Konsultacja merytoryczna:

Altac-Emo

Altac-Emo jest lekiem w postaci żelu do stosowania miejscowo na skórę. Substancją czynną leku jest glinu octanowinian. Lek po zastosowaniu na skórę działa ściągająco i przeciwobrzękowo, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe. Substancja pomocnicza – mentol działa miejscowo chłodząco.

Lek stosuje się miejscowo na skórę w następujących przypadkach:

  • stłuczenia,
  • obrzęki stawowe i pourazowe,
  • obrzęki spowodowane oparzeniami pierwszego stopnia,
  • po ukąszeniach owadów.

Jaki jest skład Altac-Emo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest glinu octanowinian 10 mg/g.

Ponadto lek zawiera: etanol 96 %, lewomentol, metylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Altac-Emo – jak stosować ten lek?

Lek Altac-Emo jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy stosować na czystą, suchą skórę w bolących miejscach w ilości dostosowanej do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo (najczęściej pasek żelu o długości 2 cm na 50 cm2 powierzchni skóry).

Lek należy stosować od 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, najlepiej w postaci okładów wysychających (np. z gazy lub płótna). Nie należy stosować leku pod opatrunkiem okluzyjnym lub owijać okładów folią.

Ostrożnie stosować u dzieci.

Dzieci w wieku do 3 lat
Nie stosować.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie nieprawidłowego stosowania leku lub zastosowania dawki większej niż zalecana, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych objawów niepożądanych. W razie przypadkowego spożycia leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Altac-Emo – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Altac-Emo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Altac-Emo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ALTAC-EMO, 10 mg/g, żel (Aluminii acetotartras)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 45.25 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Altac-Emo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ALTAC-EMO, 10 mg/g, żel (Aluminii acetotartras)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 40.19 KB

Cena - ile kosztuje Altac-Emo?

Cena Altac-Emo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Altac-Emo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Altac-Emo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie CERKODERM 40 krem (Opakowanie: 50 ml)CERKODERM 40 krem (Opakowanie: 50 ml) to krem do pielęgnacji skóry wyjątkowo suchej i zrogowaciałej. Może być także stosowany przy zmianami płytek paznokciowych z bruzdami i przerostem. Ma działanie silnie nawilżające i złuszczające. Kosmetyk do codziennego stosowania.
Efekt działania CERKODERM 40 krem (Opakowanie: 50 ml)CERKODERM 40 krem (Opakowanie: 50 ml) zawiera mocznik w stężeniu 40%, dzięki…

33.48 

Zastosowanie Alfason Repair krem do skóry suchej i bardzo suchej (Opakowanie: 100 g)Alfason Repair krem do skóry suchej i bardzo suchej (Opakowanie: 100 g) to produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej i bardzo suchej.

Krem nie jest perfumowany, nie zawiera barwników ani konserwantów.
Efekt działania Alfason Repair krem do skóry suchej i bardzo suchej (Opakowanie: 100 g)Krem hamuje utratę wody przez skó…

90.99 

Zastosowanie Oxalin Junior (Opakowanie: 10 g)Oxalin Junior (Opakowanie: 10 g) jest lekiem w postaci żelu do nosa przeznaczonym do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6. lat i dorosłych, w przypadku ostrego, naczynioruchowego lub alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok przynosowych, zapalenia trąbki słuchowej oraz zapalenia ucha środkowego. Lek nawilża błonę śluzową nosa, a dodatkowo, dzięki żelowej postaci, nie spływa na dno…

17.33 

Roche-posay Anthelios Invisible Dermo-kids Lsf 50+ (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

99.99 

Zastosowanie Weleda Hafer płukanka do włosów z owsem (Opakowanie: 200 ml)Weleda Hafer płukanka do włosów z owsem (Opakowanie: 200 ml) to produkt do pielęgnacji włosów, zalecany przede wszystkim dla pielęgnacji włosów zniszczonych i suchych. Weleda Hafer płukanka do włosów z owsem (Opakowanie: 200 ml) pozwoli przywrócić włosom elastyczność, gładkość i prawidłową wytrzymałość…

31.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief