerka pacjenta zajdą w ciążę, należy stosować odpowiednie środki antykoncepcyjne przez cały ten okres oraz przez co najmniej 4 miesiące po zakończeniu leczenia. Należy poradzić się lekarza jakie metody antykoncepcji będą właściwe podczas przyjmowania leku COMETRIQ.

Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta zajdzie w ciążę lub zamierza zajść w ciążę w trakcie leczenia lekiem COMETRIQ.

Należy skonsultować się z lekarzem PRZED rozpoczęciem przyjmowania leku COMETRIQ jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta rozważają lub planują zajście w ciążę po zakończeniu leczenia. Istnieje możliwość, że leczenie lekiem COMETRIQ będzie miało wpływ na płodność.

Kobiety przyjmujące lek COMETRIQ nie powinny karmić piersią w trakcie leczenia oraz przez co najmniej 4 miesiące po zakończeniu leczenia, ponieważ kabozantynib i (lub) jego metabolity mogą przenikać do mleka matki i być szkodliwe dla dziecka.

Ulotka Cometriq – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

COMETRIQ 20 mg, 80 mg kapsułki twarde (S)-jabłczan kabozantynibu

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 485.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cometriq m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

COMETRIQ 20 mg, 80 mg kapsułki twarde (S)-jabłczan kabozantynibu

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 852.17 KB

Cena - ile kosztuje Cometriq?

Cena Cometriq i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cometriq.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cometriq? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
82.99 

Zastosowanie Durex Invisible prezerwatywy (Opakowanie: 12 szt.)Durex Invisible prezerwatywy (Opakowanie: 12 szt.) to najnowsza, najbardziej cienka propozycja od Durex dla jeszcze większej bliskości. Durex Invisible prezerwatywy (Opakowanie: 12 szt.) to linia prezerwatyw cieńsza od standardowych propozycji Durex i 35%. Efekt…

37.99 

Zastosowanie Vichy Naturalblend balsam do ust nude (Opakowanie: 4.5 g)Vichy Naturalblend balsam do ust nude (Opakowanie: 4.5 g) to nawilżający balsam do ust, który odżywia skórę i zmniejsza ryzyko ich pękania. Chroni przed działaniem…

30.99 

Zastosowanie Gehwol kąpiel dla stóp - sól ziołowa z lawendą porcje 10x20g (Opakowanie: 10X20 g)Gehwol kąpiel dla stóp - sól ziołowa z lawendą porcje 10x20g (Opakowanie: 10X20 g) zapewnia…

10.99 

Eukalyptus Kraeuter Kurbad Herbamedicus (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

5.55 

Zastosowanie Maść cynkowa (Opakowanie: 20 g)Maść cynkowa (Opakowanie: 20 g) to lek do stosowania miejscowego skuteczny w przypadku łagodnych stanów zapalnych skóry i otarcia naskórka. Może być także stosowany pomocniczo w trądziku.Efekt działania…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief