CABOMETYX

REKLAMA

CABOMETYX WSKAZANIA DO STOSOWANIA

CABOMETYX jest lekiem onkologicznym zawierającym substancję czynną o nazwie kabozantynib. Stosowany jest w leczeniu zaawansowanego etapu raka nerki zwanego rakiem nerkowokomórkowym, u dorosłych, którzy byli już wcześniej leczeni.

CABOMETYX blokuje działanie białek zwanych receptorowymi kinazami tyrozynowymi (RTK), które biorą udział we wzroście komórek i tworzeniu nowych naczyń krwionośnych, które je odżywiają. Białka te mogą występować w dużych ilościach w komórkach nowotworowych, a ich zablokowanie przez CABOMETYX może spowolnić szybkość wzrostu nowotworu i ułatwić pozbawienie ich dopływu krwi, koniecznej do wzrostu nowotworu.

REKLAMA

CABOMETYX SKŁAD

Substancją czynną leku jest (S)-jabłczan kabozantynibu.

CABOMETYX 20 mg tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera (S)-jabłczan kabozantynibu w ilości odpowiadającej 20 mg kabozantynibu.
CABOMETYX 40 mg tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera (S)-jabłczan kabozantynibu w ilości odpowiadającej 40 mg kabozantynibu.
CABOMETYX 60 mg tabletki powlekane. Każda tabletka zawiera (S)-jabłczan kabozantynibu w ilości odpowiadającej 60 mg kabozantynibu.

Pozostałe składniki to:
– Zawartość tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalny dwutlenek krzemu bezwodny, stearynian magnezu (patrz punkt 2. dotyczący zawartości laktozy)
– Otoczka: hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), trioctan glicerolu, tlenek żelaza żółty (E172)

CABOMETYX DAWKOWANIE

Przyjmowanie leku należy kontynuować do momentu, w którym lekarz zadecyduje o zakończeniu leczenia. Jeśli u pacjenta wystąpią poważne działanie niepożądane, lekarz może zdecydować o zmianie dawki lub zakończeniu leczenia przed planowanym terminem. Lekarz poinformuje czy konieczna jest zmiana dawki.

Lek CABOMETYX należy przyjmować raz na dobę. Zwykle stosowana dawka to 60 mg, jednakże to lekarz określi dawkę właściwą dla pacjenta.

REKLAMA

Nie należy przyjmować leku CABOMETYX razem z jedzeniem. Nie należy jeść niczego przez co najmniej 2 godziny przed przyjęciem leku CABOMETYX i przez 1 godzinę po przyjęciu. Połknąć tabletkę popijając ją całą szklanką wody. Nie dzielić i nie rozkruszać tabletek.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż przepisana dawki leku CABOMETYX, należy niezwłocznie poradzić się lekarza lub udać się do szpitala z tabletkami i niniejszą ulotką.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Leku nie należy przyjmować razem z jedzeniem. Nie należy jeść niczego przez co najmniej 2 godziny przed przyjęciem leku i przez 1 godzinę po przyjęciu. Przez cały okres przyjmowania tego leku należy unikać spożywania grejpfrutów i produktów z grejpfruta (np. soku), bowiem mogą one zwiększyć stężenie leku we krwi.

REKLAMA

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

W trakcie leczenia należy unikać zajścia w ciążę. Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta może zajść w ciążę, należy stosować odpowiednie środki antykoncepcyjne przez cały okres leczenia oraz przez co najmniej 4 miesiące po jego zakończeniu. Należy poradzić się lekarza jakie metody antykoncepcji będą właściwe podczas przyjmowania leku (patrz również w sekcji Lek CABOMETYX a inne leki, w załączonej ulotce).

Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta zajdzie w ciążę lub zamierza zajść w ciążę w trakcie leczenia, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

CABOMETYX ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O LEKU / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

60 KOMENTARZE

 1. moja żona też brała cabometyx najpierw 60 i była znaczna poprawa ale z czasem organizm nie wytrzymywał i trzeba było zmienić dawkę na 40 niestety już jej nie ma zostało mi całe opakowanie 40

 2. Pani Mario
  Od maja lek jest refundowany w Polsce, jednak jesli brala Pani lek z tak zwanej II linii to cabometyx juz nie przysługuje, prosze zapytac o to swojego lekarza.

 3. Witam,
  mój brat brał cabometyx ponad rok najpierw była poprawa guzki w płucach się zmniejszyły a nawet niektóre całkowicie znikły,
  ale doszedł problem z nogami nie wiem czy to skutek uboczny leku czy inna przyczyna. Jest w szpitalu szukają powodu dlaczego brat nie może wstać i utrzymać się na nogach. Jednak ja jestem przekonana że to skutek uboczny tego leku.
  Może ktoś miał podobną sytuację biorąc ten lek. Byłabym wdzięczna za wiadomość.

  • Moj mąż bierze też ta chemię od grudnia 2017 też jest poprawa. Ma ataki bolu brzucha czasami bardzo mocne to są skutki uboczne po chemi .

  • Pani Doroto jak brat,bo mojego męża zaczynają boleć nogipod kolanami i łydki.Boję się że nie będzie mógł chodzić.Czy coś się wyjaśniło u Pani brata??

 4. Jakie kryteria musi spełniać pacjent,żeby otrzymał CABOMETYX. Jestem po operacji jednej nerki,teraz mam przerzut na drugą nerkę i płuca.Byłam leczona VOTRIENTem i AFINITORem.Niestety,guzy w płucach się rozprzestrzeniły.Mimo tego moja lekarka nie wypisała mi CABOMETYXu.Bardzo proszę o odpowiedz.

  • Pani Mario z tego co wiem ten lek nie jest dostępny w aptece w Polsce.Za granicą np.w Niemczech kosztuje 1opakowanie około 35tysięcy. Musi Pani szukać instytutów ,gdzie mają program z tym lekiem.Ostatnio słyszałam,że gdzieś na śląsku i w Poznaniu,ale też niewiem czy jeszcze przyjmują.Proszę się spieszyć. W innych państwach jak np.w Hiszpanii cabometyx jest refundowany w Niemczech też tylko my na szarym końcu.Proszę szukać jakiejś fundacji,przecież musi być jakieś wyjście.życzę powodzenia i zdrowia pani Marysiu

  • Pani Mario proszę próbować w Gliwicach, Instytut Marii Skłodowskiej-Curie, dr Jolanta Krajewska zajmuje się programem badań klinicznych nad lekiem cabozantynib. Ja już mam pół roku leczenia za sobą i wyniki są dobre, jeśli chodzi o przerzuty niektóre zupełnie się cofneły. Powodzenia.

 5. Drogie Panie

  A czy gdzies w Polsce trwaja badania kliniczne z Cabomytex żeby można bylo do nich przystąpić , jedno opakowanie leku kupilismy ale na kolejne nas nie stać ( koszt 30 tysięcy) a okazalo sie ze jednak w Polsce nie bedzie refundowany chociaz lekarz dawal szanse. A moze sa jakies inne źródła aby zdobyc lek?

  • W Poznaniu jest program, w ramach którego pacjenci dostają cabometyx. Poradnia Onkologiczna na Szamarzewskiego, szefem jest dr Tomczak. Jeszcze jakiś czas temu lek był dostępny również w Krakowie, tam zajmuje się tym profesor Piotr Wysocki.

 6. Witajcie
  Mama jest po kontrolnym tk.
  Zadnych zmian nowych nie ma. Nie zmniejsza sie nic co dotychczas było (nerka ,kości) czyli lek nadal trzyma w rydzach chorobsko. Ale mamy inny problem…
  Biegunki sa nie do zniesienia coraz częstsze, coraz bardziej dokuczliwe. Stopy tak bolą mimi smarowania ,oszczedzania ich ,że mamie czasem ciężko do toalety pójść..Apetytu brak… waga leci… tarczyca szaleje… lekarze boją sie zmniejszyć dawke tłumacząc ,że moze być nawrót. W zeszlym tygodniu mama poprosiła o 40mg. Wstrzymali sie jeszcze z tą decyzja .poprosili zeby mama wytrzymala jal najdłużej z 60tką. Za 4 tyg. Mamy znow konsultacje moze skutki uboczne odpuszczą troszke. (Bo dotychczas tak było, ok tygodnia doskwieraly bardzo a pozniej wracalo do „normy” .tym razem trzyma juz 2miesiace)
  Nadzieja cały czas jest .

  • Trzymam kciuki za pani mamę. Jest ciężko ale nie ma wyjścia trzeba walczyć. Ja też walczę z biegunkami i bólami brzucha. Może niech mama spróbuję zażyć enterol 250 lub 500. Pozdrawiam.

  • Mòj maż brał 60 przechodził tez strasznie rozwolnienia, brak apetytu, waga w dòł, jama ustna popalona, zeby zniszczone i dostał zmiejszona dawke na 40 bo inaczej by nie wytrzymal jest po badaniu TAK i zmiejszylo sie to wredne chorubsko na płucach troszke a narka i reszta bez zmian. Oby te lekarstwo zabiło to chorubsko.

  • Pani Kasiu proszę mi napisać jak mama,bo mojego męża tęż męczą te straszne biegunki do tego doszła też depresja.Leży i patrzy w sufit,nikogo nie słucha,niechce iść do psychologa.Jestem już tym bardzo zmęczona.Bardzo proszę chociaż o kilka słów

   • Na biegunki proszę kupić w sklepie zielarskim „łuski babki jajowatej” pomaha i na zaparcia i rozwolnienie. W przypadku mojej mamy zdziałało cuda. A wcześniej ile leków sie mama napróbowała ….i nic nie działało. Tylko prosze pamiętać to nie mają byc ziarna a łuski. W zielarskim na pewno pomogą z proporcjami

     • Tak,dalej bierze. I dalej bierze 60 mg. Są czasem ciężkie dni ze względu na te skutki uboczne ale mama mimo wszystko ma w sobie pełno zaparcia i wolę walki.

     • to dobrze,bo mój mąż już chyba nie chce walczyć.Zyczę dużo zdrowia przede wszystkim dla mamyi pozdrawiam serdecznie

 7. Ten lek dostaje w ramach badań klinicznych czyli mam go za darmo. Jaka dawka tego nie wiem. Jednym słowem jestem królikiem doświadczalnym bo to była jedyna szansa aby dostać ten lek. U nas w Polsce nie kupi się tego leku. W USA jest dostępny w aptekach.W Niemczech o ile mi wiadomo też jest do kupienia ale kosztuje bardzo dużo 25000 tys. zł miesięcznie. Raczej nie chcą refundować, mnie ministerstwo zdrowia odmówiło refundacji.

  • Pani Aldono.
   Ciesze sie ze lek pomaga. Mamie mojej również. Tylko te skutki uboczne…
   Mama sie leczy w niemczech,lek jest refondowany nie placimy za niego. Zycze zdrówka i duze pokłady wiary.

 8. Właśnie się dowiedziałam że tomografia wyszła dobrze. Po czterech miesiącach zażywania leku niektóre zmiany zmniejszyły się o połowę a inne zupełnie znikły. Jutro jadę do Gliwic będę wiedzieć dokładniej jak się sprawy mają. Pozdrawiam.

  • Pani Aldono gratuluję, super. Moja mama dopiero zaczęła przyjmować lek ale mam nadzieję, że również będzie poprawa.
   A czy lek ma Pani refundowany?

   • Tak jak wczoraj wspomniałam dzis była wizita tabletki zadzialaly na płucu zmiejszylo sie troszke w okresie 2 miesiecy brania leku oby tak dalej. Mi ze sa skutki uboczne jest radość. Życze wszystkim powodzenia.

 9. Witajcie. Mój mąż przeszedł 3 miesięczne leczenie sutentem, potem 4 miesiące inlyta ,teraz 7 kabozantynib i odstawiono bo wszystko nadal rośnie. Czy jest coś co mogę zrobić żeby mu pomóc? Czy jest lek który można kupić bez programu lekowego

  • Pani Zofio jak mąż?Czy znalazła Pani jakieś nowe leczenie?Mój mąż ma kontrolną tomografię 4 kwietnia po 7 miesiącach brania cabometyxu.Bardzo się boję ,ale mam nadzieję że nie będzie źle

 10. Witam. Od 27 października biorę kabozantynib w ramach badań klinicznych. W drugim tygodniu brania były bóle głowy i zawroty, zmęczenie, mrowienie w dłoniach.Po miesiącu ustąpiły ale pojawiła się chrypa, suchość w jamie ustnej, zmiana poczucia smaku ale apetyt jeszcze dopisuje. Zatrzymanie miesiączki, suchość pochwy, spadek libido, zaczynają rosnąć siwe włosy, biegunki są sporadyczne, bolesne odciski na stopie, uczucie zatkanych uszu. Po dwóch miesiącach pojawiają się zmiany na dłoniach,pogarsza się apetyt, częstsze biegunki. W drugiej połowie stycznia czeka mnie pierwsza kontrolna tomografia. Z badań krwi wynika że lek działa, poziom kalcytoniny z 6000 spada na 1000.

  • Pani Aldono,czy CABOMETYX jest całkowicie refundowany ? Ja leczę się dziewięć lat na raka nerki.Pierwszą nerkę miałam usuniętą osiem lat temu.Myślałam,że mam już chorobę za sobą,niestety,w ubiegłym roku przerzut na drugą nerkę i płuca.Tamten rok był bardzo trudny.Brałam VOTRIENT,ale objawy uboczne były nie do zniesienia.Wzrosło bardzo cisnienie, co doprowadziło do udaru mózgu.Przeszłam na AFINITOR.Objawy są łagodniejsze ,ale czy będzie efekt ? W marcu mam tomografię,więc okaże się,czy lek zadziałal.Słyszałam o CABOMETYX-ie,że jest skuteczny,ale jeszcze nie refundowany.Dziękuję za odpowiedz.Życzę dużo zdrowia.Irena.

 11. Czy ktoś może sprecyzować co znaczy immunoterapia? Chodzi o nivolumab czy po prostu interferon? Mój tato bierze cabometyx jako III linię (sutent, intyla a po tym interferon jako ostatnia szansa). Za tydzień mamy drugie badanie kontrolne (po 6 miesiącach terapii), mam złe przeczucia bo pojawił się kaszel…Niby po infekcji, ale coś za długo to trwa :(.

  • Pani Moniko.
   Moja mama miała nivolumab jako immunoterapie,na nią nie pomogło.
   Moja mama miała ataki kaszlu jak woda zaczynała nabierać w płucach. Dobrze by było żebyście zrobili rentgen klatki piersiowej i sprawdzili. To skutek uboczny cabometyx-u
   Moja maama 3 miesiące sie z tym wzmagala. Miała zakladane sączki w plucach… najwiecej bo ok.7 litrów potrafiło zejsc na dobę wody. Ale lekarze sie z tym uporali.
   Tak jak mowie. Długotrwały kaszel był u mojej mamy początkiem tych wód…

   A jak sie czuje tata przy przyjmowaniu leku?

   • Pani Kasiu.
    Dziękuję za odpowiedź. Czy mogę zapytać skąd miała Pani nivolumab? Jakiś program lekowy czy prywatne fundusze?
    Po wczorajszym TK wiemy, że kaszel nie jest związany z progresją ponieważ wyniki są dobre. Guz na płucach stopniowo się zmniejsza. Poprzednie leki poradziły sobie z przerzutami w jamie brzusznej, zostały płuca i niestety kości. Lekarz stwierdził, że problemy z gardłem, chrypa oraz kaszel to skutki uboczne leku. Dawki nie zmniejszył, ale powiedział że jeśli skutki uboczne nadal będą tak dokuczliwe to tato może robić 2-3 dniowe przerwy w przyjmowaniu leku. To przyniesie ulgę a nie zmniejszy skuteczności leczenia.
    Lek na początku był tolerowany całkiem dobrze. Z czasem pojawiły się rany na dłoniach, stopach, w nosie oraz jamie ustnej. Brak apetytu i cała gama problemów gastrycznych a ostatnio dołączyła szalejąca tarczyca. Czytając o skutkach ubocznych, które miała Pani mama, to u nas jest wręcz łagodnie.
    Trzymam kciuki za powodzenie dalszej terapii.

    • Reconval b6
     to maść na chorobę podeszfowo-dłoniową
     pisze o niej żebyście panie wiedziały co moze ulżyć naszym bliskim
     Mam też nazwe maści na owrzodzenia na twarzy,które tez się pojawiają jako skutki uboczne.
     (oczywiscie nie muszą)
     jak wrócę do domu to znajdę i wrzuce dla was.

     • Witam wszystkich serdecznie i mam pytanie do p.Kasi , a mianowicie o nazwę maści na owrzodzenia. Mąż ma raka nerki z przerzutem do kregu czyli kosci. Są też małe zmiany na wątrobie. Bral votrien, ale od miesiąca bierze Cabometyx. Jak narazie nie jest źle, trochę sucha skóra na twarzy i się luszczy, ale boję się tych efektów ubocznych.

     • Reconoval k1 maść na owrzodzenia i luszczącą sie skórę na twarzy ,szyi

      Noe było mnie trochę na forum ,przepraszam i mam nadzieje że yroszke pomogłam

   • Pani Kasiu proszę mi napisać jak mama,bo mojego męża tęż męczą te straszne biegunki do tego doszła też depresja.Leży i patrzy w sufit,nikogo nie słucha,niechce iść do psychologa.Jestem już tym bardzo zmęczona.Bardzo proszę chociaż o kilka słów

 12. Mama miała tomograf i jesteśmy super zadowoleni z poprawy wyników! W sensie- guz znacznie sie zmniejszył a na płucach ,kościach ,wątrobie śladów nie ma! Na ten efekt czekalismy pół roku regularnego przyjmowania leku. Ale skutki uboczne dały popalic. Wczoraj np. Wyszła ze szpitala po tygodniowym pobycie…znowu. napady padaczkowe (ostatni skutek uboczny jaki doszedł) były tak silne że mama nie mogła nawet na chwile byc sama,bo w każdej chwili mogla dostac następnego ataku. Powodem jak się okazało było wyplukanie z organizmu (przez cabometyx właśnie) wit. D,K,wapna,magnezu. Podreperowali mame i teraz czuje sie dobrze. A do tego ta wiadomość ze guz malutki to juz w ogole! !

 13. Bardzo dziękuję za odpowiedz. Ciekawa jestem czy można brać preparaty wspomagające np,suplementy takie jak lamilina. Trochę słyszałam o tym preparacie.że bardzo pomaga znosić te” wredne”objawy uboczne,ale też wiem że onkolodzy są przeciwni podawaniu takich preparatów.Kupiłam nawet kurkuminę ,ale mąż mówi że go mdli.Ma dopiero 56 lat i tak bardzo się o niego boję

   • Pani Kasiu mąż właśnie wrócił z Ursynowa,Badania dobre dostał następne tabletki,tylko znowu zaczęło go boleć w prawym boku,tak jakby mięsień międzyżebrowy,ale może to od kręgosłupa,bo w maju miał operację na kręgosłup,bo poszedł przerzut.niewiem jak doczekam do kontrolnej tomografii,którą zaplanowali na grudzień,czy święta znowu będą smutne,czy chociaż z iskierką nadziei.sory że tak się rozpisałam,ale chyba potrzebuję trochę się wygadać,bo ten rok mam wyjątkowo ciężki.Mam tyle problemów,że niewiem jak ja to wszystko dźwigam.Ale dosyć o mnie,jak się czuje Pani mama?????????/

 14. Mąż po 28 tabletkach źle się czuje.Ma ból żołądka osłabiony ,ma nudności,Niewiem czy będzie mógł dalej brać,czy wyniki będą dobre. 23 czyli w poniedziałek jedzie na kontrolę bardzo się boję.Pani Kasiu czy Pani mama też tak od razu źle się czuła?Sory że tak Panią zasypuję pytaniami,ale Pani mama bierze ten lek już w miarę długo.

  • Proszę pytać, podziele sie moją dotychczasową wiedzą…
   A wiec nie. Moja mama od początku dobrze tolerowała lek. Ale pamietam na samym poczatku przy pierwszym opakowaniu, lekarz przestrzegał mame,że ten lek nie wszyscy tolerują (niestety…) mówił wtedy ze duzo ludzi zle sie czuje po nim. Na szczęście mamie pomógł dużo.
   Jejku… mam nadzieje mimo wszystko, że Pani mąż jest silnym facetem i nie da sie !
   Pani Zuzo. Śmiało prosze pytać.
   Ja sama na poczatku choroby mamy przetrząsałam internet na temat leków…. raz były odpowiedzi innym razem nic. Więc wiem jak to jest…
   Z chęcią podziele sie naszymi dotychczasowymi przeżyciami.

  • Syndrom rąk i stóp (pęcherze dochodzące,odczuwa palenie stóp nawet jak nie chodzi.) Wysoki wynik tarczycy,nadciśnienie, problemy jelitowe (rozwolnienie i głośna praca jelit)
   A ostatnio jeszcze skurcze mięśniowe. Ostatnio atak epileptyczny przed dwoma tygodniami.
   Mama troche podupadla teraz przez te skurcze mięśni… ale walczy dzielnie

 15. Prosz o opinie na temat leku Cabometyx , moze ktos juz stosowal ten lek . Moj maz ma juz za soba Votriend , Inlyta , i Imunoterapie , teraz ma zaczac Cabometyx ,czekamy tylko na dostarczenie tego leku . poprzednie leki po kilku miesiacach przestawaly dzialac a imunoterapia nie dzialala wcale . Moze jest ktos kto stosowal ten nowy lek i cos moze na ten temat napisac .

  • Witam
   Moja mama bierze lek od pół roku.
   Bardzo dobry lek.
   U mojej mamy diagnoza rak nerki z przerzutami do kości i płuc. Po pół roku przyjmowania leku znacznie zmniejszyly sie guzy wszedzie jak i na samej nerce.
   Oczywiście skutki uboczne okropne.. syndrom rąk i stóp, Nadcisnienie,zapalenie cebulek wlosowych.
   Oj dużo tego…
   Ale pomaga. Wierzymy ze będzie dobrze. Czego i panstwu życzę.
   Pozdrawiam Kasia.

   • Ela
    Moja mama również choruje na raka nerki z przerzutami do kości. Na razie jest po kontrolnym tk, czekamy na wynik. Jest to straszne. Na razie wzięła 9 cykli sutentu. Skutki również bardzo duże. Ale mamy złe przeczucia, bo źle się czuje, ma stany podgorączkowe, może od tarczycy bo ma duże problemy. Chciałam zapytać Alicje czy jej mąż to też jasnokomórkowiec nerki. I jeszcze jedno nam powiedziano że jak sutent przestanie działać to kabometyx w II linii leczenia i tyle. Bo tylko II terapie są refundowane. A u pani mąż miał 4 leki.

    • Mama moja brała sutent na początku choroby . Ale ze wzgledu na skutki uboczne które byly dotkliwe zaprzestano mamie go podawać. Po nim mama miała terapie immunologiczną po dwóch miesiącach tez przerwano bo dosłownie nie dawała żadnych rezultatów. A teraz cabometyx na poczatku listopada mama ma termin na tomograf… zobaczymy…

     • Witaj Kasiu, jak Twoja mama? Ja podobnie jak inni pisacy jestem po sutencie inlycie i immunoterapii. Czekam na kabometyx. Mam przerzuty raka nerki na węzły chłonne w srodpiersiu i ostatnie badanie wykazało płyn w płucach.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here