Altażel Oceanic

Altażel Oceanic to lek o działaniu ściągającym, przeciwobrzękowym oraz miejscowo chłodzącym. Substancją czynną jest octanowinian glinu. Preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowego w stłuczeniach oraz w obrzękach stawowych i pourazowych. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Altażel Oceanic. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Altażel Oceanic w postaci żelu jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę.

Substancją czynną jest octanowinian glinu o działaniu ściągającym i przeciwobrzękowym, dzięki czemu lek wykazuje działanie zmniejszające obrzęk oraz dolegliwości bólowe po aplikacji w miejscu urazu. Ponadto, w skład leku wchodzi mentol (jedna z substancji pomocniczych), który wykazuje działanie miejscowo chłodzące.

Wskazania do stosowania
Lek stosuje się miejscowo na skórę w stłuczeniach oraz w obrzękach stawowych i pourazowych.

Jaki jest skład Altażel Oceanic, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest octanowinian glinu. 1 g żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu.

Pozostałe składniki to: etylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, lewomentol, etanol bezwodny, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Altażel Oceanic – jak stosować?

Dawkowanie
Żel należy stosować na czystą, suchą skórę, 3 do 4 razy na dobę, co kilka godzin, najlepiej w postaci okładów wysychających, zapewniających dostęp powietrza do skóry.

Sposób podawania
Lek Altażel Oceanic jest przeznaczony do stosowania na skórę. Nie należy stosować leku pod opatrunkami okluzyjnymi lub pod folią, które nie zapewniają dostępu powietrza do miejsca nałożenia żelu. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy. Jeśli po upływie 3 – 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Altażel Oceanic nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano przypadku przedawkowania leku Altażel Oceanic, jeżeli lek był stosowany zgodnie ze wskazaniami i sposobem dawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Altażel Oceanic – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Altażel Oceanic w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Altażel Oceanic

Ulotka Altażel Oceanic – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Altażel Oceanic przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Altażel Oceanic m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Altażel Oceanic w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Altażel Oceanic

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Altażel Oceanic? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Altażel Oceanic. Podziel się doświadczeniami na forum.