Carboplatin-Ebewe

Carboplatin-Ebewe to lek onkologiczny dostępny na receptę, który ma postać koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji. Stosowany jest w leczeniu zaawansowanego raka jajnika pochodzenia nabłonkowego jako lek pierwszego rzutu lub gdy inne leki okazały się nieskuteczne. Lek ten znajduje zastosowanie również w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Karboplatyna jest stosowana w leczeniu zaawansowanego raka jajnika pochodzenia nabłonkowego jako lek pierwszego rzutu lub gdy inne leki okazały się nieskuteczne oraz w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc.

Skład

Substancją czynną leku jest karboplatyna. 1 ml koncentratu zawiera 10 mg karboplatyny.
Pozostałe składniki leku to woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Lek Carboplatin-Ebewe może być podawany jedynie pod nadzorem lekarza specjalisty w dziedzinie onkologii klinicznej, posiadającego doświadczenie w stosowaniu chemioterapii przeciwnowotworowej.

Czas trwania leczenia oraz dobową dawkę leku określa lekarz prowadzący.

Czas trwania leczenia zależy od stanu pacjenta. Lekarz będzie kontrolował odpowiedź organizmu na leczenie, stan zdrowia pacjenta i czas trwania terapii.

Przedawkowanie

Spodziewane powikłania przedawkowania mogą być związane z zahamowaniem czynności szpiku, zaburzeniem czynności wątroby, nerek, słuchu i wzroku.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że otrzymał większą niż zalecana dawkę leku, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie leku Carboplatin-Ebewe w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Ulotka Carboplatin-Ebewe

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Carboplatin-Ebewe (forum)

Stosujesz Carboplatin-Ebewe? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Carboplatin-Ebewe. Podziel się doświadczeniami na forum.