Konsultacja merytoryczna:

Carboplatin Kabi

Carboplatin Kabi zawiera karboplatynę, która należy do substancji znanych jako związki koordynacyjne platyny, stosowanych w leczeniu raka.

Carboplatin Kabi stosuje się w leczeniu zaawansowanego raka jajnika oraz drobnokomórkowego raka płuc.

Jaki jest skład Carboplatin Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest karboplatyna.
1 ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 10 mg karboplatyny.

Każda fiolka z 5 ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 50 mg karboplatyny.
Każda fiolka z 15 ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 150 mg karboplatyny.
Każda fiolka z 45 ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 450 mg karboplatyny.
Każda fiolka z 60 ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 600 mg karboplatyny.

Pozostały składnik to woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Carboplatin Kabi – jak stosować ten lek?

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci powolnej infuzji przez kroplówkę do żyły i zwykle trwa to od 15 do 60 minut. Dawka zależy od wzrostu i masy ciała, działania układu krwi (krwiotwórczego) oraz czynności nerek pacjenta. Lekarz dobierze najkorzystniejszą dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta. Lek zazwyczaj rozcieńcza się przed użyciem.

Dorośli
Dawka zwykle podawana wynosi 400 mg/m2 powierzchni ciała (obliczona na podstawie wzrostu i masy ciała).

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku (ponad 65 lat), w zależności od stanu fizycznego i oceny laboratoryjnej, konieczne może być dostosowanie dawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Podawana dawka może ulec zmianie, zależnie od wydolności nerek. Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek, lekarz może zmniejszyć dawkę leku, a także wykonywać częste badania morfologii krwi oraz kontrolować czynność nerek. Lek będzie podawany przez lekarza z doświadczeniem w leczeniu raka.

Dzieci i młodzież
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku Carboplatin Kabi u dzieci, co nie pozwala podać zaleceń dotyczących specyficznej dawki.

Podczas leczenia lekiem Carboplatin Kabi pacjent może mieć nudności. Przed zastosowaniem leczenia lekiem Carboplatin Kabi lekarz może podać pacjentowi inny lek, aby zmniejszyć te działanianiepożądane.

Zwykle stosuje się czterotygodniową przerwę między kolejnymi dawkami leku Carboplatin Kabi.

Lekarz może zlecić cotygodniowe badania morfologii krwi po każdym podaniu leku Carboplatin Kabi.

W ten sposób lekarz może zdecydować o skorygowaniu kolejnej dawki leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że pacjent otrzyma zbyt dużą dawkę leku Carboplatin Kabi.

Niemniej jednak, w przypadku zaistnienia takiej sytuacji mogą wystąpić zaburzenia czynności nerek.

W razie wątpliwości związanych z podejrzeniem o przyjęciu zbyt dużej dawki leku lub w razie jakichkolwiek pytań dotyczących przyjmowanej dawki, należy zwrócić się do lekarza podającego lek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Carboplatin Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie jest znane oddziaływanie leku Carboplatin Kabi z alkoholem. Należy zasięgnąć opinii lekarza na temat możliwości spożywania alkoholu w czasie podawania leku Carboplatin Kabi ze względu na możliwość wywierania wpływu przez lek na zdolność wątroby do przetwarzania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Carboplatin Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować karboplatyny w czasie ciąży, poza wyjątkowymi okolicznościami, kiedy potencjalne
korzyści dla matki przewyższają możliwe ryzyko dla płodu.

Jeśli leczenie karboplatyną jest konieczne w okresie laktacji, należy przerwać karmienie piersią.

Karboplatyna może powodować uszkodzenia genetyczne. Kobietom należy zalecić, aby unikały zajścia w ciążę przez stosowanie skutecznych środków antykoncepcyjnych w trakcie leczenia. Kobietom, które są w ciąży lub zachodzą w ciążę podczas leczenia, należy zapewnić konsultacje genetyczne.

Zaleca się, aby mężczyźni leczeni karboplatyną nie planowali mieć dzieci w trakcie oraz przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia. Powinni oni też zasięgnąć porady dotyczącej przechowywania nasienia zebranego przed leczeniem, z uwagi na możliwość wystąpienia nieodwracalnej niepłodności.

Ulotka Carboplatin Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Carboplatin Kabi, 10 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Carboplatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 118.83 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Carboplatin Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Carboplatin Kabi, 10 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Carboplatinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 160.48 KB

Cena - ile kosztuje Carboplatin Kabi?

Cena Carboplatin Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Carboplatin Kabi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Carboplatin Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Gilbert Natrium chloratum 0,9% roztwór soli fizjologicznej (Opakowanie: 100 )Gilbert Natrium chloratum 0,9% roztwór soli fizjologicznej (Opakowanie: 100 ) to roztwór soli fizjologicznej w pojedynczych, jednorazowych ampułkach o pojemności 5ml.

Sól fizjologiczna w ampułkach może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci i niemowląt. Ampułek natomiast nie należy stosować do iniekcji.
Efekt działania Gilbert Natrium chloratum 0,9% roztwór…

27.99 

Zastosowanie Dextro Energy Kakao (Opakowanie: 46 g)Dextro Energy Kakao (Opakowanie: 46 g) to energetyczne tabliczki kakaowe z domieszką czekolady. Energetyczna zakąska na spadki sił – odpowiednia również dla wegan.

Efekt działania Dextro Energy Kakao (Opakowanie: 46 g)Dextro Energy Kakao (Opakowanie: 46 g) to zarówno zakąska, jak i suplement diety dla natychmiastowej energii. Dextro Energy Kakao (Opakowanie: 46 g) dostarczają organizmowi dużą ilość dekstrozy – rodzaju skondensowanej glukozy, dzięki któ…

4.99 

Zastosowanie Undofen Aktywny spray do stóp i obuwia 4 w 1 (Opakowanie: 150 ml)Undofen Aktywny spray do stóp i obuwia 4 w 1 (Opakowanie: 150 ml) to antybakteryjny spray do stóp i obuwia, stosowany w celu zmniejszenia nieprzyjemnego, charakterystycznego zapachu. Zmniejsza pocenie się stóp i pozostawia przyjemny zapach. Daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Produkt można rozpylać pod każdym kątem, co ułatwia aplikację. Nie pozostawia mokrych śladó…

20.25 

Zastosowanie Molekin Osteo D3 K2 tabletki (Opakowanie: 60 )Molekin Osteo D3 K2 tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający wapń, witaminę D3 oraz K2, które stanowią podstawowy budulce kości i zębów.

Tabletki Molekin Osteo przeznaczone są głównie dla kobiet po 50. roku życia. Suplementacja wapnia zapobiega degeneracji kośćca - szczególnie po 50. roku życia oraz u kobiet przechodzących menopauzę.Efekt działania Molekin Osteo D3…

28.99 

Zastosowanie Etopiryna tabletki (Opakowanie: 10 )Etopiryna tabletki (Opakowanie: 10 ) jest lekiem stosowanym w leczeniu bólów głowy oraz bólów pochodzenia zapalnego o umiarkowanym nasileniu.
Efekt działania Etopiryna tabletki (Opakowanie: 10 )Etopiryna tabletki (Opakowanie: 10 ) szybko i skutecznie łagodzi ból głowy.
SkładSubstancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, etenzamid i kofeina. Każda tabletka zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu i 50 mg kofeiny.
Pozostałe składniki to:…

3.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief