Konsultacja merytoryczna:

Altaziaja

Lek Altaziaja ma postać żelu, jest przeznaczony do stosowania na skórę. Substancją czynną leku Altaziaja jest octanowinian glinu o działaniu ściągającym i przeciwobrzękowym. Lek łagodzi ból w obrębie ogniska zapalnego, ponadto dzięki zawartości mentolu ma działanie ochładzające.

Lek jest wskazany do stosowania miejscowego w:
• stłuczeniach,
• obrzękach stawowych,
• obrzękach pourazowych,
• obrzękach po oparzeniach I stopnia.

Jaki jest skład Altaziaja, jakie substancje zawiera?

1 g żelu zawiera:
– substancję czynną: 10 mg octanowinianu glinu,
– substancje pomocnicze: mentol, etylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, karbomer, trietanoloamina, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Altaziaja – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, na bolące miejsca nanieść niewielką ilość żelu 3 do 4 razy na dobę, najlepiej w postaci okładów.

Dzieci:
Nie stosować u dzieci w wieku do 3 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano przypadku przedawkowania miejscowo stosowanego żelu z octanowinianem glinu, podczas stosowania zgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Altaziaja – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Altaziaja w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Altaziaja – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ALTAZIAJA Aluminii acetotartras 10 mg/g, żel

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 119.90 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Altaziaja m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Cena - ile kosztuje Altaziaja?

Cena Altaziaja i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Altaziaja.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Altaziaja? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Polomag B6 MAX (Opakowanie: 90 )Polomag B6 MAX (Opakowanie: 90 ) to suplement diety zawierający w swoim składzie witaminę B6 i magnez. Składniki te mogą wpłynąć korzystnie na prawidłową pracę układu nerwowego, a także zniwelować przewlekłe uczucie zmęczenia czy znużenia związane z niedoborami.
Preparat przeznaczony jest dla osób borykających z się z deficytem witaminy B6 i/lub magnezu, szczegó…

16.69 

Zastosowanie Olivenoel ujędrniający balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml)Zawiera kofeinę i Gingo biloba. Intensywnie pielęgnuje skórę oraz ujędrnia.
Efekt działania Olivenoel ujędrniający balsam do ciała (Opakowanie: 200 ml)Oliwa z oliwek z Toskanii, kofeina i Ginkgo biloba przyczyniają się do poprawy struktury skóry oraz ją znacząco wzmacniają. Ceramidy regulują poziom nawilżenia skóry i nadają jej jędrność…

64.99 

Zastosowanie Bepanthol Intensiv Balsam do ciała saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml)Balsam do ciała Bepanthol Intensiv został stworzony z myślą o suchej, szorstkiej, napiętej i wrażliwej skórze ciała. Zapewnia intensywną regenerację i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Redukuje uczucie świądu i napięcia.Efekt działania Bepanthol Intensiv Balsam do ciała saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml)Balsam do…

84.99 

Zastosowanie Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml)Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu łagodzącego nieprzyjemne dolegliwości po kontuzjach i urazach: ból, pieczenie, świąd. Zapewnia natychmiastową ulgę i zapobiega tworzeniu się opuchlizny i siniaków.
Efekt działania Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml)Nexcare ColdHot Cold spray (Opakowanie: 150 ml) zapewnia szybki efekt chłodzący, przez co przynosi ulgę…

15.94 

Zastosowanie VOCALER czarna porzeczka pastylki (Opakowanie: 12 )VOCALER czarna porzeczka pastylki (Opakowanie: 12 ) polecane są w stanach suchości gardła i chrypki. Nadają się dla osób pracujących głosem w celu doraźnego wyeliminowania nieprzyjemnych objawów. Składniki wyrobu medycznego powlekają błonę śluzową gardła, łagodząc podrażnienia. Poprawiają ogólne samopoczucie związane z przeciążeniem gardła i krtani oraz nawilżają je. Produkt…

9.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief